dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 204
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4064
  1. #41

    Domyślnie

    Witam Groszkowców. Właśnie otrzymałem wiadomość z Archon +. Pani Lidia Ambroży napisała:

    Dziękujemy za zainteresowanie naszym projeketm "Dom w groszku 2". Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze projektu ogrzewania kominkowego oraz instalacji wentylacji mechanicznej do tej dokumentacji (ponieważ jest to nowy projekt). Dokumentacja ta będzie wykonana w późniejszym terminie. Jeżeli w dniu zakupu nie będzie takiego projektu to zostanie dosłany Panu w późniejszym terminie.

    Czyli dokładnie tak jak napisała ulcia z tym że obiecują dosłać w późniejszym terminie...

  2. #42

    Domyślnie

    A powiedzieli dokładnie kiedy?
    W sumie projekt ogrzewania kominkowego też by mi się przydał. Ciekawe dlaczego nie mogą dać tego samego co w Groszku 1.

    A propo późniejszych terminów, to jak się pytałam o kosztorys, to byłby gotowy ok. 20 grudnia.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    A powiedzieli dokładnie kiedy?
    W sumie projekt ogrzewania kominkowego też by mi się przydał. Ciekawe dlaczego nie mogą dać tego samego co w Groszku 1.

    A propo późniejszych terminów, to jak się pytałam o kosztorys, to byłby gotowy ok. 20 grudnia.
    Niestety żadnych terminów nie podali. Myślę, że w związku z obecnością garażu to te instalacje muszą być rozwiązane nieco inaczej, szczególnie wentylacja bo ogrzewanie kominkowe do garażu nie jest chyba doprowadzone Warto jednak zadać pytanie pani Lidii.

  4. #44

    Domyślnie Re: dom w groszku z Archonu

    Cytat Napisał sylwia111
    Czy ktoś budował/ buduje dom z pracowni Archon nazwany "dom w groszku"? Jest to jeden z moich faworytów ale dręczy mnie wątpliwość czy ta kuchnia nie jest za mała 9,3m2? Czy sprawdza się rozwiązanie kuchnia - jadalnia? Czy rzeczywiście korzystacie z jadalni czy jest to zbędne miejsce wykorzystywane tylko od wielkiego dzwonu? Czy może lepiej mieć wielką kuchnię bez jadalni? Jakie są ukryte miłe i w szczególności niemiłe niespodzianki przy budowie wg tego projektu? Jakie są wasze doświadczenia?
    Witam Wszystkich w domu w groszku jestem nowy na tym forum, ale chciałbym tu zawitać na dłużej by dzielić się z Wami i oczywiście słuchać Waszych rad dotyczących budowy domu w groszku. Niedawno (po bardzo długich poszukiwaniach odpowiedniego domku) zakupiłem wraz ze swoją żonką projekt budowy tego prześlicznego domku, oglądaliśmy setki projektów, ale jednak ten spełnił nasze wszelkie oczekiwania. Na dzień dzisiejszy projekt oddałem już do adaptacji. Nasz architekt po oglądnięciu projektu, również stwierdził, że domek b.ładny i funkcjonalny jednak jak na jego gust klatka schodowa jest trochę za wąska o jakieś 20-30 cm (będą problemy z wnoszeniem mebli), co dało nam trochę do myślenia. Zadzwoniłem do archonu czy jest taka możliwość by poszerzyć schody i oczywiście w tym wypadku wydłużyć cały budynek by nie stracić na wielkości salonu i o dziwo wyrazili bezpłatną pisemną zgodę na taką przeróbkę. Budowę zaczniemy dopiero wczesną wiosną 2006 a do tej pory by nie nudzić się w zimowe wieczory to chyba sobie kupę klocki lego i zbuduję wspólnie z synem Dom w Groszku w jego pokoju. Pozdrawiam !!!

  5. #45

    Domyślnie Re: dom w groszku z Archonu

    Cytat Napisał sylwia111
    Czy ktoś budował/ buduje dom z pracowni Archon nazwany "dom w groszku"? Jest to jeden z moich faworytów ale dręczy mnie wątpliwość czy ta kuchnia nie jest za mała 9,3m2? Czy sprawdza się rozwiązanie kuchnia - jadalnia? Czy rzeczywiście korzystacie z jadalni czy jest to zbędne miejsce wykorzystywane tylko od wielkiego dzwonu? Czy może lepiej mieć wielką kuchnię bez jadalni? Jakie są ukryte miłe i w szczególności niemiłe niespodzianki przy budowie wg tego projektu? Jakie są wasze doświadczenia?
    Witam Wszystkich w domu w groszku jestem nowy na tym forum, ale chciałbym tu zawitać na dłużej by dzielić się z Wami i oczywiście słuchać Waszych rad dotyczących budowy domu w groszku. Niedawno (po bardzo długich poszukiwaniach odpowiedniego domku) zakupiłem wraz ze swoją żonką projekt budowy tego prześlicznego domku, oglądaliśmy setki projektów, ale jednak ten spełnił nasze wszelkie oczekiwania. Na dzień dzisiejszy projekt oddałem już do adaptacji. Nasz architekt po oglądnięciu projektu, również stwierdził, że domek b.ładny i funkcjonalny jednak jak na jego gust klatka schodowa jest trochę za wąska o jakieś 20-30 cm (będą problemy z wnoszeniem mebli), co dało nam trochę do myślenia. Zadzwoniłem do archonu czy jest taka możliwość by poszerzyć schody i oczywiście w tym wypadku wydłużyć cały budynek by nie stracić na wielkości salonu i o dziwo wyrazili bezpłatną pisemną zgodę na taką przeróbkę. Budowę zaczniemy dopiero wczesną wiosną 2006 a do tej pory by nie nudzić się w zimowe wieczory to chyba sobie kupę klocki lego i zbuduję wspólnie z synem Dom w Groszku w jego pokoju. Pozdrawiam !!!

  6. #46

    Domyślnie Re: dom w groszku z Archonu

    Witamy na forum nowego miłośnika Domu w Groszku !! A można wiedzieć wolf111 z czego planujesz budować?

  7. #47

    Domyślnie Re: dom w groszku z Archonu

    Cytat Napisał robertnicki
    Witamy na forum nowego miłośnika Domu w Groszku !! A można wiedzieć wolf111 z czego planujesz budować?
    Do końca jeszcze nie jestem przekonany, ale chyba zostanę przy tym co w projekcje czyli porotherm 44 jako ściana jednowarstwowa, tylko że po przeczytaniu postów na tym forum nie wiem czy to dobrze czy źle ?, czy jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ? czy YTONG, czy Porotherm ? może mi podpowiesz. Pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    To ja w końcu wklejam swoje planowane zmiany. Na razie tylko poddasze, bo już jest trochę późno. Ale właściwie to na parterze niewiele zmieniam. Co o nich sądzicie?

    Tam, gdzie literka "P", tam ma być prysznic, tam gdzie "W" to oczywiście wanna, a ten czerwony kwadracik obok prysznica to zsyp na pranie do kotłowni.


    Oprócz tego co zaznaczyłam, to jeszcze chcę przesunąć okna połaciowe w elewacji wejściowej i to w 2 nad łóżkiem zlikwidować.

  9. #49

    Domyślnie Re: dom w groszku z Archonu

    Cytat Napisał wolf111
    Do końca jeszcze nie jestem przekonany, ale chyba zostanę przy tym co w projekcje czyli porotherm 44 jako ściana jednowarstwowa, tylko że po przeczytaniu postów na tym forum nie wiem czy to dobrze czy źle ?, czy jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ? czy YTONG, czy Porotherm ? może mi podpowiesz. Pozdrawiam
    Ja też jeszcze nie podjąłem decyzji ale chyba beton komórkowy. Z rozmów z doświadczonymi budowniczym wynika że te jednowarstwowe ściany chyba nie dokońca zdają egzamin. Nie chciałbym stwierdzić że po wybudowaniu z porotermu 44 muszę i tak ocieplać mury. A może się mylę? Tak coś mnie kusi BK 25 + styropian, ale jak nie będzie znaczącej różnicy to wybiorę BK 36 + ocieplanie. Nie orientowałem się jeszcze wogóle w cenach materiału. Mam foldery dot. bloczków ale nie wiem jaka jest cena kleju lub zaprawy ciepłochronnej...Pozdrawiam forumowiczów.
    Cytat Napisał KozAnka
    To ja w końcu wklejam swoje planowane zmiany. Na razie tylko poddasze, bo już jest trochę późno. Ale właściwie to na parterze niewiele zmieniam. Co o nich sądzicie?
    Ciekawie. A jaki jest powód likwidacji okna połaciowego w pomieszczeniu 2? Nie ucierpi na tym elewacja? Pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie

    Jeśli mogę się włączyć do dyskusji o rodzaju ścian, to ja się zdecydowałam na ceramikę (poryzowaną albo tradycyjną) 25 cm+ styropian 14. Ścianę fundamentową też odchudzam do 25 i jak policzyłam, to zaoszczędzę na samym betonie ok. 1500 zł.

    Okno połaciowe w pokoju na poddaszu likwiduję, ponieważ nie wyobrażam sobie, żebym mogła usnąć mając okno nad głową. No niby można je przesunąć w stronę ściany zewnętrznej, ale wtedy to będzie chyba niezbyt ładnie wyglądało. Z resztą ta elewacja nie jest dla mnie taka ważna, ponieważ to będzie z tyłu domu, a tam rosą trzy wielkie drzewa, które będą wszystko zasłaniać. Więc i tak za dużo światła by tam nie wpadało.

    No i moich zmian ciąg dalszy:
    elewacja wejściowa ( ja mam odbicie lustrzane)



    elewacja boczna


    Oczywiście się pomyliłam i odwrotnie te okna narysowałam. Szprosów też nie będzie, ale już nie chce mi się bawić z tymi rysunkami.

    Już nie będę pozostałych elewacji rysowała, więc napiszę co jeszcze zmieniamy.
    - parapet podwyższamy tylko w kuchni
    - jedno okno balkonowe w salonie zamieniamy na zwykłe - to gdzie stoi kanapa
    - dodajemy okno w kotłowni - jak widać
    - poszerzamy okno w małym pokoju na parterze do 150
    - schody zostają jakie są, bo dwubiegowe się nie zmieszczą
    - poszerzamy garaż - zostawiamy dach pulpitowy i zmniejszamy kąt nachylenia dachu

    Pozdrawiam wszystkich Groszkowców

  11. #51

    Domyślnie

    Witam
    Jestesmy nowi na forum i tez zastanawiamy sie nad groszkiem 2.
    Tak wiec pozwole sobie wlaczyc sie do dyskusji:

    Cytat Napisał KozAnka
    Jeśli mogę się włączyć do dyskusji o rodzaju ścian, to ja się zdecydowałam na ceramikę (poryzowaną albo tradycyjną) 25 cm+ styropian 14. Ścianę fundamentową też odchudzam do 25 i jak policzyłam, to zaoszczędzę na samym betonie ok. 1500 zł.
    Hm, rozumiem, ze fundamenty przeliczone przez architekta?

    Cytat Napisał KozAnka
    Już nie będę pozostałych elewacji rysowała, więc napiszę co jeszcze zmieniamy.
    - parapet podwyższamy tylko w kuchni
    - jedno okno balkonowe w salonie zamieniamy na zwykłe - to gdzie stoi kanapa
    - dodajemy okno w kotłowni - jak widać
    - poszerzamy okno w małym pokoju na parterze do 150
    - schody zostają jakie są, bo dwubiegowe się nie zmieszczą
    - poszerzamy garaż - zostawiamy dach pulpitowy i zmniejszamy kąt nachylenia dachu

    Pozdrawiam wszystkich Groszkowców
    A nie obawiasz sie ze podniesienie jednego okna bedzie wygladalo troche niesymetrycznie?

    Reszta pomyslow mamy podobna.

    A czy ktos otrzymal juz moze jakas wystepna wycene tego domku od jakiejs firmy?

  12. #52

    Domyślnie

    Witamy "nowych"

    Cytat Napisał bst
    Hm, rozumiem, ze fundamenty przeliczone przez architekta?
    Jeszcze nie, ale na pewno będą.

    Cytat Napisał bst
    A nie obawiasz sie ze podniesienie jednego okna bedzie wygladalo troche niesymetrycznie?
    Popatrz na mój obrazek. Już podniosłam. Aż tak bardzo nie razi w oczy, no nie?

    Cytat Napisał bst
    A czy ktos otrzymal juz moze jakas wystepna wycene tego domku od jakiejs firmy?
    Ulcia dostała.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    Witamy "nowych"
    Witam

    Cytat Napisał KozAnka
    Cytat Napisał bst
    A nie obawiasz sie ze podniesienie jednego okna bedzie wygladalo troche niesymetrycznie?
    Popatrz na mój obrazek. Już podniosłam. Aż tak bardzo nie razi w oczy, no nie?
    Wydaje sie ze nie, w sumie to tylko 5cm, a w domu bedzie wygodniej..

    Cytat Napisał KozAnka
    Cytat Napisał bst
    A czy ktos otrzymal juz moze jakas wystepna wycene tego domku od jakiejs firmy?
    Ulcia dostała.
    [/quote]

    A Ulcia zdradzila by troszke?
    Byli bysmy bardzo, bardzo wdzieczni... bo budowa bedziemy kredytowac i zdecydowanie domek musi nie byc zbyt drogi..

    Dziekuje i pozdrawiam
    S. & J.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bst
    Cytat Napisał bst
    Cytat Napisał KozAnka
    Cytat Napisał bst
    A czy ktos otrzymal juz moze jakas wystepna wycene tego domku od jakiejs firmy?
    Ulcia dostała.
    A Ulcia zdradzila by troszke?
    Byli bysmy bardzo, bardzo wdzieczni... bo budowa bedziemy kredytowac i zdecydowanie domek musi nie byc zbyt drogi..

    Dziekuje i pozdrawiam
    S. & J.
    Oj, chyba niedokładnie przeczytałeś wszystkie posty z tego wątku, bo to już jest napisane trochę wyżej.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    Oj, chyba niedokładnie przeczytałeś wszystkie posty z tego wątku, bo to już jest napisane trochę wyżej.
    Przeczytalem ale bylo to zylion lat temu i juz nie skojazylem postu Ulci

  16. #56

    Domyślnie

    Piszę, bo spadliśmy na drugą stronę. Co prawda aura nie sprzyja inwestorom ale chyba coś się dzieje , choćby w dokumentacjach. Ulcia, jak tam przygotowania działeczki do budowy? Pozdrawiam groszkowców.

  17. #57

    Domyślnie

    Pytasz, co z moją działeczką?
    No to poopowiadam! Mam już solidnie poogryzane paznokcie i nadwyręzone zwoje mózgowe od ciągłego myślenia i kombinowania. Zaczynam żałować, że nie kupiłam działki gdzieś na wsi. W Gdańsku załatwienie czegokolwiek w przyzwoitym czasie graniczy z cudem. Ciągle odsyłąją nas od Annasza do Kajfasza i wszędzie oczywiście "ustawowo" miesiąc na odpowiedź. Ale się zawzięłam i nie odpuszczę, choć chcę do pomocy zatrudnić "fachowca-architekta", który to wszystko pociągnie i przyspieszy, bo inaczej do kwietnia się nie wyrobimy z pozwoleniem. Na mojego kochanego męża nie mam co liczyć, bo chłopina tyra i zarabia i zostają mu tylko wieczory wolne a urzędy jakoś nie chcą przedłużyć godzin urzędowania. Oczywiście mam też inne ciekawe obserwacje, np. w temacie "wykonawca". Jak pisałam wcześniej jedną wycenę mam a drugą miałam mieć ...2 tyg. temu. W tym czasie: Pan nie zdążył, Pan zapomniał choć już dzwonił, że jedzie, Panu się dzień pomylił, Pan zgubił adres i telefon. Ma być dziś, ale na 90% nie pozwolę mu zabierać się za moją budowę, bo mam, może nie uzasadnione obawy?....
    A ja, kurcze, muszę zamieszkać za rok, bo szkoła, bo kredyt, bo sprzedaż mieszkania, itp. Trzymajcie kciuki!
    Ale jak się wprowadzę to zapraszam groszkowców na morską parapetówę!

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulcia
    Pytasz, co z moją działeczką?
    No to poopowiadam! ...
    No tak. To są uroki wielkiego miasta. Chociaż z tego co wiem Opole nie odbiega od tego samego standardu. Dlatego wybraliśmy wieś podległą pod inną gminę. I tu wygraliśmy "zonka". Na warunki zabudowy mamy czekać trzy miesiące (chociaż ustawa przewiduje max. dwa) Mam nadzieję, że z pozostałymi sprawami nie będzie takich niespodzianek. Przynajmniej milutka pani w gminie obiecała, że zrobi wszystko żeby było szybciej. Oczywiście trzymamy kciuki, a z tą morską parapetówką to niewykluczamy... Często bywamy w Kolbudach - sypialni Gdańska. Ostatnio nawet podziwialiśmy nową dzielnicę domków jednorodzinnych która tam powstaje (i ta wizyta wpłynęła na decyzję o budowie). My jednak jesteśmy jeszcze daleko w tyle. Dopiero zakupiliśmy działkę. A na niej rosną chaszcze i fruwają papierzyska i inne śmieci z sąsiedniej budowy Chyba zwrócę uwagę sąsiadowi (tylko czy warto zaczynać od awantury? ) Nie mamy też sprecyzowanych planów co do ogrzewania. Rozważamy gazowe ale... w tej wiosce nie ma gazu ziemnego więc pozostaje butla. Czy to się będzie kalkulowało nawet gdy kupię jakiś ekstra piec? A Ty Ulcia już wiesz czym będziecie ogrzewać? Pozdrawiamy Groszkowych zapaleńców.

  19. #59

    Domyślnie Dom w groszku

    Witam wszystkich zwolennikow domu w groszku.W piatek prawdopodobnie otrzymam projekt tego domu.Zadnych istotnych zmaian nie przewiduje poza tym ze dorabiam piwnice ze wzgledu na działke ktora znajduje sie na lekkiej skarpie.Ponadto bede musiała podwyzszyc parapety-wiadomo kazdemu kto ma ten projekt ze parapety sa niestandartowe , maja tylko 80 cm.Budowe zaczynam na wiosne a dokładnie kiedy to jeszcze nie wiem ,wszystko zalezy od aury.Mam nadzieje ze wiosna nastapi szybko co zdaze na jesien sie wprowadzic -takie sa moje zalozenia a czas pokaze jaka bedzie rzeczywistosc..
    Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze razem bedziemy wymieniac sie spostrzezeniami i uwagami .

  20. #60

    Domyślnie

    Witam wszystkich zwolennikow domu w groszku.
    Rowniez tak jak wszyscy zaczynam budowe domu w groszku na wiosne.
    Nie przeprowadzam zadnych istotnych zmian w projekcie za wyjatkiem piwnicy ktora dorabiam za wzgledy na skarpe jaka posiadam na działce.Ponadto zmienie wysokosc parapetow poniewaz 80 cm to dla mnie za nisko.Mam nadziej ze bedziemy sie wszyscy na wzajem wspierac i wymieniac sie doswiadczeniami i uwagami odnosnie budowy i mam nadzieje ze szczesliwie dobrniemy do konca budowy.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Strona 3 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony