dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Wegiel bogdanka czy warto kupic

    Witam gminy oferuja wegiel z bogdanki moje pytanie czy warto go kupic ?Mam piec sas uwt 17kw,pale w nim od góry(jak i od dołu).Czy ktos ma doswiadzenie z tym weglem?

  2. #2

    Domyślnie

    Ktoś palił tym weglem?Macie jakies doswiadczenie w paleniu takim rodzajem węgla?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jaką masz alternatywę? Marznąć?


  4. #4

    Domyślnie

    marznac to raczej nie mam troche ztamtego roku wegla ale raczej nie starczy a caly sezon,i chcialem zasiegnac opini innych ludzi na temat palenia tym weglem?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawach Zobacz post
    Witam gminy oferuja wegiel z bogdanki moje pytanie czy warto go kupic ?Mam piec sas uwt 17kw,pale w nim od góry(jak i od dołu).Czy ktos ma doswiadzenie z tym weglem?
    W tym złomie to będzie kopcić na calą okolicę.
    Bo bogdanka to już węgiel prawie koksujący i ma dużo miodu.

  6. #6

    Domyślnie

    Ktos palił tym weglem poproszę o opinie

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawach Zobacz post
    Witam gminy oferuja wegiel z bogdanki moje pytanie czy warto go kupic ?Mam piec sas uwt 17kw,pale w nim od góry(jak i od dołu).Czy ktos ma doswiadzenie z tym weglem?
    Jeśli palisz metodą 'od góry" możesz brać spokojnie.
    Regulamin forum

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jeśli palisz metodą 'od góry" możesz brać spokojnie.
    Zwłaszcza jak otworzy w drzwiczkach zasypowych rozetkę lub jej nie ma to wyciąć sznur w dolnej części drzwi załadowczych i spali każdy węgiel jak wrzuci im więcej powietrza od góry tym lepiej a najlepiej jak by tylko na tym powietrzu kocioł szedł do 80 proc a reszta ewentualnie miarkownik podniesie dolną klapę ale najlepiej jak by paliło się tylko tym górnym powietrzem tak kiedyś paliłem w górniaku i węgiel z Rydułtów potrafił iść 15 godzin a np z Piasta tylko 7 więc w zasadzie idealnie i co ważne praktycznie prawie bez dymu a najgorzej palić tylko na samym miarkowniku a już totalnie paskudnie jak ktoś używa dmuchawy to tragedia dla okolicy .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    a najlepiej jak by tylko na tym powietrzu kocioł szedł do 80 proc a reszta ewentualnie miarkownik podniesie dolną klapę
    Jeśli będzie na miarkowniku ciągu, powietrze pierwotne może iść spokojnie z tego samego kierunku co paliwo. Ważne tylko by dostarczyć trochę powietrza wtórnego od góry tak by nie uciekało do komina tylko zasilało warstwę żaru (kierownica powietrza).
    tak kiedyś paliłem w górniaku
    Ja również mile wspominam tą metodę do czasu kiedy zacząłem palić w DS-ie.
    a już totalnie paskudnie jak ktoś używa dmuchawy to tragedia dla okolicy
    Dmuchawę wymyślono tylko do miału i nikt tego ludziom nie powiedział że spalanie innych paliw stałych z jej pomocą to tragedia dla środowiska i kieszeni. Lecz cóż się nie robi dla wygody - koszty są wtedy (może były) nieważne.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 29-11-2022 o 18:41
    Regulamin forum

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Ale co by nie gadać górniak jednak był oszczędniejszy i szkoda że nad nim nie popracowano zamiast dolniaków , przykłady są np Litewska stropóva co prawda już leciwa ale kierunek był dobry .https://buildex.techinfus.com/pl/kot...lnyj-sajt.html

  11. #11

    Domyślnie

    niestety ja pale na dmuchawie,miarownika ciagu brak

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale co by nie gadać górniak jednak był oszczędniejszy i szkoda że nad nim nie popracowano zamiast dolniaków , przykłady są np Litewska stropóva co prawda już leciwa ale kierunek był dobry .https://buildex.techinfus.com/pl/kot...lnyj-sajt.html
    Przecież to nic innego jak metoda palenia "od góry". Podstawowym niedomaganiem tej metody jest niemożność dokładania oraz powolne rozpalanie z ograniczeniem temp. maksymalnej. Oszczędność tej metody palenia "od góry" wynika z niskiej straty kominowej oraz prawidłowym stosunku tlenu do aktualnie rozpalonego wkładu. W kotle dolnego spalania pracującym na naturalnym ciągu kominowym możemy również to osiągnąć poprzez zastosowanie regulatora ciągu kominowego.
    Regulamin forum

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawach Zobacz post
    niestety ja pale na dmuchawie,miarownika ciagu brak
    Szkoda opału - potworne wychłodzenie komory spalania oraz zbyt gwałtowne odgazowanie paliwa.

    PS.
    Co za problem założyć miarkownik ciągu?.
    Regulamin forum

  14. #14

    Domyślnie

    obecnie mam spalanie wegla na poziomie 25kg na dobe,dom120m2,ocieplony 15cm steropian,bojler300l,wentylator prz rozpalaniu 23%.przerwa w przedmuchu co 4minutu sila przedmuchu21%,,nie wiem czy to dobry wynik spalania wegla te 25kg(workowany)

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawach Zobacz post
    obecnie mam spalanie wegla na poziomie 25kg na dobe,dom120m2,ocieplony 15cm steropian,bojler300l,,,nie wiem czy to dobry wynik spalania wegla te 25kg(workowany)
    Taka ilość węgla przy podanych parametrach i panujących temp. powinna ci starczyć na min. 2 dni.
    wentylator prz rozpalaniu 23%.przerwa w przedmuchu co 4minutu sila przedmuchu21%
    Wywal to dziadostwo i przejdź na miarkownik ciągu. Jeśli lubisz elektronikę i gadżety kup sobie elektroniczny miarkownik ciągu.

    PS.
    Pozostaje jeszcze kwestia jak ty tam palisz (temperatury) i jak to jest wszystko sterowane.
    Regulamin forum

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawach Zobacz post
    obecnie mam spalanie wegla na poziomie 25kg na dobe,dom120m2,ocieplony 15cm steropian,bojler300l,wentylator prz rozpalaniu 23%.przerwa w przedmuchu co 4minutu sila przedmuchu21%,,nie wiem czy to dobry wynik spalania wegla te 25kg(workowany)
    Zdecydowanie za dużo , możesz w prosty sposób zmniejszyć komorę zasypową stawiając luźno na tylnej ścianie aż pod samą górę zasyp będzie ileś tam mniejszy a czas spalanie się raczej nie zmieni więc już oszczędności , ja mam stary dom ale docieplony 120 m2 partetu plus poddasze i jak paliłem węglem to szło od 2 ton do max 3 jak ostra zima i więcej gości tzn CWU . wywal tą dmuchawę i kup sobie miarkownik to nawet stówę nie kosztuje.

  17. #17

    Domyślnie

    zastanawiam sie nad tym miarownikiem trzeba chyba spróbowac,jaki miarownik polecacie?mam na samym dole w drzwiczkach co wybieram popiół klapke

  18. #18

    Domyślnie

    zastanawiam sie czy jak zastosuje ten miarownik ciagu to odetne doplyw powietrza i bedzie sie kisiło jeszcze bardziej,przy dmuchawie sa przedmuchy

  19. #19

    Domyślnie

    Dmuchawa w kotle GS może wywoływać biegunowo różne opinie, od całkowitego odrzucenia po absolutne uznanie, u mnie to pierwsze trwało 15 lat, przez cały ten czas byłem dogłębnie przekonany, że jej zakup to był niepotrzebne wydatek.
    Ostatecznie wyszło, że to ja nieumiejętnie podszedłem do sprawy, a właściwie dobrana dmuchawa w niczym nie ustępuje miarkownikowi i raczej nie zasługuje na potępienie w czambuł, wg mnie to całkiem niezły sposób napowietrzania paleniska.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tob Zobacz post
    wg mnie to całkiem niezły sposób napowietrzania paleniska.
    Tak może twierdzić ktoś kto nigdy nie widział pracy kotła podpiętego pod analizator spalin. Wydajność i sprawność leci na łeb.
    Regulamin forum

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony