dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Grunt do farb lateksowych użyty błędnie do zagruntowania pod tynk silikonowy!

    Partacze, którzy niestety wykonują u mnie elewację pomylili się i zamiast gruntu pod tynk silikonowy pomalowali mi pół domu gruntem pod farby ceramiczne i lateksowe Magnat.

    Czym to grozi?
    Jak usunąć taki grunt pod farby wewnętrzne skutecznie i jak najmniej uszkadzając styropian, siatkę i klej poniżej? Póki co kazałem im ścierać go papierem ściernym lub szlifierką, ale nie wiem, ile uda się faktycznie usunąć tą metodą grunt?

    Najchętniej kazałbym im zeszlifować to do czystego kleju do siatki, uzupełnić i wyrównać ubytki świeżym klejem, a potem zagruntować ponownie poprawnym środkiem. Jeśli nie uda się zejść tak głęboko, czym ponownie zagruntować warstwę kleju do siatki nadal częściowo zagruntowaną pod farby ścienne do wewnątrz? I jak będzie się na czymś takim trzymał tynk silikonowy potem?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Jeśli producent obu gruntów jest w miarę markowy to powinien mieć opracowane obszerne KT produktów to można by porównać własności fizyko-chem.
    Być może wystarczy całość zagruntować tym właściwym.
    Tarcie czy zdzieranie warstwy klejowej jak i później jej uzupełnianie jest bez sensu w tej chwili. Będzie trudne o ile wręcz niemożliwe wyprowadzenie tak samo równej płaszczyzny jak jest obecnie. Żaden tynk cienkowarstwowy nie zakryje takich poprawek.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozmawiałem z doradcami technicznymi zarówno Magnat, jak i producenta tynku Kreisel.

    Jedni i drudzy mówią jasno: szlifować, by usunąć, a potem zagruntować poprawnie.

    Kreisel nie radzi jako półśrodek dodatkowego gruntu głębokopenetrującego, bo mówi, że on i tak raczej przez Magnat nie przejdzie, a w efekcie by była jeszcze jedna warstwa do odwarstwienia. Można by użyć gruntu głębokopenetrującego jedynie, gdyby po szlifowaniu była bardzo sypka powierzchnia kleju do siatki. Generalnie Kreisel mówi, by szlifować i zagruntować poprawnie.

    Magnat też potwierdza, że trzeba usunąć, bo to farba nie do temperatur i wilgotności zewnętrznej, i tynku nie utrzyma. Poza tym potwierdzają, że grunt głębokopenetrujący ich produktu nie przekroczy, jest to dyspersja wodna i nie ma możliwości usunięcia jej w sposób chemiczny. Stąd zdaniem Magnatu również jedyna opcja to szlifowanie.

    Doradca techniczny Magnat pierw myślał, że zastosowano Magnat Grunt przed farbą elewacyjną i już wtedy kazał bezwzględnie zeszlifować. Jak usłyszał, że to pod tynk, to powiedział, że to już w ogóle nie ma dyskusji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony