dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buber90

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    23

    Domyślnie Materiał na kanał samochodowy

    Witam,

    Planuję wykonac kanał samochodowy w garażu - ze względu na to że garaż już istnieje, gotowy kanał odpada, pozostaje wykonanie go samemu. Wolałbym go wymurować niż wylewać... podobno najlepiej zrobić to z gotowych bloczków fundamentowych, czy nadałby się do tego jakiś inny materiał np. pustak żużlowy ?

  2. #2

    Domyślnie

    Mówisz, ze garaż masz juz gotowy... to musisz chyba wykop zrobić. Jeżeli chcesz zbudować taki kanał, to jak zrobisz wykop to musisz zrobić fundament z betonu. Głebokość mniej więcej 1,5 m od poziomu podłogi. A o bloczkach nie słyszałem

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buber90

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    23

    Domyślnie

    Tak, niestety wykop pozostaje mi wykonać ręcznie bo koparka tam nie wjedzie. Do tego skucie obecnej posadzki...sporo pracy. Planuję wykonać wykop ok.1,8 metra, następnie wyłożyć go grubą folią, wylać posadzkę zbrojoną ok 10-15 cm i na tym zacząć murować ściany z bloczka fundamentowego. Mam możlwiosc taniego zakupu pustaków żużlowych... ale nie wiem czy to dobry materiał na taka konstrukcję

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Wszystko zależy od poziomu wód gruntowych. Jeśli jest piaseczek i sucho to pustaki żużlowe powinny dać radę. Ale pomyśl nad izolacją przeciwwilgociową na zewnątrz, ja sam malowałem dysperbitem 5 razy + styropian 10 cm + folia. Ale u mnie było sucho dlatego to tylko na "zaś".
    A co do wykopu, może minikoparkę wynajmij?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buber90

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    23

    Domyślnie

    Jest piasek, teren podobno suchy - w piwnicy w domu brak wilgoci, u sasiadow w studni woda podobno dopiero na 20 metrow.... No ale na wszelki wypadek trzeba zabezpieczyc jakąś folią... Dzięki za podpowiedź z dysperbitem.
    Minikoparka raczej nie da rady tego ogarnąć... Niski wjazd do garażu, dosyć ciasno.. do tego tak myślę, że koparka zwiększa ryzyko osunięcia się ziemi a to w przypadku już gotowej posadzki byłoby dużym problemem
    Jak macie jakieś ciekawe doświadczenia przy budowie to chętnie posłucham

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony