dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zabezpieczenie przeciw zamarznięciu instalacji - kocioł Viessman

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adibe2022

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    12

    Domyślnie Zabezpieczenie przeciw zamarznięciu instalacji - kocioł Viessman

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników jest to mój pierwszy post

    Przeprowadziłem się do wynajmowanego mieszkania gdzie mam kocioł Viessman (niewiem jaki model bo nigdzie tego niemoge znaleźć) niemam nic nawet instrukcji obsługi , sterownik (termostat) Vitotrol 200 E.

    Moje pytanie jak w temacie jeśli wyłącze ogrzewanie na "Wył" na noc i jeśli temperatura spadanie poniżej zera na zewnątrz czy pompa się sama załączy ?? czy może kocioł się sam odpali zeby podgrzać wode ?? jak to bedzie ?

    Troche się boje zostawiać na noc wyłączony piec bo mogą rury popękać, zresztą czy jest to wogóle możliwe jak bedzie mróz lekki tak z -5 ??
    Ostatnio edytowane przez adibe2022 ; 11-12-2022 o 15:33

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    jeżeli jest powpiety Vitotrol 200-E tzn ze masz sterowanie pogodowe. W takim razie kociol uruchomi pompe obiegowa jak na zewnątrz temepratura spadnie ponizej +1*C i a z krzywej grzewczej wyliczy temeprature zasilania tak b yutrzymac +3*C w pomieszczeniu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adibe2022

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    czyli ogrzewanie mogę mieć na pozycji "wył" na noc , a tak czy inaczej pompa załączy się przy +1 na dworze , dobrze zrozumiałem,

    a czy to jest we wszystkich kotłach Viessmanna że jest to zabezpieczenie ??

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zabezpieczenie jest we wszystkich urządzeniach grzewczych. Działa różnie od zastosowanego rodzaju sterowania (stałotemperaturowe, pogodowe, ze sterownikami w pomieszczneiu... itp)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Należy dodać że jeżeli ma ktoś parametr C9 ustawiony na "1" a zewnętrzny sterownik typu wł/wył nie zwiera styku 96 ( nie daje sygnału do grzania ) bo np jest wyłączony to funkcja przeciw zamarzaniu jest nieaktywna.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    Należy dodać że jeżeli ma ktoś parametr C9 ustawiony na "1" a zewnętrzny sterownik typu wł/wył nie zwiera styku 96 ( nie daje sygnału do grzania ) bo np jest wyłączony to funkcja przeciw zamarzaniu jest nieaktywna.
    mowa jest o Vitorolu 200 więc proszę nie wprowadzać w błąd bo jego ten kod nie dotyczy.
    Kod C9 dotyczy tylko pracy pogodowej z termostatem 0/1. Niezależnie od ustawienia kodu funkcja ochrony przed zamarzaniem jest w kotle aktywna.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    mowa jest o Vitorolu 200 więc proszę nie wprowadzać w błąd bo jego ten kod nie dotyczy.
    Kod C9 dotyczy tylko pracy pogodowej z termostatem 0/1. Niezależnie od ustawienia kodu funkcja ochrony przed zamarzaniem jest w kotle aktywna.
    Panie konsulu :

    Po pierwsze :
    Co ma do tego obecność bądź nie Vitotrola 200 ??? . Można mieć Vitotrlola , sterowanie pogodowe i termostat wł/wył jednocześnie . ( Ja tak mam )
    Obecność Vitotrola absolutnie nie sugeruje i nie znaczy iż kod C9 nas nie dotyczy. Skąd w ogóle taki wpis ????? Oczywiście że nas dotyczy

    Po drugie :
    Proszę nie wprowadzać w błąd iż niezależnie od ustawienia kodu C9 ochrona przed zamarzaniem jest aktywna . Gdy kod C9 czyli zewnętrzne przełączanie obiegu grzewczego jest ustawiony na "1" instrukcja mówi wyraźnie :

    "Uwaga Podłączone obiegi grzewcze nie są zabezpieczone przed zamarzaniem. "

    Chyba że instrukcja wprowadza w błąd ale to raczej nic nowego nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez PLC_00 ; 14-12-2022 o 13:51

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLC_00 Zobacz post
    Panie konsulu :

    Po pierwsze :
    Co ma do tego obecność bądź nie Vitotrola 200 ??? . Można mieć Vitotrlola , sterowanie pogodowe i termostat wł/wył jednocześnie . ( Ja tak mam )
    Obecność Vitotrola absolutnie nie sugeruje i nie znaczy iż kod C9 nas nie dotyczy. Skąd w ogóle taki wpis ????? Oczywiście że nas dotyczy

    Po drugie :
    Proszę nie wprowadzać w błąd iż niezależnie od ustawienia kodu C9 ochrona przed zamarzaniem jest aktywna . Gdy kod C9 czyli zewnętrzne przełączanie obiegu grzewczego jest ustawiony na "1" instrukcja mówi wyraźnie :

    "Uwaga Podłączone obiegi grzewcze nie są zabezpieczone przed zamarzaniem. "

    Chyba że instrukcja wprowadza w błąd ale to raczej nic nowego nie będzie.
    proszę wrócić do pierwszego posta jest wyrażnie pytanie o Vitotrola 200-E
    drugi temat proszę czytać ze zrozumieniem instrukcję. Kocioł ma aktywną funkcję ochrony przez zamarzaniem - niie są chronione pomieszczenia. Kocioł wygrzeje sam siebie ale nie bedzie sprawdzał czy ciepło dopłynęło do pomieszczeń.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adibe2022

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jesteśmy na półmetku zimy więc jak do tej pory kocioł mi nie zamarzł, ani też żadne z grzejników również. Zostawiam nawet wtedy kiedy mróz jest lekki w końcu Specjalista się wypowiedział iż jak jest ogrzewanie na WYŁ. to i tak jest kocioł zabezpieczony przeciw zamarznięciu.... musiało by być z minus 20 żeby coś zamarazło w środku.
    wogóle ten gaz bardzo drogi tej zimy przez tą wojnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony