dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    A co Ty robisz jak po 22 ;
    Zależy najczęściej jestem o tej porze w kołchozie ale teraz dłuższe wolne bo towaru nie ma.a pelletu z chrustu się nie zrobi.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nowa123

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Lewin Brzeski
    Kod pocztowy
    49-340
    Posty
    38

    Domyślnie

    Sam instalator potwierdził że odradzał to umiejscowienie z powodu możliwości powstania rezonansu.Ale sąsiad nie chciał pompy pray tarasie .Jak narazie pudrujemu trupa ,obniżenie mocy na 50% zmiana podkładek gumowych itp.W planach gabion.Jak narazie prawie nie słychać oby tak pozostało .

  3. #43

    Domyślnie

    Liczysz że w środku zimy przy -10 nawet -20*C pompa pójdzie na 50% i dogrzeje dom?
    Będziesz sztywnych wyjmował z domu sąsiada i pudrował "trupy".
    Widzę jak moja pracuje w okolicach -3*C a od granicy mam ją 0,5m tylko tam nikt nie mieszka - A jeśli będzie chciał mieszkać na bagnach będzie miał większy problem niż moja pompa która generuje hałas. Raz mi tam dron wylądował, bo baterii brakło... pod kolana w błocie.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 05-12-2022 o 23:01
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nowa123

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Lewin Brzeski
    Kod pocztowy
    49-340
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dom jest niezamieszkały stan deweloperski, może i być +15 w środku a i mniej ,instalacją nic się nie stanie .

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nowa123

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Lewin Brzeski
    Kod pocztowy
    49-340
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dom jest niezamieszkały stan deweloperski, może i być +15 w środku a i mniej ,instalacją nic się nie stanie .

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Dom niezamieszkany czyli inwestor nie ma pojęcia jaki hałas ma w swojej chałupie od drżacej ściany. Nawet jeśli jest na budowie to puszcza radyjko, hałasuje narzedziami i nie ogarnia tematu ciszy w nocy - do spania. Ty masz hałas od wibrującej ściany plus efekt rezonansu między budynkami. Nie zazdroszczę.
    Gabiony + wysoki ekran obsadzony zimozielonym bluszczem może trochę pomoże. Z naciskiem na moze...

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Samo obrócenie pompy bardzo dużo by zmieniło ale wtedy trzeba zrobić fundament/stelaż na ziemi, przerabiać instalację (znowu próżnia itp.) więc i sąsiad się nie pali do tego...

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Nie pali sie do tego tak samo jak ekipa która mialaby to poprawiać. Wszyscy pompiarze mają terminy na pol roku do przodu zaklepane. I zarabiają na montażach a nie na poprawkach.... Zanim sąsiad zrobi fundament, znajdzie wolną ekipę i kasę na tą poprawkę to będzie maj i koniec sezonu grzewczego..... takie są niestety fakty.
    Nie piszcie mi o tym że bluszcze, drzewka czy inne tuje zatrzymają dzwięk bo na pewno nie zatrzymają, chyba że będą gęste i szczelne i na wysokosc 5 metrów - czyli s-f.

  9. #49

    Domyślnie

    Jak sobie cenisz te odgłosy to ja sobie u Ciebie 8 pomp postawię
    Wiem jak moja sprężarką nawala jak chce się odmrozić
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 08-12-2022 o 06:24
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Za 10lat taka pompa będzie pracować w co drugim domu. Węgiel będzie zakazany, gaz bardzo ograniczony. Będzie bardzo trudno trafić na dom który nie ma sąsiada z pompą. Pewnie też złagodzą normy hałasowe bo w gęstej miejskiej zabudowie gdzie pojawia sie coraz więcej pomp bardzo trudno je zachować. Ostatnio byłem na spacerze w takiej starszej dzielnicy mojego miasta - domki z lat 50 i 60tych i tam już kilka PC widziałem na długości może 800m. Byłem trochę zdziwiony bo to stare domy, słabo ocieplone, wiadomo że bez izolacji od dołu i bez podłogówek. Ale wiadomo jak jest, jeden sąsiad zaloży, przyjdzie mu mniejszy rachunek to zaraz rozpowie po okolicy. A za węgiel trzeba teraz wyłożyć nierzadko 15k czy 20k za sezon jak ktoś ma dom 200m2
    W takich dzielnicach nie ma żadnych odległości miedzy budynkami zachowanych. Nie ma 4m od granicy a często 1.5m albo wcale.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 08-12-2022 o 08:21

  11. #51

    Domyślnie

    dobre rady , ale sąsiad udany bo mu będzie na tarasie przeszkadzać
    Ostatnio edytowane przez poltowski2000 ; 08-12-2022 o 09:24
    WH-MXC09J3E8 9kW

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Tak na szybko poszukałem (nie znam się na pompach ciepła, nie wiem czy pomogę): https://www.kulczyccygroup.eu/baza-w...iepla-czesc-ii
    Innym, ale dość częstym błędem jest w przypadku instalacji pomp ciepła typu split zbyt mała ilość nabitego gazu. To także przekłada się na sprawność i efektywność sprężarki. Charakterystycznym objawem może być tzw. dudnienie invertera podczas pracy na dużych obrotach.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nowa123

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Lewin Brzeski
    Kod pocztowy
    49-340
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Wstyd co niektórzy tutaj wypisują. Trafić na takich po sąsiedzku to chyba jeszcze gorzej niż te odgłosy pompy.
    Zapraszam do mnie posłuchać tak całą noc.To zmieniłbym zdanie. Sąsiad będzie mierzyć decybele teraz bo jego jego pompa ma bardzo dobre parametry a mierzenie komórka nie jest wiarygodne .Musi to być super extra pompa która 2.35m od granicy będzie prawie niesłyszalna dla tych 40db.

  14. #54

    Domyślnie

    Ja nie mówię, że jest dobrze ale pisaniem na forum nic nie załatwisz. A już na pewno nie słuchając rad żeby iść i rozwalić mu pompę. Życzę każdemu kto daje takie rady żeby kiedyś był po drugiej stronie problemu i na niego będą wzywac policję.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    Ja aż po przeczytaniu tego poszedłem do mojej pompy i aż mi się wierzyć nie chce ze to może być słyszalne
    Stojąc 3 metry od niej ledwo ja słyszę
    Coś musi być nie tak
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    skoro 3 metry od pompy ledwo ja słyszysz to raczej poszedłbym na badania słuchu (bez obrazy).

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    endru.

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-235
    Posty
    48

    Domyślnie

    Takie spostrzeżenie, że w różnych testach, materiałach w sieci itp. ludzie mierzą głośność pompy w jakimś "randomowym" momencie i na tej podstawie określają, jaka jest głośna. Głośność jest największa, kiedy lamele są "zawalone" lodem = głośność powinna być testowana przed defrostem. Oczywiście kolejny czynnik to z jaką częstotliwością obrotów pracuje wentylator, no ale tu trzeba by pewnie poczekać na tęgie mrozy a kto ma na to czas (?). Minimum przyzwoitego testu to te zamrożone lamele (pomijam przypadki uszkodzeń gdzie pewnie sprężarka może chodzić jak "traktor" podczas orki).
    Pompa może być bardzo cicha, szczególnie wtedy kiedy nie pracuje

    P.S. taka uwaga do osoby z "śrubokrętem płaskim":
    Art. 255.
    § 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku (...), podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
    Ostatnio edytowane przez endru. ; 13-12-2022 o 11:29

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    przeciez nie byloby hecy i nikt by nie latal z miernikiem jakby to nie przeszkadzalo. Powodem jest montaż jednostki, cos rezonuje. Przypuszczam, że jakiby pompa byla na osobnym fundamencie z dobrze zrobionymi wibroizolatorami to byloby sporo ciszej. Tu jeszcze problemem jest to, ze pomiedzy niczego nie ma.

    Pompa w lecie chodzi cicho, a w zimie glosniej. Za to w zimie nikt nie siedzi na tarasie albo nie spi przy otwartych oknach.

    Skoto to przeszkadza to umowic sie z instalatorem na przesuniecie jednostki a do tego czasu wlaczyc tryb nocny to bedzie ciszej.

    Mozna tez na szybko postawic jakas przeszkode rozpraszajaca dzwiek.

    A co do dzwieku to czasami nie przeszkadza glosnosc a czestotliwosci na jakich ten upierdliwy dzwiek operuje.

  19. #59

    Domyślnie

    Ja mam LG 2 generacji 9KW. Pompa stoi na stelażu , stelaż przymocowany do płyt betonowych.

    Jednak i tak wpada w wibracje i wibroizolatory mało co dały ...

    Tyle że u mnie działą obecnie już od pewnego czasu w trybie "silent" , choć do "silent" to baaaaaardzo daleko , po prostu nie wkręca się powyżej pewnych obrotów.

    Czy jest cicha ? NIE ...

    TYle że ja mieszkam w bardzo cichej okolicy i wieczorami można usłyszeć własny oddech

    Plus takie że najbliższy sąsiad jest około 100m ode mnie , wiec sądzę że hałas nie przeszkadza. Ale jest głośnia i naprawdę wiele metrów dalej ją słyszę ..

    Więc w gęstej zabudowie i przy takim montażu to nie dziwię się że pytającą szlak trafia ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał endru. Zobacz post
    P.S. taka uwaga do osoby z "śrubokrętem płaskim":
    Art. 255.
    § 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku (...), podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
    Mam takie pytanie jak skończyła się ta sprawa kiedy pół Polski krzyczało po ulicach J**** P**!!! Bo to dokładnie taka sama sytuacja.
    Jak Premier kłamie że będzie 100000 mieszkań, 100 obwodnic, 1 mln. aut elektrycznych to jego paragrafy nie dotyczą?

    Wracając do pompy jak pisałem podejrzewam że w pompie jest za mało gazu i dlatego sprężarka głośniej pracuje. Jeśli w pokoju słychać 46dB to na zewnątrz musi być ze 70dB
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony