dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    McRancor

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Hiszpania
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    2

    Domyślnie Zabudowa wanny z Ytonga na brodziku i płytkach

    Witajcie!

    Potrzebuję pomocy przy zabudowie wanny. Chcę wstawić wannę do wykończonej łazienki. W miejscu gdzie jest wanna (wnęka) stoi już brodzik ceramiczny i jest wklejony w wykończenie tak mocno, że wolę go zabudować niż wydłubywać. Chcę ustawić na nim wannę i na brodziku postawić ściankę z Ytonga która będzie stanowić zabudowę wanny. Brodzik będzie całkowicie schowany pod zabudową, na bloczki pójdą płytki

    Pytanie jest następujące - czy muszę jakoś przygotować brodzik żeby postawić na nim ytong? Myślałem nad gruntowaniem, albo zmatowieniem szkliwa na brodziku celem poprawy przyczepności - czy to ma sens, czy można kleić bezpośrednio? Część bloczków będzie stała bezpośrednio na płytkach na podłodze - płytki gresowe wysoki połysk - co z nimi?

    Ytong będzie klejony na elastyczny klej do ceramiki. Niestety dostęp do materiałów budowlanych mam marny.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    EE... na brodziku czyli co elemencie z pcv? rozne sa brodziki z roznych tworzyw wiec zbyt malo szczegolow - ja bym go najpierw zalal betonem a dopiero cos na tym ustawial, bo inaczej jeszcze dojdzie do ugiecia..

    Mozesz stawiac bloczki na plytkach na wysok polysk o ile wczesniej je "zrezasz" (chodzi o nadanie chropowaje/nierownej powierzchni) np. slzifierka, zagruntujesz i dopiero klej.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    McRancor

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Hiszpania
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za radę!

    Brodzik jest ceramiczny, szkliwiony na biało. Czy grunt uniwersalny będzie wystarczający? Jedyne co jestem w stanie tutaj kupić to grunty do rozmaitych powierzchni, ale pod zwykłe malowanie. Nada się to, czy pod klej do płytek musi być "specjalny" grunt?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony