dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Onimusza

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Brzeźnica
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    4

    Domyślnie Skropliny z komina/ kotła gazowego

    Witam, chciałem zapytać o odprowadzenie skroplin z komina. Planuje zamontować kocioł gazowy kondensacyjny który będzie miał podpięcie do kanalizacji, komin ma odstojnik ale nie jest podłączony do kanalizy, hydraulik powiedział mi że skropliny będą szły z komina przez kocioł do kanalizacji i komina nie trzeba podłączać, co wy o tym myślicie ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Hydraulik ma rację, Skropliny odkładają się głównie w wymienniku a czasem także trochę w szachcie czyli krótkiej róże która łączy kocioł z kominem. Wymiennik kotła łączy się z odpływem kanalizacji aby powstałe skropliny poprzez syfon kotła zostały odprowadzane do kanalizacji.
    Po drugie to instaator podłączając kocioł prawdopodobnie nie będzie wykorzystywał konstrukcji komina z wkładem ceramicznym, ociepleniem i kanałem powietrznym w pomiędzy pustakiem a wkładem tylko wypuści dodatkową rurę jedno lub dwuwarstwową z tworzywa sztucznego na górę do wysokości wylotu nad dachem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony