dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pimurka

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    2

    Domyślnie Jaki robot kuchenny polecacie

    Witam,chcialabym zakupic robot kuchenny,z tym ze nie bardzo wiem w jaki uderzyc,osttanio gdzies widzialam reklame thermomixa,co myslicie?Do tej pory robilam wszystko recznie tradycyjnie,ale czemu by nie ulepszyc,chyba,ze polecicie jakis inny robot kuchenny?Chetnie poczytam sugestie.Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    thermomix nie jest robotem sensu stricte.
    Ja mam Kenwood Prospero z przystawką do mielenia mięsa, szatkownicą, kielichem do miksowania. Części można dokupić.

  3. #3

    Domyślnie

    Mój niezawodny robot kuchenny - ostry nóż HRC55, drewniana deska do krojenia, duży wok, głowa pełna pomysłów i pasja do gotowania.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak się zastanawiam czy twoją niezawodną pralką automatyczną jest tara, strumień i ewentualnie gar na piecu....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tak się zastanawiam czy twoją niezawodną pralką automatyczną jest tara, strumień i ewentualnie gar na piecu....
    Długo myślałaś, zanim spłodziłaś taką bzdurę? Wszelkie automaty są dla ludzi nieumiejących dobrze gotować.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Długo myślałaś, zanim spłodziłaś taką bzdurę? Wszelkie automaty są dla ludzi nieumiejących dobrze gotować.
    Nie, po prostu pokazuje absurd twojego pisania o nożu, który zastępuje robota kuchennego. To jest analogia (jak za trudne słowo, to sprawdź w słowniku)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie, po prostu pokazuje absurd twojego pisania o nożu, który zastępuje robota kuchennego. To jest analogia (jak za trudne słowo, to sprawdź w słowniku)
    Czyli nie umiesz gotować.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Wszelkie automaty są dla ludzi nieumiejących dobrze gotować.
    Co tu ma do rzeczy umiejetnosc gotowania ? Czy ten wspanialy noz HRC55 potrafi ubic piane, rozrobic ciasto, zmielic mieso i wymieszac wszystkie skladniki na pyszne pulpety ? I nie wyobrazam sobie zrobienia kilkudziesieciu sloikow przecieru pomidorowego bez odpowiedniej przystawki do mojego Kenwooda.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Czyli nie umiesz gotować.
    A nie nie umiesz logicznie wnioskować.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Termomix to przerost formy nad treścią - dla normalnie działającego człowieka jest jego tańszy odpowiednik "Lidlomix" równie dobry i sprawdzający się w kuchni - ale jak ktoś wczśniej zauważył to nie jest tak do końca robot kuchenny.
    Ja od kilkunastu lat posiadam Bosch MUM58364 nie wiem czy jest dobry ale nie zepsuł się , ma wiele przystawek które można dokupić, wymienić, zamienić gdy się zużyją lub przerobić na takie które są potrzebne
    Jeśli autorka cokolwiek chce wiedzieć o tych urządzeniach zapraszam do dyskusji - reszty nie znam więc się nie wypowiem
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Termomix to przerost formy nad treścią - dla normalnie działającego człowieka jest jego tańszy odpowiednik "Lidlomix" równie dobry i sprawdzający się w kuchni - ale jak ktoś wczśniej zauważył to nie jest tak do końca robot kuchenny.
    Ja od kilkunastu lat posiadam Bosch MUM58364 nie wiem czy jest dobry ale nie zepsuł się , ma wiele przystawek które można dokupić, wymienić, zamienić gdy się zużyją lub przerobić na takie które są potrzebne
    Jeśli autorka cokolwiek chce wiedzieć o tych urządzeniach zapraszam do dyskusji - reszty nie znam więc się nie wypowiem
    Lidlomix ma pewne wady - np. brak części zamiennych. Thermomix i Lidlomix, niezależnie od tego, jaki są wspaniałym sprzętem, nie są niezniszczalne, a noże tnące z czasem się tępią.

    Niemniej też uważam, ze Thermomix ma cenę zbyt wysoką jak na możliwości urządzenia. Przynajmniej w stosunku do moich zarobków. Innym powodem dla którego nie ciągnie mnie do zakupu jest fakt, że mąż nie przepada za zupami, a samo siekanie, mieszanie i ubijanie załatwia sprzęt dużo tańszy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-01-2023 o 12:53

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Widzę że nie jesteś w temacie. Z chwilą wyjścia nowszej wersji "Lidlomixa" na stronie producenta są dostępne wszystkie części eksploatacyjne. Są również na allegro i sklepie Lidl������
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Widzę że nie jesteś w temacie. Z chwilą wyjścia nowszej wersji "Lidlomixa" na stronie producenta są dostępne wszystkie części eksploatacyjne. Są również na allegro i sklepie Lidl������
    Mało tego, 3 letnia gwarancją w wydaniu Lidla jest mega, większe sprzęty przywozi kurier, mniejsze pewnie odbieramy w sklepie, bez tłumaczenia, bez zbędnych pytań, bez papierologii.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Lidlomix ma pewne wady - np. brak części zamiennych.
    Jakich części potrzebujesz?
    https://shop.monsieur-cuisine.com/

    Nie spotkałem lepszego domowego sprzętu do wyrabiania gęstego ciasta i do kutrowania. Jedyne czym Thermomix wygrywa to silnik reluktancyjny i obroty- ale nie uzasadnia to różnicy w cenie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakich części potrzebujesz?
    https://shop.monsieur-cuisine.com/
    .
    żadnego. Po prostu wydawało mi się, że to taki jednorazowy sprzęt, jakich wiele w Lidlu.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    żadnego. Po prostu wydawało mi się, że to taki jednorazowy sprzęt, jakich wiele w Lidlu.
    To z doświadczenia, czy jakiś urban legend? Czego nie udało Ci się naprawić?
    https://www.kompernass.com/pl/parkside/?p=5

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To z doświadczenia, czy jakiś urban legend? Czego nie udało Ci się naprawić?
    https://www.kompernass.com/pl/parkside/?p=5
    Mnie nie udało się kupić elementu łączącego wąż z rurą w odkurzaczu Parkside PWD 30 A1.
    Ten element nie występuje jako część zamienna, więc to nie jest taka "legenda Urbana".

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Mnie nie udało się kupić elementu łączącego wąż z rurą w odkurzaczu Parkside PWD 30 A1.
    Ten element nie występuje jako część zamienna, więc to nie jest taka "legenda Urbana".
    No, nie występuje. Do Karchera 3.200 też nie znalazłem. Jednorazówka...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony