dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problem z piecem lub kominem pomocy!!

    Witam posiadam piec na węgiel, drzewo, itp
    Oraz komin systemowy. Problem polega na tym że gdy napale w piecu strasznie się kopci z pieca z drzwiczek wszystkich oraz z tyłu pieca z komina. Więc myślę że czas na porządne czyszczenie i wyczyściłem komin potem piec oraz rurę która wchodzi do komina oraz wyczystke z komina nie było zbytnio sadz więc na paliłem w piecu i znów to samo nie mam pomysłu co może się dziać dodam że z tyłu gdzie rura wchodzi do komina tam jest zaprawa szamotowa która jest trochę popękana ale była dłuższy czas i było wszystko ok i wcześniej rok jak czyściłem komin zauważyłem że ceramiczne rury są popękane nw dlaczego.
    Proszę o pomoc co zrobić bo jest okres zimowy i trzeba palić a nie da się bo cały dym wchodzi do domu. Co robić???

  2. #2

    Domyślnie

    Chciałem jeszcze dodać że palę drzewem suchym nie mokrym i robi się powłoka smolowata taka gumowa oraz rozpalam w piecu od góry

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał dimi1212 Zobacz post
    Chciałem jeszcze dodać że palę drzewem suchym nie mokrym i robi się powłoka smolowata taka gumowa oraz rozpalam w piecu od góry
    to oczywiste przy rozpalaniu od góry, to żadna oszczędność palenie na zinmo powoduje zabrudzenie komina i kominka. Trzeba zacząc palic normalnie i użyć od czasu do czasu sadpalu.

  4. #4

    Domyślnie

    Używam sadpalu co drugi dzień w piecu pali się dzień i nocy wygaszany jest co 3 dni żeby wyczyścić i wybrać popiół a dymi się cały czas nie przy rozpalania tylko gdy się pali już 3h np to dymi dalej gdy tylko się włączy dmuchawa wszedzie się kopci z pieca pięć naprawdę bardzo dobrze wyczyszczony

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał dimi1212 Zobacz post
    Używam sadpalu co drugi dzień w piecu pali się dzień i nocy wygaszany jest co 3 dni żeby wyczyścić i wybrać popiół a dymi się cały czas nie przy rozpalania tylko gdy się pali już 3h np to dymi dalej gdy tylko się włączy dmuchawa wszedzie się kopci z pieca pięć naprawdę bardzo dobrze wyczyszczony
    to faktycznie spalanie mysi xle przebiegać skoro piec tak się zatyka. Może coś blokuje komin bez rewizji kominiarza się nie obędzie. To po prostu niebezpieczne . Bardzo wpółczuje

  6. #6

    Domyślnie

    Komin nowy ma 3 lata jest prosty nie i drożny rura ceramiczna 200 sprawdzałem jeszcze dzisiaj czy na pewno jest drozna i jest w 100% lecz jest popękana na samej górze i na trojniku rura z pieca również jest czysta kiedyś miałem nauczkę ponieważ czyściłem piec ale nie rurę i się kopcilo teraz czyszczę piec też ma 3 lata nw co robic

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Co to znaczy komin "nowy, drożny". Drożny na 100% jest wtedy gdy w drzwiczkach wyciorowych lusterkiem zobaczysz niebo. Aczkolwiek w nowym kominie może być myk z szybką Jeśli nawet z góry opuszczasz szczotkę z kulą, to mogą być inne sztuczki np. kapelusz lub pióra. Budowałeś ten komin? Byłes przy budowie? Czy obiekt kupiony? Co by nie było, komin może być dowolnej konstrukcji, lecz jesli podpalisz zwiniętą stronę z gazety (lub wiecheć słomy) i włożysz do otwartych drzwiczek wyciorowych, to powinno zadudnić i porwać gazetę (wiecheć) do góry. Jeśli tak nie jest, to brak ciągu i potrzebna jest pomoc kominarza. Płonąca gazeta wytworzy ciąg nawet w rynnie (rurze) spustowej. Kiedyś w szkole podpalaliśmy kilkukrotnie zmięte gazety w rynnie bo ładnie dudniło, skutek był taki że puściło lutowanie i połowa spustu (z jednego pietra) spadła z hukiem na podwórze. Okna sekretariatu oczywiście wychodziły na tą stronę i wiadomo jak sie skończyło. Draka była że ho,ho. W twoim kominie jeśli gazetą nie wytworzysz ciągu, to może ma przewężenie? Np. "wpadła" cegła i wisi zaczepiona o zaprawę? Nie słyszałeś o jakimś konflicie podczas budowy? Wcurwiony murarz może zrobić wiele niespodzianek; tak się dzieje gdy np nie dostanie umówionej zapłaty za pracę... Może też być oblepiony sadzą wskutek "oszczędnego" palenia ...
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 01-12-2022 o 00:18

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co kominiarz powiedział/napisał na temat komina, ZETki i wentylacji w czasie ostatniego przeglądu?
    Wentylacja działa i jest drożna? Jakie ma wymiary przekroju?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zacznij palić...jak już ktoś wyżej napisał. Wygląda na to że wędzisz drewno...Brak solidnego ognia z drobno porąbanej podpałki (patyczki sosnowe, świerkowe) na początku, nie generuje ciągu kominowego (temperatury w kominie).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony