dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pomiar temperatury w zbiorniku CWU

    Witajcie,

    Pytanie pewnie proste
    Mam zbiornik CWU Elektromet WGJ-S OEM 100/MG w którym chciałbym monitorować temperaturę wody. Póki co nie mam możliwości "wpięcia się" do zbiornika/pieca więc chciałbym zrobić własne rozwiązanie. Zbiornik wygląda tak:

    To co mnie zainteresowało to RK opisane jako "kapilara zamknięta". Jest to otwór sięgający środka zbiornika, w który wpuszczony jest przewód kończący się gdzieś w czeluściach. Czy:
    - mogę w ten otwór wpuścić swój czujnik temperatury?
    - czy nic nie uszkodzę (mechanicznie, elektrycznie, logicznie)?
    - czy pomiar temperatury będzie wiarygodny? Ewentualny offset wskazań nie jest problemem.

    Mam sondę temperaturową DS18B20 w wodoszczelnej obudowie z stali nierdzewnej 6 x 50mm:
    Fizycznie czujnik wejdzie ale nie mam pewności czy coś nie popsuję

    Z góry dzięki!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Możesz. Nawet po to jest tam ten otwór aby zastosować czujnik .
    Sprawdź tylko czy jest tam zamontowana mosiężna kapilara oddzielajaca czujnik od wody wewnątrz ale z opisu wynika że tek.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Możesz. Nawet po to jest tam ten otwór aby zastosować czujnik .
    Sprawdź tylko czy jest tam zamontowana mosiężna kapilara oddzielajaca czujnik od wody wewnątrz ale z opisu wynika że tek.
    Dzięki za info! Znalazłem kamerkę inspekcyjną i wygląda to następująco: szary kabel sięga głęboko i kończy się taką (mosiężną?) końcówką.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vlcsnap-2022-12-04-17h04m56s169.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	462586
    do tej końcówki dołączone jest coś co wygląda jak blaszka albo kawałek plastiku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vlcsnap-2022-12-04-17h05m38s062.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	462587
    A na samym dole jest coś, co wygląda na jakieś uszczelnienie, albo breja - mam nadzieję że nie jest to woda I jakieś paprochy, ale to pewnie kawałki pianki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vlcsnap-2022-12-04-17h05m56s532.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	462588
    Trochę ta rura wewnątrz wygląda na podrdzewiałą. Jest to zgodne ze sztuką i można wepchnąć tam czujnik?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Nie wiem co w tym przypadku jest zgodne ze sztuką. Zakłady produkujące stosują różne oszczędnościowe wersje.
    Normalnie cała wkręcona kapilara czyli tuleja w którą wchodziłeś kamerą powinna być mosiężna.
    Lekka rdza na ściankach jest widoczna. Na dnie ostatnia fotka uwidacznia raczej jakiś spaw.
    Szary kabel kończy się czujnikiem temperatury.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony