dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    latavka

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    4

    Domyślnie PC ogrzewanie podłogowe tylko na czas wykończenia

    Witam serdecznie , mam dom parterowy 109mkw , płaski dach , okna wstawione , wykonana termoizolacja , ogrzewanie podłogowe 100% wylewki.
    Mam plan aby do wiosny działać w środku z pracami na które pozwoli temperatura panująca wewnątrz .
    Chciałbym wykorzystać maksymalnie ten czas i właśnie zapewnić sobie takie warunki do pracy , stąd pytanie ...

    Czy widzicie sens aby podłączyć na ten moment jakaś używaną PC 5kw do instalacji podłogówki ? Wgl czy jest możliwość jakoś wykorzystać istniejącą instalacje podłogową aby mieć warunki do pracy ?

    Nie napisałem wcześniej więc dodam, że nie mam przyłącza do sieci elektrycznej ani wodociągowej.
    Prąd z przedłużacza a woda ze zbiornika deszczowego od sąsiada.

    Rozumiem ,że instalację musi być zalana /pompa cyrkulacyjna /zbiornik wyrównawczy/zawory ale na tym moja wiedza instalatorska się kończy )

    A pompa ciepła basenowa zamontowana wewnątrz budynku i wpięta w instalację miałaby rację bytu ? lub jakiś bufor elektryczny z pompką oraz zbiornikiem wyrównawczym ?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał latavka Zobacz post
    Czy widzicie sens aby podłączyć na ten moment jakaś używaną PC 5 kw do instalacji podłogówki ?
    Jeżeli już to raczej PC jaka by miała być docelowo do takiego budynku;
    - potrzebne OZC budynku aby dobrać moc pompy,
    - nie jest łatwo obecnie o PC,
    - może KOCIOŁ ELEKTRYCZNY dwufunkcyjny

    - Wgl czy jest możliwość jakoś wykorzystać istniejącą instalacje podłogową aby mieć warunki do pracy ?
    ....Nie napisałem wcześniej więc dodam, że nie mam przyłącza do sieci elektrycznej ani wodociągowej.
    ......Prąd z przedłużacza a woda ze zbiornika deszczowego od sąsiada.
    Woda do podłogówki musi być ;
    - czysta,
    - instalacja podłogówki musi pracować z ciśnieniem rzędu > 1 bar,
    - czyli woda napędzana pompą obiegową elektryczną
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    PC z przedłużacza z pompami? To już lepiej większą farelkę włącz

  4. #4

    Domyślnie

    W tych warunkach chyba najlepiej użyć nagrzewnicy olejowej. Inwestowanie w tymczasową PC nie ma żadnego sensu a kocioł elektryczny na przedłużaczu nie da rady.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    latavka

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chciałem ten czas wykorzystać na wygrzanie wylewki ale sprowadziliście mnie Panowie na ziemię ... na wiosnę uruchomię kotłownie kompletną a do tego czasu ogarnę nagrzewnicę , pozdrawiam

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    wylewki gotowe, to dlaczego nie zgłosisz dostawcy energii i nie podpiszesz umowy?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.763

    Domyślnie

    Do wiosny ta wylewka na bank wyschnie sama a ty postaw zwykłą kozę za 2 stówki i pal starymi dechami czy tam innymi odpadami drewnianymi a msz tego pewnie w brud jak to po budowie .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał latavka Zobacz post
    A pompa ciepła basenowa zamontowana wewnątrz budynku i wpięta w instalację miałaby rację bytu ? lub jakiś bufor elektryczny z pompką oraz zbiornikiem wyrównawczym ?
    pozdrawiam
    To nie ma szans zadziałać, grzałbyś się czysto prądem, bilans pobranej energii z powietrza wewnętrznego był by równy temu co podgrzałbyś wylewką - to przypomina działanie schładzania pomieszczenia za pomocą otwartej lodówki

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    latavka

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    wylewki gotowe, to dlaczego nie zgłosisz dostawcy energii i nie podpiszesz umowy?
    przeboje z tauroenm , poł roku wymieniają słup na mojej działce :/ w tym tygodniu maja się tym zająć

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    latavka

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    4

    Domyślnie

    Panowie jeszcze jedno pytanie...jestem na etapie szukania instalatora /hydraulika do kotłowni i mam niezły bajzel w głowie
    Z racji tego ,że mam płytowe GWC które będzie podpięte pod rekuperator , czy jest możliwość zastosowania zużytego powietrza z wyrzutni do powietrznej pompy ciepła ?
    Słyszałem też o buforach pod ogrzewanie podłogowe ...czy taka pompa 300L mogłaby spełnić taką funkcje?

    pozdrawiam

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    powietrzne pompy ciepła stoją na zewnątrz, jedyne jednostki które "można" teoretycznie podpiąć pod wylot reku to boilery z pompami ciepła.
    Moja rada nie baw się w takie wygibasy, reku ma wywalać zużyte powietrze na zewnątrz, wszelkie opory na wylocie wpływają na wentylację domu w którym oddychasz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony