dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Plama po pomalowaniu gładzi

    Witam,
    robię właśnie mały remont i potrzebuję Waszej pomocy.
    We wtorek położyłem na środku ściany gładź polimerową Atlas GTA a w czwartek wyrównywałem ją gąbkami ściernymi. W piątek rano pomalowałem całą ścianę 2 warstwami farby.
    Niestety ale na środku ściany wciąż widoczna jest plama w miejscu gdzie była gładź. Jaki może być powód takiej sytuacji i co mogę zrobić żeby się jej pozbyć? Gładź na 100% była sucha w chwili malowania... była też porządnie przytarta i wyrównana... co może być powodem że ta "inna struktura" przebija spod farby?

    Z góry dziękuję za wszelkie porady!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221210_234415_Gallery.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	36,8 KB
ID:	462697  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Mogłeś użyć farby podkładowej przed malowaniem całości. Teraz jedynie pozostaje nałożenie kolejnej warstwy farby, powinno to wyeliminować problem. Jeśli nie będzie to kłuć w oczy, to możesz zastosować wałek który grubiej położy farbę np. z dłuższym włosiem z Draumetu, jednak musisz liczyć się z tym, że wtedy struktura ściany będzie bardziej chropowata.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Doskonały przykład - w jakim celu stosuje się farby gruntujące - ano po to, by takich problemów nie mieć.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    gładź najlepiej aplikować na całą powierzchnię ściany. Rozwiązaniem jest przeszlifowanie ściany, jej odpylenie, zagruntowanie i ponowna aplikacja masy (na całość ściany). Do gruntowania można wykorzystać np. grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz GU40. Istotny jest również wybór wałka do malowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony