dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dom - konnstrukcja stalowa+plyta warstwowa

    Witam wszystkich, mam na imię Grzesiek i chciałbym od was poradę odnośnie budowy domu. Planujemy z żoną budowę domu i ze względu na rodzaj wykonywanej działalności, naszedł mnie pomysł z wykonaniem konstrukcji stalowej domu. Mam małą firmę ,wykonuje elementy stalowe, konstrukcję wraz z montażem. Ostatnio wpadła mi w oko płyta warstwowa Balexa łupek. Zastanawiam się czy wypaliłoby wykonać konstrukcję stalową (IPE 140-200) domu i obudować ją płytą, w środku wełna, stelaż i gk, wszystko na płycie postawić na płycie?
    W mojej okolicy jeden gościu zastosował taką płytę na dach.
    Co myślicie na ten temat? Jeżeli jest ktoś kto może wyrazić fachową opinię na temat takiej konstrukcji to byłoby super.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To zupełna nisza w segmencie domów jednorodzinnych. Robi się takie domy, np: https://www.youtube.com/watch?v=cUCUhvlKjy0
    Na Twoim miejscu zwiedziłbym z pięć takich domów, nawet płacąc mieszkańcom za przekazanie swoich doświadczeń z użytkowania oraz wyciągnął kontakt do architektów, którzy parają się takim projektowaniem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Płyta warstwowa, jest podobna konstrukcyjnie do kontenerów, które coraz częściej wykorzystuje się do budowy domów w Polsce, na zachodzie jest dłuższa tradycja kontenerowa.
    Wiele firm ma wykonane biurowce w konstrukcji płyty warstwowej, także jak najbardziej jest to możliwe. Takie ściany nie mają "masy" także trzeba brać pod uwagę słabszą samoregulację wilgoci poprzez beton i cegły oraz szybkie zmiany temperatury (podobnie jak w konstrukcjach szkieletowych). Problemem może być brak lub ograniczony zasięg komórek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Jasne że się da taki dom wybudować. Sa firmyw polsce że budują domy w szkielecie stalowym, jak domy drewniane tylko na stali. Zdecydowanie nie sa to IPE140-200a bardziej to przypomina profile pod g-k. Technicznie sie da ze stali i da sie obudować płytami warswowymi.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony