dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze osuszacza/oczyszczacza powietrza

    Cześć!
    W mieszkaniu pojawia mi się wilgoć, która osadza się na oknach dachowych. Pewnie zaraz wyjdzie na ścianach.
    Z wentylacją w mieszkaniu nie mogę nic zrobić, dlatego staję przed decyzją zakupu osuszacza powietrza.
    Jako, że mieszkam w Krakowie chciałbym połączyć osuszacz i oczyszczacz powietrza, tak żeby chociaż w mieszkaniu oddychać zdrowszym powietrzem.

    Myślałem nad Xiaomi air purifier pro h. Jednak on nie posiada funkcji osuszania powietrza. Znowu typowe osuszacze nie mają wbudowanych filtrów przeciwsmogowych.
    Innym urządzeniem, nad którym się zastanawiam jest Fersk torr 30. Posiada on filtr hepa, który zatrzymuje smog(?). Miał ktoś do czynienia?

    Przychodzi komuś do głowy urządzenie, które łączy obie te funkcje? Dysponuję budżetem do ok. 1500zł.
    Ostatnio edytowane przez skowski ; 05-12-2022 o 08:00

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jaką masz wilgotność?
    Jak słabe okna i/lub źle obrobione to osuszanie nic nie pomoże.
    A obróbka okien połaciowych to trudny kompromis którego nigdy nie da się zrobić dobrze - ale z punktu widzenia roszenia obróbka powinna jak najbardziej ułatwiać cyrkulacje powietrza - czyli glify nie prostopadłe do płaszczyzny okna, a dolny prostopadły do podłogi a górny równoległy.

    Z tanich rozwiązań, to przetestuj jakiś wentylatorek, który wymusi ruch powietrza we wnęce okiennej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaką masz wilgotność?
    Jak słabe okna i/lub źle obrobione to osuszanie nic nie pomoże.
    A obróbka okien połaciowych to trudny kompromis którego nigdy nie da się zrobić dobrze - ale z punktu widzenia roszenia obróbka powinna jak najbardziej ułatwiać cyrkulacje powietrza - czyli glify nie prostopadłe do płaszczyzny okna, a dolny prostopadły do podłogi a górny równoległy.

    Z tanich rozwiązań, to przetestuj jakiś wentylatorek, który wymusi ruch powietrza we wnęce okiennej.
    Uprzejmie dziękuję za odpowiedź!
    Niestety ale podane przez Pana opcje nie wchodzą w grę.
    Poczekam na opinię kogoś, kto korzystał z proponowanych przeze mnie osuszaczy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony