dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 204
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4064
  1. #21

    Domyślnie

    Fajnie, że jeszcze ktoś do nas dołączył.

  2. #22

    Domyślnie

    Obserwuję ten temat od kiedy zauważyłem ten projekt (katalog kupiłem na targach budowlanych). Zastanawiam się, czy podczas zakupu projektu i wytknięciu jego ewidentnych wad firma usunie je gratis??

  3. #23

    Domyślnie

    No ja myślę! Jak się czegoś nie zrobi dobrze a weźmie pieniądze to przyzwoitość nakazuje uznać reklamację.
    Co do błędów, to oprócz wymienionych:
    - ławy fundamentowe - błąd w obmiarze kosztorysowym
    - stopa fundamentowa pod komin - brak w kosztorysie
    - brak izolacji poziomej ścian parteru
    - strop żelbetowy zaniżony - zaniżony o 10,27m obmiar, nie uwzględniono stęplowania
    - kanały murowane z pustaków ceram. - brak w kosztorysie
    - wiatrownice - brak w kosztorysie
    - nie uwzględnione podkłady betonowe na gruncie
    Trzeba wziąc pod uwagę, że zmieniono materiał na gazobeton /mój kosztorysant/ więc być może ma to przełożenie na uwzględnianie lub nie pewnych rozwiązań. Niestety nie znam się na tym. Jak widać są to błędy przede wszystkim złego pomiaru, więc raczej nie groźne. Ale trzeba być czujnym. Biorę też pod uwagę, że firma, która wykonywała wycenę chciała się "wykazać" i przesadziłą z gorliwością. Ale domek jest atrakcyjny i wart podjęcia ryzyka!

  4. #24

    Domyślnie

    Dzieki serdeczne Ulcia. Mi dziś wpadł w oko jeszcze jeden projekt od Lipińskich. Nawet podobny jeśli chodzi o wnętrze, lecz nie tak urokliwy jak ten w groszku. Zresztą oceńcie sami. Może ktoś brał go już pod uwagę?? http://www.lipinscy.pl/24243.xml?page=1

  5. #25

    Domyślnie

    KozAnka
    Projekt kupiłam w firmie budowlanej, która jest jednocześnie przedstawicielem Archonu. Ponieważ ma dobrą opinię jako budująca pod klucz, poprosiłam, jako ewentualny klient, o sporządzenie takiej wyceny w oparciu o kosztorys załączony do projektu. Przygotował go architekt - projektant, oczywiście gratis. Teraz mamy czas do grudnia na podjęcie decyzji, czy reflektujemy na ich propozycję. Póki co zbieramy papiery do pozwolenia na budowę, wszelkie potrzebne projekty i dokumentację do uzbrojenia działki. Mam nadzieję do marca, kwietnia zdążyć!
    Pozdrawiam wszystkich "w groszku"!

  6. #26

    Domyślnie

    Trochę odetchnęłam z ulgą, że większość tych błędów dotyczy kosztorysu, a nie konstrukcji budynku, bo już się bałam, że jak go wybudujemy, to nam się zawali .
    My w sobotę jedziemy kupić projekt, potem adaptacja i zobaczymy co nasz architekt wypatrzy.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wisnad

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich planujących i budujących groszkowy domek Pewnie w przyszłym roku dołączę do tego grona, bo na 90% jesteśmy z moją żonką zdecydownani na ten właśnie projekt. Idealnie pasuje do naszych potrzeb i działki, a te błędy o których piszecie... no cóż, oby nie było ich za dużo... Fajnie, że na forum można poczytać o Waszych pomysłach na ten dom. Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Fajnie, że jest nas - miłośników Groszku - coraz więcej.
    Pozdrawiam wszystkich

  9. #29

    Domyślnie

    A jeszcze a propos błędów, nie wiem, czy czytaliście wątek:
    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1381
    Tam opal opisuje, że też miała błędy w projekcie i autora projektu niewiele to obchodziło.

  10. #30

    Domyślnie

    Halo, czy tylko ja tu zaglądam?
    Ale teraz muszę dopisać, bo.......... JUŻ MAM PROJEKT

  11. #31

    Domyślnie

    Widać że na razie nikt nie rozpoczyna budowy. Wszyscy z utęsknieniem czekają na wiosnę... Tak oglądamy z Żonką ten Groszek i chyba coraz bliżej jesteśmy podjęcia decyzji. To chyba ten... Nie obędzie się jednak bez korekt. Taras od strony ogrodu i likwidacja balkonu to napewno. Oczywiście wiąże się to ze zmianą okien w salonie. Podniesienie otworów okiennych też raczej pewne. Zastanawiamy się nad schodami: drewniane lub wylewane takie jak w projekcie, a potem wykończone drewnem. Wy zaczniecie zapewne z nastaniem wiosny, a my stan zerowy osiągniemy najwcześniej późnym latem... Ciekawi jesteśmy jak ten domek wygląda w naturze. Liczymy że będziecie dzielić się na bieżąco doświadczeniami.

  12. #32

    Domyślnie

    Muszę coś dopisać, bo spadliśmy na drugą stronę.

    Tak naprawdę to kupiłam Dom w groszku 2, ale różni się od 1 tylko tym, że jest z garażem i strop jest 1 cm niżej (tzn. wysokość parteru jest 265, a ścianki kolankowej 120). A jeśli chodzi o błędy, to na przekrojach mam właśnie takie wymiary, ale już rysunki szczegółowe są chyba z Groszku 1, czyli z 266 i 119cm. Jeśli chodzi o błędy wymienione przez Ulcię, to ja w projekcie mam izolację poziomą ścian parteru, więc może tutaj to poprawili. A może ten błąd też dotyczył kosztorysu? Zastanawiam się tylko co to jest ta belka kotwiąca przy schodach. Ale schody i tak będę zmieniała, bo mam małe dzieci, a zabiegowe są trochę niebezpieczne.

    Ale generalnie jestem z projektu bardzo zadowolona. Dużo szczegółowych rysunków, projekty instalacji, projekt szamba (tu muszę zaznaczyć, że w pierwszym biurze, do którego trafiłam, za sam projekt szamba chcieli 400zł).
    Chyba niezły deal zrobiłam.

  13. #33

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Mam pytanie do KozAnka. Czy w projekcie który kupiłaś jest zestawienie kosztów i materiałów oraz projekt wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego? Na stronie Archonu jest napisane że do większości projektów jest to dołączone. Ciekaw jestem czy Dom W Groszku zalicza się do "większości"?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertnicki
    Witam wszystkich.
    Mam pytanie do KozAnka. Czy w projekcie który kupiłaś jest zestawienie kosztów i materiałów oraz projekt wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego? Na stronie Archonu jest napisane że do większości projektów jest to dołączone. Ciekaw jestem czy Dom W Groszku zalicza się do "większości"?
    Od razu przepraszam, ale nie moge wstawiac polskich znakow na kompie, na ktorym teraz pisze, ale postaram sie odpowiedziec na pytania.

    Ja mam projekt Dom w groszku 2, a w nim
    zestawienie kosztów - nie, ale kosztorys do Groszku 1 mozna kupic (do Groszku 2 jeszcze nie ma, bo podobno nikt nie zamowil)
    zestanienie materialów - nie, ale jest takie w Groszku 1, nawet na ich stronie internetowej do pobrania
    projekt wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego - nie znalazlam

    Projekt wiec nie nalezy do wiekszosci, ale chyba dlatego, ze jest nowy. Moze w Groszku 1 to wszystko jest. Zapytaj ulcie.

  15. #35

    Domyślnie

    Dzięki KozAnka. No to może Ulcia wypowie się na ten temat?? Mnie interesuje własnie Grosszek 2, ale zanim kupię chciałbym znać wszystkie kruczki żeby można było się wykłócać o dodatki. A Ty KozAnka myślisz o schodach dwubiegowych żelbetowych?? Pozdrawiam.

  16. #36

    Domyślnie

    Cześć Groszkowcy
    W projekcie w wersji 1 jest projekt instalacji wentylacji mechanicznej, klimatyzacji i ogrzewania kominkowego DGP. Kosztorys na płycie zawiera kosztorys szczegółowy i uproszczony, jest też arkusz pozwalający na własne zestawienia i ceny, ale do niego się jeszcze nie dobrałam. No i są jeszcze jakieś "cosie", których nie bardzo rozumiem. Jako ciekawostka - w kosztorysie robocizna liczona jest na poziomie ok. 7zł, a firma budowlana, która opracowała dla mnie ofertę kosztorysową płaci swoim pracownikom ok.10zł! /firma z Gdyni/.
    Prawdę mówiąc przestałam się jak na razie skupiać na projekcie bo muszę do wiosny przygotować działkę, uzyskać pozwolenie na budowę i rozprawić się z Energą, która kombinuje jak by tu nie podłączyć mojej działeczki do prądu na stałe tylko na prowizorkę. A to mi zupełnie nie w smak. Napiszcie jakie macie plany budowlane - kiedy chcecie zaczynać, kiedy się wprowadzać i ile chcecie /możecie/ przeznaczyć pieniędzy na realizję tego "cacka"? A wiecie, że pojawiła się grupa ZACZYNAJĄCYCH WIOSNĄ 2006? /Zdaje się, że w Klubie Budujących?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertnicki
    A Ty KozAnka myślisz o schodach dwubiegowych żelbetowych?? Pozdrawiam.
    Tak, właśnie chciałabym dwubiegowe żelbetowe, ale nie wiem, czy się zmieszczą. Mój projekt jest teraz w adaptacji i architekt stara się coś wymyślić. Po zakończonej adaptacji napiszę Wam jakie zmiany wprowadziłam, bo do końca nie wiem, które przejdą. Ostatnio wymyśliłam sobie zsyp na pranie do kotłowni, a architekt zaproponował dodatkową łazienkę przy naszej sypialni, więc naprawdę sama nie wiem, co z tego wyjdzie.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    Cześć Groszkowcy
    W projekcie w wersji 1 jest projekt instalacji wentylacji mechanicznej, klimatyzacji i ogrzewania kominkowego DGP...
    Witam! Zaglądałem na tego posta o rozpoczynających w 2006. Generalnie spis treść... My zamierzamy budować 2 więc może nie jest wielką różnicą zamówienia projektów instalacji od 1. Muszę skontaktować się bezpośrednio z biurem. Jak dostanę odpowiedź zamieszczę ją na forum. W związku z tym że my jesteśmy dopiero w trakcie kupna działki to może rozpoczniemy późnym latem. A wszystkie dokumenty dopiero przed nami. Na warunki zabudowy kazano nam czekać 3 miesiące. Wiem że ustawa przewiduje max. 2 ale jak tu wygrać z urzędnikiem... Wprowadzić się w takim wypadku będziemy mogli dopiero w 2007. Co do kasy - liczymy że może zmieścimy się w 200000 przy nakładzie własnym pracy i bez szaleństw w wykończeniu oraz tanich, a nie tandetnych materiałach, ale czy to wypali?? Pozdrawiamy groszkowych zapaleńców!

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    Cytat Napisał robertnicki
    A Ty KozAnka myślisz o schodach dwubiegowych żelbetowych?? Pozdrawiam.
    Tak, właśnie chciałabym dwubiegowe żelbetowe, ale nie wiem, czy się zmieszczą.
    Ciekawe pomysły ma Twój architekt. Pochwalisz się efektami?? Pozdrawiam groszkowców.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertnicki
    Ciekawe pomysły ma Twój architekt. Pochwalisz się efektami??
    No jasne. Sama jestem ciekawa, jakie będą te efekty.

Strona 2 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony