dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Robocizna
    Ściany, stropy, komin i jego obróbka, dach (więźba, membrana, łaty, dachówki rynna papa na garażu) - zlecone firmie koszt 68 tys brutto W sumie to mogę ich polecić ale pilnować trzeba
    Płyta fundamentowa własnoręcznie zrobiona z pomocą kolegi
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 14-12-2022 o 12:39

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    zrezygnowane bo: wszędzie skosy nieustawne, gorąco latem na piętrze, wysokie drogie kominy, okna dachowe to pomyłka, schody, balkony
    Wszyscy znajomi narzekają na to samo
    A co z dachem dwuspadowym? Tam skosów 50% mniej. Wyższa ściana kolankowa też problem niweluje/ogranicza.

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Dom Piętrowy - tak bo pełne piętro bez skosów, nie ma okien dachowych, wybrany projekt Willa Eliza 3 w lustrzanym odbiciu- Archon
    Nie bo: schody, same Kominy wyszły by tle co pompa ciepła, droższy w budowie, balkony i taras nad pomieszczeniem
    Moja oblubienica miała kontuzje nogi na trampolinach zauważyliśmy wiele barier głownie schody i pomyśleliśmy o naszej starości nie tylko w kontekście IKE, IKZE, zł itp ale tego jak bedziemy kochali te chody po 60tce ?
    Nawet znaleźliśmy ludzi którzy wybudowali Elizę i byliśmy obejrzeć i to ostatecznie zadecydowało ze nie
    Zakładasz, że do końca życia będziesz mieszkał w domu?
    Ja poczyniłem założenie, że na starość sił i środków (ale i pewnie chęci) będzie brakować, co spowoduje konieczność zmiany na wielokrotnie mniejszy dom / mieszkanie. Ergo, duży dom tylko tymczasowo. Nie piszę to jako krytyka Twojego podejścia, tylko rzucam pomysł do rozważenia dla osób, które są przed podjęciem decyzji.

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Robocizna
    Ściany, stropy, komin i jego obróbka, dach (więźba, membrana, łaty, dachówki rynna papa na garażu) - zlecone firmie koszt 68 tys brutto W sumie to mogę ich polecić ale pilnować trzeba
    Płyta fundamentowa własnoręcznie zrobiona z pomocą kolegi
    To chyba można powiedzieć o każdej ekipie 68 tys. to chyba dobra cena. Ile wyszło Ci m2 ścian zewn.? 250? Dachu - 350? pow. po podłodze - 200?
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 15-12-2022 o 12:45
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #23

    Domyślnie

    Dwuspad okna dachowe zostają, skosy tez, to że jest ich mniej niewiele zmienia, na poddaszu gorąco latem choćbyś nie wiem co robił (poza Klimą) no i te schody.

    W Caladivach jest 127m2, to nie jest dużo (subiektywnie) dla mnie w sam raz, a co bym zyskał przenosząc się do mieszkania ? Już prędzej bym to sprzedał i zamieszkał w jakimś łagodniejszym klimacie.
    Dach ponad 270 m2 + garaż
    Po obrysie ścian zewnętrznych dom z garażem 208,5 m2
    Ścian ile jest metrów nawet nie wiem
    Te gabaryty parteru kosztują

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Widzę podobne założenia jakie miałem ja zaczynając budowę w 2015.
    - parterówka
    - zero schodów
    - mała jak na polskie warunki powierzchnia - 122 m2
    - jeden komin do kominka
    - pompa ciepła - u mnie powietrzna ( 7 sezon, powinna się już zepsuć )
    - rekuperacja, fotowoltaika, rolety zewnetrzne

    Powodzenia w budowie
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #25

    Domyślnie

    @PaRa
    Dzięki tylko budowa już skończona jest SSO, teraz tzw wykończeniówka - co traktuje dosłownie

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    @PaRa
    Dzięki tylko budowa już skończona jest SSO, teraz tzw wykończeniówka - co traktuje dosłownie
    Ty wykończysz dom albo on Ciebie?
    Instalacje już masz? Czy włączasz to w "wykończenie"?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #27

    Domyślnie

    SSO to SSO nie robił bym instalacji bez SSZ wiadomo po co kusić lokalnych zbieraczy fantów

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    282

    Domyślnie

    To do wykończeniówki jeszcze daleka droga Oszczędzaj siły i powodzenia.

  9. #29

    Domyślnie

    Instalacje to jest sprawa która mnie interesuje i to będzie fajne.
    Ale tynki, wylewki, zabudowy to już nuda, ale najgorsze będą płytki, kolory, meble, wyposażenie, wystrój itp. jak o tym pomyśle to aż mi się odechciewa

  10. #30

    Domyślnie

    Cześć Wam,

    Ostatniego czasu sporo czytam o projekcie
    Dom w przebiśniegach 6 (G2)
    i zastanawiam się czy jest szansa wybudować ten dom systemem zleconym za ok 650-700 k do stanu deweloperskiego

    Oczywiście nie liczę tutaj zakupu działki oraz całej papierologi...

    Posiada ktoś wycenę do stanów?
    - zero
    - SSO
    -SSZ
    -Stan deweloperski

    Budowę planuje w okolicach Wrocławia/latem 2023.

    Z góry dzięki za wszelkie informacje.

  11. #31

    Domyślnie

    Ten dom trzeba było by na początek zoptymalizować i dostoswoac do naszych czasów tam są co najmniej do zmiany :
    4 kominy - o zgrozo
    3 toalety na powierzchni mieszkalnej domu 120 m2 ???
    Płaska dachówka ceramiczna - wygląda ale i kosztuje
    Żelbetowy strop
    Wentylacja grawitacyjna
    Bardzo mały garaż na współczesne 2 samochody ( te z obrazka u architekta zawsze pasują)
    Przy ekspozycji na strony świata takej jak na stronie archonu to ilość okien skierowanych na północ za duża przy czym 2 szt tarasowe
    Ściana garażu przylegająca do pomieszczania będzie wymagać docieplenia od środka

    Ten dom to ponad 200 m2 obrysu /stropu i dobrze ponad 300 m2 dachu, tanio nie będzie, szansa zawsze jest tylko niewielka trzeba iść na kompromisy i szukać okazji Beton/Stal/Tarcice/Bloczki jak ustrzelisz w dobrej cenie na 8%, poszukasz w okolicy /olx i nie zeżre oszczędności transport do tego zlikwidujesz 3 kominy i kominek, zrobisz lekki strop - wiązary, blachodachówkę bez pełnego deskowania, bez PV z kotłem gazowym i bez PPC a warunki gruntowe pozwalają na budowę tradycyjnych fundamentów to szanse rosną. Jak zrobisz wg projektu to moim zdaniem marne szanse. To wychodziło by 4000 zł/m2 przy parterówce z wielospadowym dachem spoko ale w 2019
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 24-01-2023 o 13:59

  12. #32

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz.

    Znalazłem projekt który spełnia nasze wszystkie wymagania :

    Dom w przebiśniegach 9 (G2)

    Co prawda to już 188 m pow użytkowej jednak wydaje mi sie ze jak zwiększę budżet o 100-150 k to do 800 k zl postawie ten dom do stanu deweloperskiego.

  13. #33

    Domyślnie

    Archon podaje 750 ty zł netto, brutto już masz ponad 800 nie wszystko kupisz na 8%, a jak budowa zlecona to wykonawca chętnie przytuli te 15% a ty płacisz 23%
    Ten dom ma 250 m2 powierzchni zabudowy i 355 m2 dachy
    Dolicz do tego min 10 % a realnie 20% inflacja maleje ale to nie znaczy ze ceny spadają, tylko tempo wzrostu spowolniło

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie



    Ja tu widzę 840 tys. netto + zagospodarowanie + formalności i przyłącza + wykończenie + 20% zwyżki w ciągu roku/dwóch + podatek VAT (średnio 15-20%)
    Duży nietani do postawienia dom. Ciekawy i ładny, ale realnie bez 1,3 mln to bym nie odważył się podchodzić do niego

    Cytat Napisał Daniel_26 Zobacz post

    Co prawda to już 188 m pow użytkowej.
    Nie możesz tak patrzeć... Nie budujesz tylko "powierzchni użytkowej"!
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 27-01-2023 o 21:57
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #35

    Domyślnie

    Bez przesady gość pyta o stan developerski, nie pod klucz i z basenem.
    Jak będę miał trochę czasu to oczyszczę Excela z mojej budowy z narzędzi, drog,i studni ogrodzenia itp Ale w szczycie kosztów maj-październik 2022 dom w Calandivach G2 z grażem niemal x2 większym wyszedł mnie około 400 tys zl brutto z robocizną do SSO. A kupowałem stal ponad 6,5 tys netto tona na płycie fundamentowej na działce gliniastej ze spadkiem i niestandardowa podbudowa kosztowała swoje.
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 31-01-2023 o 21:18

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Przytaczam tylko to co podaje sprzedawca na podstawie raportu Secocenbudu
    Zaradny,zaangażowany, pracowity może postawić sporo taniej. Może nawet za 700 tys.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony