dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    hm to jaki polecacie miarownik?i tak jak pisalem nie mam zetki w kotlowni

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

  3. #23

    Domyślnie

    @DUNIA.MD
    Tak może twierdzić ktoś kto nigdy nie widział pracy kotła podpiętego pod analizator spalin. Wydajność i sprawność leci na łeb.

    Tak, nie miałem okazji używać analizatora spalin, ale coś tam po amatorsku próbowałem mierzyć, oczywiście sprawne, ekonomiczne spalanie w kotle GS jest trudne, ale przecież miarkownik też nie jest panaceum na wszystko, i też nikt raczej nie sprawdza co tam jego kocioł wyposażony w to "ustrojstwo" wytwarza.
    Dopiero w ostatnim sezonie, przed przekazaniem na żyletki, kocioł pracował wyłącznie z dmuchawą, nie było zbyt dużo czasu na doskonalenie współpracy, ale byłem bardzo zadowolony z tego co się udało osiągnąć.
    Te dwa obrazki (w połączeniu) to wykresy spalania 34 kg węgla, są oczywiście tu słabe chwile, kiedy tlen szoruje po dnie, ale miarkownik też w takiej sytuacji nie dawał rady.
    PS
    Niebieska linia to temp. spalin a nie temp. powrotu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	462546   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	462547  

  4. #24

    Domyślnie

    to proponujecie zmniejszyc ceglami szamotowymi komore spalania?>(tylna scianke pieca)

  5. #25

    Domyślnie

    mam dylemat,kupiłem pare cegieł szamotowych,czy zastawiac boczne scianki chociaz tak ze 3cegly po obu stronach?zaznaczam jak tak zrobie to zakryje mi 3dziury(n co sa w bocznych sciankach pieca do podawania powietrza przez dmuchawe.Z przodu po obu bokach pieca by zostaly nie zakryte tylko po bokach z tyłu

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Normalnie stawiaj na tylnej ściance jedna na drugiej płasko i sprawdź przecież to kilka minut roboty jak ją tak można nazwać .

  7. #27

    Domyślnie

    na tylnej sciance juz ułozone ale tak zastanawiałem sie nad bocznymi sciankami ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony