dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mietor

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Budzyń
    Kod pocztowy
    64-840
    Posty
    2

    Domyślnie co z nomami jakości opału

    Co teraz dzieje się z normami jakości kupowanego węgla? Kupiłem raz okazyjnie tonę i jest dramat, mam jeszcze końcówkę węgla z marketu z zeszłego roku i wszystko w porządku. Skąd taka rażąca różnica? Czy nadal w nowym domu obstawalibyście przy węglu?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    carlosyet

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Normy jakości węgla odwieszone, to nic że obowiązywały i były zawyżane od 25 by zimą oddychało nam się coraz lepiej. Widziałem ostatnio Uwagę na tvn i tam robili badania laboratoryjne – węgiel z marketu, ze składu, z wozu i kopalni. Wyniki były zdumiewające, bo tylko węgiel paczkowany z marketu miał bardzo dobre parametry. I ja się z tym zgadzam, od lat pale Sztygar Ultra ze sklepu internetowego producenta i powiem, że to najlepszy węgiel jaki miałem – możgo tez go kupić w kilku marketach. Cena skoczyła wiadomo jak każdego paliwa, czy prądu ale warto zobaczyć jak dobre ma parametry. Niska siarka, niski popiół i wysoka moc. Jak się go prawidłowo spala to nawet dymu nie widać, Do tego w skali roku tona nie poszła w komin i kasy więcej zostało. Mimo że zawiesili normy jakości solidny producent nadal ich przestrzega bo oddychamy tym czym się ogrzewamy – no niestety.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony