dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czy grunt głęboko penetrujący spowoduje jakieś problemy przy wylewce samopoziomującej

    Cześć. Mam do zrobienia wylewkę samopoziomującą. Podłoga jest wykonana z grubych płytek ceglanych. Na yt widziałem filmy, w których odradzano stosowanie gruntu głęboko penetrującego. Niestety obejrzałem je już po zgruntowaniu takim gruntem. Czy wystąpią jakieś problem spowodowane tym. Czy powinienem go jakoś usunąć? Czy to ma znaczenie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221205_055823.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	462612  

  2. #2

    Domyślnie

    jak lałeś kiedyś samopoziom to powinieneś wiedzieć ze najważniejsze żeby odciąć chłonność podłoża
    Do wora dodajesz 5-6l wody i ta woda w trakcie rozlewania nie może wchłaniać się w podłoże bo wylewka nie będzie już wylewką
    Dlatego nie dajesz gruntu głęboko penetrującego tylko grunty powierzchniowo dziejące żeby odciąć chłonność.
    Mi zdążyło się kiedyś taki grunt dać na wylewkę z mixokreta, ale trzeba było 4x gruntować - wystarczy zrobić próbę z niewielka ilością rozrobionego samopoziomu albo samej wody, jak nie utrzymuje się na powierzchni przez czas potrzebny do rozprowadzenia tylko się wchłania to to samo wydarzy się z samopoziomem i nici z poziomowania.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie, nie lałem samopoziomu. Nie jestem nawet budowlancem. Moje doświadczenie to pomoc przy różnego rodzaju remontach we własnym domu przy znajomy, który się na takich tematach zna. Niestety nie mogę liczyć na jego pomoc. Czyli muszę sprawdzić czy wylewka nie wchłania się w podłoże. Jeśli bedzie się wchłaniać to dać grunt powierzchniowy na ten którym już zagruntowałem, prawda? Mam zrobić szkło z podłogi, by się nie wchłaniało?
    Ostatnio edytowane przez radomir87 ; 07-12-2022 o 17:51

  4. #4

    Domyślnie

    nie szkło, ale mocno zredukować chłonność, takim gruntem jak pod klej do płytek wystarczy najczęściej 1 raz, no chyba ze wylewka to pumeks z mixokreta jak to na deweloperce najczęściej bywa.
    W podkład wchłania się woda jak nie zagruntowane, a zostaje takie geste błoto trudne do rozprowadzenia i to juz nie samopoziom
    jak jzu dałeś raz grunt zagruntuj 2 raz tym samy tak głęboko się juz nie wchłonie i powinno być po 2 razach OK.
    wylej trochę wody jak wsiąknie szybko w powiedzmy 20-30s to gruntujesz jeszcze raz
    https://www.pl.weber/systemy-podlogo...ke-wyrownujaca
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 07-12-2022 o 21:47

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Wylewka udana.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony