dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr.g979

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Darłowo
    Kod pocztowy
    76-150
    Posty
    9

    Domyślnie Wkładka dwuścienna wystaje za bardzo z komina.

    Witam,
    wziąłem się za kominek i mam już pierwszy problem: Po osadzeniu wkładki dwuściennej na trójniku wkładu kominowego (stalowego w kominie ceglanym), wkładka ta wystaje mi ok. połowy grubości cegły i gdybym chciał to zamurować to częściowo otynkowałym tą sztywną część tej wkładki (najławiej wystarczy spojrzeć na załączone zdjęcia).
    Wiem, że można przyciąć trójnik wkładu kominowego, ale nie da się tego już zrobić. Co zrobić w tej sytuacji? Czy obróbka nie będzie pękać wskutek ciepła? Może na tej części gdzie jest pojedyncza ścianka dołożyć sznur?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kom1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	462544   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kom2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	462545  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Usuń wkładkę dwuścienną. Nie jest potrzebna w tym wypadku. Komin stalowy podłączasz bezpośrednio rurą stalową o tej samej średnicy.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr.g979

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Darłowo
    Kod pocztowy
    76-150
    Posty
    9

    Domyślnie

    Trochę za późno tutaj zajrzałem, gdyż tą wkładkę zostawiłem, otaczając tą część bez ścianki dwuściennej sznurem (i tylko tą powierzchnię, która bezpośrednio będzie osadzona w murze kominka). Mam nadzieję, że to nie zaszkodzi ? Bo już poprzyklejałem płyty krz-wap.
    Teraz największy problem to jest jak zrobić dostęp do wyczystki rury spalinowej, która (chyba ) wypadnie gdzieś na wysokości między dwoma anemostatami?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony