dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie Projekt Dom w Przebiśniegach 6g2

    Czy buduje ktoś obecnie dom z projektu Dom w Przebiśniegach 6g2? Jeżeli tak to w jakim regionie?
    "Nie bójcie się marzyć. Marzenia się spełniają. Wystarczy tylko zrobić pierwszy, najtrudniejszy krok."

  2. #2

    Domyślnie

    Buduje podobny dom tez parterówka, dach wielospadowy graż 2 stanowiska jednak dołczony (w Calndivach G2) i rozważałem tez w przebiśniegach w odbiciu lustrzanym zdecydowały jakieś niuanse juz nie pamiętam dokładnie ze padło na ten.
    Rozpocząłem w maju 2022 teraz jest SSO


    Edit: Już wiem Przebiśniegi nie pozwalały na powiększenie garażu, a mi zależało na 2 bramach wjazdowych i szerokości min 8 m
    Ilu bym znajomych nie odwiedzi każdy mówi ze szeroka brama wjazdów wygląda super ale jest nieergomnomiczna (wjady pod katem, wietrzenie itd)
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 14-12-2022 o 09:08

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Buduje podobny dom tez parterówka, dach wielospadowy graż 2 stanowiska jednak dołczony (w calndivach G2) i rozważałem tez w przebiśniegach w odbiciu lustrzanym zdecydowały jakieś niuanse juz nie pamiętam dokładnie ze padło na ten.
    Rozpocząłem w maju 2022 teraz jest SSO
    Witam, co prawda nie wniosę nic do zadanego w temacie pytania, ale chciałbym podpytać o projekt w Calanadicach G2. Również się do niego przymierzam, wydaje mi się na podstawie dodanego zdjęcia, że wprowadzono jakieś zmiany w projekcie. Zauważyłem dodatkowe okno w pokoju oznaczonym jako 9, w północnej części projektu. Czy wprowadzono u Pana jakieś dodatkowe zmiany?

  4. #4

    Domyślnie

    Zmian było kilka
    - płyta fundamentowa zamiast ław (wymagało to wymiany gruntu i zrobienia drenażu ze studnią chłonną )
    - garaż jest dołączony do budynku i ma podwójna bramę ma ponad 8 m chyba 8,4 na 6,6 m więc duży
    - jest tylko jeden komin od kominka
    - ogrzewanie będzie pompa ciepła gruntowa
    - okno w 9 jest narożne
    - okna w łazienkach i na ścianie północnej nie są do podłogi tylko pomniejszone (bez sensu jest okno w łazience przy wejściu takie duże)
    - w garażu od razu zamontowałem rurę do odprowadzenia wody z podłogi do studni chłonnej
    - 10 jest poszerzona i jest teraz pokojem a 11 stała się łazienką
    - nie ma słupa od markizy ( nie chcieliśmy żelbetowego zebra) pewnie będzie aluminowa konstrukcja -zobaczymy
    - strop nad garażem wylana z betonu W8 na wszelki wypadek gdyby doszło do przecieku w hydroizoalcji (koszt +10zł do m3 czyli 130 zł za cały strop bo poszło niecałe 13 m3)

    Po dołączeniu garażu zmienił bym wejście z 1 na 14 no ale to już po sprawie jest.
    Ogólnie projekt jest dość drogi w realizacji ( pewnie z tego powodu ze powierzchnia zabudowy przekracza 200m2)
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 13-12-2022 o 08:25

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje,
    Wszystkie zmiany jak najbardziej sensowne. Zamiana łazienki z pokojem oraz brak słupa od strony wizualno-praktycznej na duży plus. Nie wiem czy zamiana 1 z 14 od strony użytkowej by się sprawdziła, oddaliłaby wejście od kuchni, co mogłoby być uciążliwe przy przenoszeniu wszystkich zakupów itp. Wizualnie pewnie by się broniło, szczególnie przy powiększonym garażu.
    Jeśli nie byłoby to problemem poprosiłbym o jakieś dodatkowe zdjęcia, szczególnie od strony frontowej. Nie trafiłem do tej pory na żadne zdjęcia z realizacji tego projektu.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie nie będę wchodził do domu z ulicy, tylko wjadę samochodem i wejście bliżej grażu ma ten plus ze buciorami nie chodziłbym po korytarzu tylko od razu do tego wiatrołapu. Dom jest w górach na wiosce wszędzie daleko


    Nie mam zdjęć jak już było posprzątane, rozszalowane i bez rusztowań bo udało mi się to ogarnąć w zeszłym tygodniu a jak kończyłem to była 19-20:00 to już było ciemno i na lampach robiłem, a teraz zasypane śniegiem.







    Dom z garażem od frontu ma 20mb, graż miał miał być szerszy o 60cm, jednak MPZP pozwala budować domy do 20mb wiec to był max.
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 13-12-2022 o 08:18

  7. #7

    Domyślnie

    Znalazłem 1 zdjęcie gdzieś w trackie sprzątania zrobione


  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ładnie to wygląda. Projekt interesujący.
    Może założysz wątek o Twojej budowie w odpowiednim dziale?
    Pozdrawiam i powodzenia
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za wszystkie zdjęcia i informacje. Zarówno dom jak i widoki zza okna bardzo ładne. Jeżeli rzeczywiście uda się założyć osobny wątek na temat budowy na pewno będę śledził dalsze postępy. Powodzenia, pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa Pewnie bym to zrobił jak bym budował 2 lub 3 raz bo pierwszy buduje się dla wroga, a to jest mój pierwszy
    Druga sprawa to jest tu kilku mędrków gości wdających się w dyskusje i bez znaczenia czy maja racje czy nie
    Kiedyś pisałem w jednym wątku o radiative sky cooling (promieniowaniem do nieboskłonu i pasywnym chłodzeniu) ale ręce opadają i nie będę się przepychał z jakimś bodajże "kizmenem" czy "kizenem" czy innymi pokemonem, który wie lepiej odemnie jak ja mam zbudować swój własny dom.
    No chybna z jest szansa zablokować wypowiadanie się w wątku przez tego typu "element"
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 13-12-2022 o 11:01

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Dzięki za miłe słowa Pewnie bym to zrobił jak bym budował 2 lub 3 raz bo pierwszy buduje się dla wroga, a to jest mój pierwszy
    Druga sprawa to jest tu kilku mędrków gości wdających się w dyskusje i bez znaczenia czy maja racje czy nie
    Kiedyś pisałem w jednym wątku o radiative sky cooling (promieniowaniem do nieboskłonu i pasywnym chłodzeniu) ale ręce opadają i nie będę się przepychał z jakimś bodajże "kizmenem" czy "kizenem" czy innymi pokemonem, który wie lepiej odemnie jak ja mam zbudować swój własny dom.
    No chybna z jest szansa zablokować wypowiadanie się w wątku przez tego typu "element"
    Tak, jest tutaj taki znany jegomość. Gość nie ma racji, ale na siłę (wbrew faktom) zaklina rzeczywistość. Też mnie to osłabia, wtedy robię sobie dłuższą przerwę od forum, bo mam ochotę skasować konto. Nazywam to "kaizenizmem". Niemniej jest wciąż sporo ogarniętych osób (milcząca większość), która wyciągnie naukę z Twoich doświadczeń. Zachęcam.
    Ja też zacząłem prowadzić dziennik. Teraz wygląda dziwnie, gdy zdjęcia zniknęły (z zewn. serwera).
    Chętnie zobaczę rzuty projektu i założenia konstrukcyjne i aranżacji
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Ładnie to wygląda. Projekt interesujący.
    Może założysz wątek o Twojej budowie w odpowiednim dziale?
    Pozdrawiam i powodzenia
    Kilka rad ode mnie:
    - stemple i deski szukaj na OLX często w okolicy są budowy na różnych etapach i teraz (zima) można wyrwać ten materiał za 40-50% ceny, podobnie jak brakuje troche stali itd
    - teraz budował bym się z Silki lub z pustaka tj Diament
    - płyta fundamentowa bez zakupu niwelatora z dektorem było by bardzo trudno
    - budowa własnymi rękami popołudniami zajmuje 3 razy więcej czasu niż się planuje
    - jak ci buduje ekipa to nigdy nie godzić się na ich " my tak zawsze robili" - ty płacisz ty wymagasz
    - wpadaj na budowę bez informowania i niestety trzeba ekipe pokazać kto tu rządzi im wcześniej tym lepiej, czyli trochę opier..... za bałagan, kiepy, pokazać tu ubytek tam raki w betonie itd
    - plaska dachówka ceramiczna to kosmos cena
    - każdy komin kosztuje (w tym projekcie sa 3) jak je zlikwidujesz (pompa ciepła) ma rekuperacje za darmo
    - kupienie budy na narzędzia (u mnie kontener składany kupiony od miejskiego developera) to był strzał w 10
    - studnia w trakcie budowy i po to naprawdę przydatna rzecz ile wody poszło na betony podlewanie mycie, itd to masakra
    - najważniejsze zrobić drogę dojazdową w trudnym terenie, jak jej nie ma i pamiętać ze gruszka betonem to nie osobówka nie wszędzie wiedzie szczególnie w glinie jak nie ma drogi
    - co to znaczy glina się człowiek dowiaduje dopiero jak w tym zaczyna budować i grzebać
    -prąd na budowie musi być, ale w międzyczasie sprawdza się agregat, jeszcze przed tym szaleństwem kupiłem nie tanią niestety Honde 2,2 kW i płytę fundamentowa ogarnąłem na 10L benzyny wliczając w to z pompowanie wody
    - gdyby nie wysokość npm i co za tym idzie silne wiatry zdecydowałbym się lekki strop i wiązary a tak jest monolit i więźba mix projekt+góralskie wykonanie
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 13-12-2022 o 13:24

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Kilka rad ode mnie:
    - stemple i deski szukaj na OLX często w okolicy są budowy na różnych etapach i teraz (zima) można wyrwać ten materiał za 40-50% ceny, podobnie jak brakuje troche stali itd
    - teraz budował bym się z Silki lub z pustaka tj Diament
    - płyta fundamentowa bez zakupu niwelatora z dektorem było by bardzo trudno
    - budowa własnymi rękami popołudniami zajmuje 3 razy więcej czasu niż się planuje
    - jak ci buduje ekipa to nigdy nie godzić się na ich " my tak zawsze robili" - ty płacisz ty wymagasz
    - plaska dachówka ceramiczna to kosmos cena
    - każdy komin kosztuje (w tym projekcie sa 3) jak je zlikwidujesz (pompa ciepła) ma rekuperacje za darmo
    - kupienie budy na narzędzia (u mnie kontener składany kupiony od miejskiego developera) to był strzał w 10
    - studnia w trakcie budowy i po to naprawdę przydatna rzecz ile wody poszło na betony podlewanie mycie, itd to masakra
    - najważniejsze zrobić drogę dojazdową w trudnym terenie, jak jej nie ma i pamiętać ze gruszka betonem to nie osobówka nie wszędzie wiedzie szczególnie w glinie jak nie ma drogi
    - co to znaczy glina się człowiek dowiaduje dopiero jak w tym zaczyna budować i grzebać
    Dzięki za porady. Myślę, że niejednemu się przydadzą. Jest chyba taki temat na złote rady podczas budowy (jej organizację).
    Ten wątek, jak każdy, zostanie z czasem przygrzebany innymi. Pomyśl nad:
    https://forum.muratordom.pl/newthrea...newthread&f=18



    Zaciekawiła mnie zmiana na silkę. Z czego stawiałeś? bk?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  14. #14

    Domyślnie

    Tak bo bloczki z gazobetonu, nic poza izolacyjności cieplną nie wnoszą no oczywiście jeszcze preferencja dla wykonawcy (duże lekkie i łatwe w cięciu)

    Na minus marna akumulacja ciepła, praktycznie najgorsza izolacyjność akustyczna (lekki materiał), konstrukcyjnie najsłabsze, woda robi swoje, podciągają wilgoć, drogie,
    do spieniana używane sproszkowane aluminium, (ostatnio spora nagonka na Al jest doszukiwanie się powiązań z zachorowaniem na Alzheimera)
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 13-12-2022 o 13:35

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Na wielu stronach (w tym blogach budowlanych) piszą o dużej nasiąkliwości BK. Kiedyś zwróciłem na to uwagę w pewnym temacie, to mnie pewien osobnik "skrzyczał", że głupoty gadam, bo BK jest najmniej nasiąkliwy. Czy masz z tym własne doświadczenie? My zrezygnowaliśmy z BK na rzecz silikatu - głównie z uwagi na to, że nie zamknęlibyśmy domu przed zimą.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  16. #16

    Domyślnie

    Na rynku każdy producent będzie bronił swojego i uwypukla cechy korzystne a o wadach milczy.
    pracowałem kiedyś u producenta budowalnego przez kilka lat w "dziale technicznym" to cos o tym wiem

    Tu jest fajny krótki artykuł dlaczego ABK nie deklarują absorbcji wody
    https://www.materialybudowlane.info....5_02/1/s52.pdf

    Ceramikę jak wrzucisz w drogę to cos z tego będzie a wrzuć ABK to masz duży dół z błotem
    No i mam ten gruz i nie mam gdzie go zutylizować, bo to się do niczego nie nadaje.
    A w tym kraju ludzie podbudowę tarasu bez korytowania potrafią zrobić z takiego gruzu z gipsem z tynków wymieszanym. Potem jest dom za 150 tys - mi sie nie udało za tyle

    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 13-12-2022 o 13:34

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Na rynku każdy producent będzie bronił swojego i uwypukla cechy korzystne a o wadach milczy.
    pracowałem kiedyś u producenta budowalnego przez kilka lat w "dziale technicznym" to cos o tym wiem

    Tu jest fajny krótki artykuł dlaczego ABK nie deklarują absorbcji wody
    https://www.materialybudowlane.info....5_02/1/s52.pdf

    Ceramikę jak wrzucisz w drogę to cos z tego będzie a wrzuć ABK to masz duży dół z błotem
    No i mam ten gruz i nie mam gdzie go zutylizować, bo to się do niczego nie nadaje.
    A w tym kraju ludzie podbudowę tarasu bez korytowania potrafią zrobić z takiego gruzu z gipsem z tynków wymieszanym. Potem jest dom za 150 tys - mi sie nie udało za tyle

    Dzięki za artykuł. Szkoda, że bez konkluzji, która by nas interesowała.

    Polecam PSZOK - tylko mieć przyczepkę. Alternatywą jest kontener - ale trzeba wysłupać $.

    Dom za 150 tys. - ta nazwa błyskawicznie traciła na aktualności to raz. Dwa, że - z biegiem czasu, uwzględniała coraz mniej. Na początku było, że to koszt SSZ, potem SSO, potem samego materiału, potem samego materiału netto... Na końcu to był tylko pusty frazes - bo nie uwzględniała nawet kosztu materiału A gdzie formalności, ogrodzenie, robocizna.

    W jakim budżecie planujesz się zmieścić do stanu deweloperskiego/wykończonego? +/- mln?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  18. #18

    Domyślnie

    Z ceną działki i drogi i planowaną GPC z tym ze budowałem się od maja 2022 czyli na samej górce to bez 1.000.000 zł trudno będzie.
    Koszty pokrył się mniej więcej z Archonowymi z tym że mi tyle wyszło za ale SSO z płytą fundamentową i podbudową z kruszywa garażem większym niemal x2
    A to netto jest nie wszytko dało rade na 8% - sami wiecie


    te kwoty w Archonie systemem gospodarczym to jakieś bajki wystarczy pójść na wycenę okien czy dachu i porównać założenia projektowe vs rzeczywistość

    Mogłem żałowac że nie budowałem się wcześniej ale 2 lata temu musiał bym związać się kredytem i wykańczać na wiosnę tego roku pod presją banku.
    3 lata temu byłem pewny ze zbuduje piętrowy
    a 4 lata temu chciałem kupić dom z użytkowym poddaszem albo duże mieszkanie 80+ z garażem
    A tak nie ma tego złego ....
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 14-12-2022 o 13:42

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ktoś chyba optymistycznie założył, że koszt robocizny wyniesie ponad 200 tys. netto... Niezły rozstrzał między kosztem systemu kontraktowego i gospodarczym.
    Zmieniała Ci się koncepcja, ale to dobrze - znaczy, że przygotowywałeś się do budowy. Co Cię skłoniło do zmiany założeń?
    Dom to taki droższy samochód - zawsze można zmodyfikować lub zamienić
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  20. #20

    Domyślnie

    Poddasze użytkowe - bo to najkorzystniejsza ekonomicznie forma i bryła sprzyjająca ekonomice cieplnej dobry stosunek objętość do powierzchnia zewnętrzna
    zrezygnowane bo: wszędzie skosy nieustawne, gorąco latem na piętrze, wysokie drogie kominy, okna dachowe to pomyłka, schody, balkony
    Wszyscy znajomi narzekają na to samo

    Dom Piętrowy - tak bo pełne piętro bez skosów, nie ma okien dachowych, wybrany projekt Willa Eliza 3 w lustrzanym odbiciu- Archon
    Nie bo: schody, same Kominy wyszły by tle co pompa ciepła, droższy w budowie, balkony i taras nad pomieszczeniem
    Moja oblubienica miała kontuzje nogi na trampolinach zauważyliśmy wiele barier głownie schody i pomyśleliśmy o naszej starości nie tylko w kontekście IKE, IKZE, zł itp ale tego jak bedziemy kochali te chody po 60tce ?
    Nawet znaleźliśmy ludzi którzy wybudowali Elizę i byliśmy obejrzeć i to ostatecznie zadecydowało ze nie

    Finalnie Parter nie ma żaden z naszych znajomych nie widzieliśmy żadnego
    Nie ma schodów, podłogi bez barierowe, odkurzacz wiedzie sam wszędzie tylko otworzyć drzwi, miało nie być kominów, projektant je zostawił powiedział ze najwyzje nie wybudujemy bo w druga stronę będzie trudniej i miał racje kominek ostatecznie jest
    Minusy duża i w miarę regularna działka na szczęście tu nie było problemu znaleźliśmy działkę wcześniej 2500m2 i w 2018 brałem kredyt ze stała stopą później żałowałem ale ostatni roku udowodnił ze miałem racje

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony