dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Anemostaty

  1. #1

    Domyślnie Anemostaty

    Witam. Czy to prawda, że anemostaty powinny znajdować się w odległości 1 m od okien? Czy jest to wymóg prawny?
    W moim projekcie, zrobionym przez firmę O3ozon, było tylko wspomniane, że najbliżej okien ale nie było informacji o konkretnych odległościach.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    no nie - a jak masz drzwi i zaraz obok okno to jaki jest sens montowa anemostat koło okna Anemostaty mają być po przeciwnej stronie od wejscia - ja mam np. po rogach ok 40 cm od rogu - tak aby powietrze "przebiegło" cały pokój zanim "ucieknie" przez drzwi

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszo11 Zobacz post
    no nie - a jak masz drzwi i zaraz obok okno to jaki jest sens montowa anemostat koło okna Anemostaty mają być po przeciwnej stronie od wejscia - ja mam np. po rogach ok 40 cm od rogu - tak aby powietrze "przebiegło" cały pokój zanim "ucieknie" przez drzwi
    Anemostat i tak "przykleja" powietrze do sufitu (efekt Coandy). Dopiero odbite od ściany opada. Dlatego nie wiem, czemu projektanci tak lubią je umieszczać przy oknach. Może z przyzwyczajenia do nawiewników okiennych? Powinno być jak najdalej od ścian, żeby swobodnie rozeszło się pod sufitem po całym pomieszczeniu, ogrzało, wymieszało "ze starym" i dopiero opadło.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał bas.1990 Zobacz post
    Witam. Czy to prawda, że anemostaty powinny znajdować się w odległości 1 m od okien? Czy jest to wymóg prawny?
    W moim projekcie, zrobionym przez firmę O3ozon, było tylko wspomniane, że najbliżej okien ale nie było informacji o konkretnych odległościach.
    Nie ma. Anemostaty planuje się tak, by powietrze było wymieniane w obszarze - czyli np. w jednym kącie pokoju masz nawietrznik, przechodzi pod podcięciem drzwi, by w holu pobrał je wywietrznik.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A według mnie, to ich położenie nie ma aż takiego wielkiego znaczenia, bo powietrze miesza się szybciej niż działa wentylacja
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony