dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tauron - przyłącze elektryczne bez umowy na odbiór prądu

    Witam,

    miesiąc temu podpisałem umowę na przyłącze energetyczne do domu jednorodzinnego w Tauronie. Założenie było takie, że w ciągu 2 lat będzie dom, póki co prace nie są rozpoczęte, miały ruszyć wiosną (ale nie ruszą, o czym za chwilę)
    Termin realizacji przyłącza był do końca lutego 2024. Kabel na działce miałem już wcześniej.
    Zadzwonił do mnie wykonawca, że chce już teraz robić skrzynkę.
    Nietety niedawno pojawił się też nowy problem - mianowicie dowiedziałem się o nowych propozycjach budowy drogi ekspresowej, która teoretycznie miałalby przebiegać przez moją działkę - w związku z tym budowa domu, jeśli nastąpi, na pewno się opóźni sporo.

    PYTANIA:

    1. Czy można mieć na działce skrzynkę Taurona, ale bez podpisanej z nimi umowy na odbiór energii?
    2. Ewentualnie ile wynosiłyby opłaty miesięczne, gdyby taka umowa została podpisana?
    3. Albo czy po podpisaniu, można z takiej umowy zrezygnować i z jakimi opłatami/karami by się to wiązało?
    4. A może całkiem zrezygnować póki co z tej skrzynki? Czy z tego tytułu będą jakieś kary/opłaty?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rezygnuj. W najgorszym przypadku za kilka lat w polskich realiach ktoś się z tauronu odezwie, że nie pobierasz energii. Skrzynki latami stoją na pustych działkach. A inwestorzy także latami czekają na przyłącza bo domy już stoją a prądu dalej nie ma.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Od postawienia skrzynki jest rok na rozpoczęcie pobierania energii. Czyli przez rok nic nie płacisz, później zgodnie z umową pobierane są karne opłaty. Czy one rzeczywiście są pobierane czy zapis ten jest martwy to nie wiem. Najwyżej zainstalujesz licznik na G11 i płacić będziesz tylko abonament jak nie będziesz miał zużycia. Opłaty stałe wyjdą pewnie koło 15-20zł, a prąd będziesz miał w razie W.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jambos Zobacz post
    Najwyżej zainstalujesz licznik na G11 i płacić będziesz tylko abonament jak nie będziesz miał zużycia. Opłaty stałe wyjdą pewnie koło 15-20zł, a prąd będziesz miał w razie W.
    Skpro nie bedzie domu przynajmniej w SSZ, to dostanie taryfe C a nie G. A tu oplaty abonamemtowe beda znacznie wyzsze, bo sie placi za kazdy kW mocy.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja nie miałem domu i nie było problemu z dostaniem G w Tauronie. Postaw blaszak zgłoś go jako budynek gospodarczy i nie dostaniesz nic innego jak taryfę G. Właściwie to nie musisz mieć nawet budynku gospodarczego.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony