dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zamykanie dopływu powietrza to standardowa procedura w paleniskach. Wkład kominkowy nawet po zamknięciu, przepuszcza trochę powietrza, co wychładza kominek. Tak jest skonstruowany. Dobre paleniska mają głęboką komorę spalania. Opał układa się prostopadle do szyby, dzięki czemu nigdy się ana nią nie obsunie, nawet przy załadunku pod sufit. No ale palenisko to konstrukcja do zadań specjalnych i współpracy z masa akumulacyjną
    Piotrze, nie w każdym palenisku da się ułożyć drewno prostopadle do szyby. Moje jest stosunkowo szerokie ale płytkie, kawałki musiałby być krótkie, nawet bardzo krótkie. Ja na koniec palenia otwieram dolot, żeby jak najlepiej dopalić resztki, Ty piszesz żeby zamykać, to ja już nie wiem.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Umknął Ci szczegół...."Dobre paleniska mają głęboką komorę spalania". Każde palenisko jest lepsze od wkładu kominkowego, ale paleniska też są lepsze i gorsze. Jak je rozpoznać? Podczas rozmowy wstępnej z klientami na piecokominek, pokazuję im dwa identyczne, prostokątne paleniska. Mają tej samej wielkości komorę spalania. Umieszczenie drzwi na krótszym boku robi robotę. Drzwi są mniejsze - mniej awaryjne, z mniejszą emisją ciepła przez szybę, pozwalające ładować drewno pod "przykrywkę". Jeden załadunek potrzebny do ogrzania wyliczonej powierzchni czy kubatury. Sterownik w takiej sytuacji, pozwala zapomnieć o problemie palenia po kilku minutach od rozpalenia. Idziesz spać, lub wychodzisz do pracy. Nie otwierasz drzwi podczas palenia!.... Większe drzwi umieszczone na dłuższym boku, zmuszają do załadunku tej samej porcji drewna dwu lub trzy krotnie, inaczej wyląduje na szybie....Musisz spalić częściowo 1 załadunek, by włożyć drugi...Zajęcia związane z paleniem wydłużają się, stają się często uciążliwe. Dochodzi do poddymiania, jesli popełnimy błąd podczas kolejnego otwierania drzwiczek........
    .
    Umiejętne palenie w piecokominku / piecu akumulacyjnym, nie wymaga dopalania resztek. Wkładając odpowiednio i umiejętnie (równomiernie) rozdrobnione drewno, na koniec palenia mamy tylko żar. Czerwony, bez większych, niedopalonych resztek. Zamknięcie dopływu powietrza w momencie kiedy jest tego żaru sporo, korzystniej wpływa na akumulację, niż wychładzanie komory spalanie "dopalaniem resztek".
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palenisko 3..jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	463284   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie 3..jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	463285  

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Umknął Ci szczegół...."Dobre paleniska mają głęboką komorę spalania". Każde palenisko jest lepsze od wkładu kominkowego, ale paleniska też są lepsze i gorsze. Jak je rozpoznać? Podczas rozmowy wstępnej z klientami na piecokominek, pokazuję im dwa identyczne, prostokątne paleniska. Mają tej samej wielkości komorę spalania. Umieszczenie drzwi na krótszym boku robi robotę. Drzwi są mniejsze - mniej awaryjne, z mniejszą emisją ciepła przez szybę, pozwalające ładować drewno pod "przykrywkę". Jeden załadunek potrzebny do ogrzania wyliczonej powierzchni czy kubatury. Sterownik w takiej sytuacji, pozwala zapomnieć o problemie palenia po kilku minutach od rozpalenia. Idziesz spać, lub wychodzisz do pracy. Nie otwierasz drzwi podczas palenia!.... Większe drzwi umieszczone na dłuższym boku, zmuszają do załadunku tej samej porcji drewna dwu lub trzy krotnie, inaczej wyląduje na szybie....Musisz spalić częściowo 1 załadunek, by włożyć drugi...Zajęcia związane z paleniem wydłużają się, stają się często uciążliwe. Dochodzi do poddymiania, jesli popełnimy błąd podczas kolejnego otwierania drzwiczek........
    .
    Umiejętne palenie w piecokominku / piecu akumulacyjnym, nie wymaga dopalania resztek. Wkładając odpowiednio i umiejętnie (równomiernie) rozdrobnione drewno, na koniec palenia mamy tylko żar. Czerwony, bez większych, niedopalonych resztek. Zamknięcie dopływu powietrza w momencie kiedy jest tego żaru sporo, korzystniej wpływa na akumulację, niż wychładzanie komory spalanie "dopalaniem resztek".
    Pięknie opisany przypadek piecokominków z tym, że ja mam zwykły.wkład kominkowy wodny i palę tak, jak mogę i nic tu nie zmodyfikuję.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Pięknie opisany przypadek piecokominków z tym, że ja mam zwykły.wkład kominkowy wodny i palę tak, jak mogę i nic tu nie zmodyfikuję.
    Dobre wodniaki też mogą mieć dobre drzwi....Większość ludzi jednak kupuje wizję ognia. Potem okazuje się, że trzeba było się skupić na kominku....

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dobre wodniaki też mogą mieć dobre drzwi....Większość ludzi jednak kupuje wizję ognia. Potem okazuje się, że trzeba było się skupić na kominku....
    Żebyś mnie nie zrozumiał, ja nie narzekam na swój kominek tylko piszę, jak w nim palę, spełnia swoje zadanie w 100% i cieszę się z tego.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Żebyś mnie nie zrozumiał, ja nie narzekam na swój kominek tylko piszę, jak w nim palę, spełnia swoje zadanie w 100% i cieszę się z tego.
    Sam Ci go chyba polecałem? ...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Sam Ci go chyba polecałem? ...
    Teraz nie pamiętam czy Ty Piotrze, czy instalator i wykonawca zabudowy Pan Zygmunt z Gniezna ale chyba ...Pan Zygmunt.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    To ja mam jeszcze dwa pytania:

    1. Czemu nie może żar/palące się drewno spaść na szybę? Pęknie czy tylko się pobrudzi

    2. Sprzedawca namawiał mnie na drzwi opuszczane w dół, bo otwieranie drzwi powoduje wydostawanie się dymu, choćbyśmy te drzwi uchlali 1mm na minutę to nic nie da. To jest prawda?

    A oto moje cudo na zdjęciach:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	463295 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek2.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	463296

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    To ja mam jeszcze dwa pytania:

    1. Czemu nie może żar/palące się drewno spaść na szybę? Pęknie czy tylko się pobrudzi

    2. Sprzedawca namawiał mnie na drzwi opuszczane w dół, bo otwieranie drzwi powoduje wydostawanie się dymu, choćbyśmy te drzwi uchlali 1mm na minutę to nic nie da. To jest prawda?

    A oto moje cudo na zdjęciach:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	463295 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek2.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	463296
    Zależnie od cugu ale ...u mnie potrafi przykopcić. Co do szyby, kilka razy palące się drewno sparło się na szybie, jedyny negatywny objaw to lekkie okopcenie.To "cudo" to jakiej firmy?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    To jest Unico Dragon 8 slim rm z podwójną szybą. Ciężko uwierzyć, że za ten kawał metalu trzeba było zapłacić 6900zł. Mam nadzieję, że nadrobi to jakością

    PS. Gdzieś w komentarzu czytałem, że wkładów nie można użytkować przed wykonaniem obudowy. To jak to? W środku wkładu będzie gorąco, a na zewnątrz bez obudowy będzie za niska temperatura wkładu i przez zbyt dużą różnicę temperatur spawy popękają, czy coś tam się powygina?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    To jest Unico Dragon 8 slim rm z podwójną szybą. Ciężko uwierzyć, że za ten kawał metalu trzeba było zapłacić 6900zł. Mam nadzieję, że nadrobi to jakością

    PS. Gdzieś w komentarzu czytałem, że wkładów nie można użytkować przed wykonaniem obudowy. To jak to? W środku wkładu będzie gorąco, a na zewnątrz bez obudowy będzie za niska temperatura wkładu i przez zbyt dużą różnicę temperatur spawy popękają, czy coś tam się powygina?
    Stosunkowo niedrogi ten "kawał metalu", ja za swoje Unico w 2016 roku zapłaciłem 8600, dziś ponad 12000. Nie czytałem o nieużywaniu przed zabudową, jedyne co, to może być gorący i tyle.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dobre wodniaki też mogą mieć dobre drzwi....Większość ludzi jednak kupuje wizję ognia. Potem okazuje się, że trzeba było się skupić na kominku....

    Panie Piotrze a dobre wodniaki to jakie, bo wszędzie tylko kratki. Jakie firmy warto wziasc pod uwagę a jakie omijać. Czym się sugerować przy wyborze

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał macko281 Zobacz post
    Panie Piotrze a dobre wodniaki to jakie, bo wszędzie tylko kratki. Jakie firmy warto wziasc pod uwagę a jakie omijać. Czym się sugerować przy wyborze
    Najlepsze wymienniki wodne mają Romotop i Defro.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Jak napisałem dawno temu (rozpoczynając ten wątek) będę dzielił się pracami przy realizacji mojej fantazji. Czy bezpiecznej, czy logicznej, czy fachowej, proszę wy oceńcie i pomóżcie. Czy stworzyć nowy wątek, czy pozostać tutaj?

    Wstępne przymiarki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 1.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	466614

    1. Czy to ma szanse działać (czyli cug)?

    2. Mogę podwyższyć pierwszą rurę, tą od kominka w górę, o prawie pół metra, żeby było łatwiej przepchać powietrze w dół w drugiej rurce?

    3. Czy dać szyber przy wejściu w ceramikę komina, aby do rur nie dochodziło zimne powietrze z komina, czy może szyber wewnątrz-kominkowy wystarczy?

    Nie każdy zna wątek więc w skrócie powiem, że chodzi o jak najlepsze wykorzystanie wytworzonego ciepła do dogrzania domu. Akumulacją będzie zabudowanie całości z jakiejś cegły, klinker, szamot - nie wiem.

    PS. prawdopodobnie zmontuje film na youtube i skieruję zainteresowanych do tego tematu na tym forum, gdyż nie widziałem, żeby ktoś chciał skonstruować wcześniej takie dziwactwo.


    Pozdrawiam

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Jak napisałem dawno temu (rozpoczynając ten wątek) będę dzielił się pracami przy realizacji mojej fantazji. Czy bezpiecznej, czy logicznej, czy fachowej, proszę wy oceńcie i pomóżcie. Czy stworzyć nowy wątek, czy pozostać tutaj?

    Wstępne przymiarki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 1.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	466614

    1. Czy to ma szanse działać (czyli cug)?

    2. Mogę podwyższyć pierwszą rurę, tą od kominka w górę, o prawie pół metra, żeby było łatwiej przepchać powietrze w dół w drugiej rurce?

    3. Czy dać szyber przy wejściu w ceramikę komina, aby do rur nie dochodziło zimne powietrze z komina, czy może szyber wewnątrz-kominkowy wystarczy?

    Nie każdy zna wątek więc w skrócie powiem, że chodzi o jak najlepsze wykorzystanie wytworzonego ciepła do dogrzania domu. Akumulacją będzie zabudowanie całości z jakiejś cegły, klinker, szamot - nie wiem.

    PS. prawdopodobnie zmontuje film na youtube i skieruję zainteresowanych do tego tematu na tym forum, gdyż nie widziałem, żeby ktoś chciał skonstruować wcześniej takie dziwactwo.


    Pozdrawiam
    Będziesz mial duży problem z rozpaleniem ale jest na to rozwiąanie dość proste. Kanały opadowe dał bym przynajmniej dwa spaliny w nich potrafią zwalniać a powierzchnia wymiany sporo się powiększy. Chcesz tym grzać powietrze?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Remiks mocno wierzę, że nie będzie problemu. Ciąg na kominie 200mm, ok. 5 metry mam duży. W razie problemu niechętnie ze względu na czas i koszty przerobię na taki trójnik:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	466632

    Szybrem bym zamykał, gdy już komin się rozgrzeje.

    Odpowiadając na twoje pytanie. Akumulacyjnie przez cegły i zapewne mały kratkowy wylot(?) grzany będzie salon. Zrobię też mały otwór do kuchni wewnątrz zabudowy (ta jest pod drugiej stronie ściany).

    Kocham "ognisko domowe", a jak już palić to po co puszczać ciepło do nieba, jak można wykorzystać. Niestety na tyle miejsca żona mi pozwoliła zająć salonik, więc więcej rur odpada. Drogie rozwiązania też odpadają

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wojskowy55 ; 17-10-2023 o 08:12

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Remiks mocno wierzę, że nie będzie problemu. Ciąg na kominie 200mm, ok. 5 metry mam duży. W razie problemu niechętnie ze względu na czas i koszty przerobię na taki trójnik:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	466632

    Szybrem bym zamykał, gdy już komin się rozgrzeje.

    Odpowiadając na twoje pytanie. Akumulacyjnie przez cegły i zapewne mały kratkowy wylot(?) grzany będzie salon. Zrobię też mały otwór do kuchni wewnątrz zabudowy (ta jest pod drugiej stronie ściany).

    Kocham "ognisko domowe", a jak już palić to po co puszczać ciepło do nieba, jak można wykorzystać. Niestety na tyle miejsca żona mi pozwoliła zająć salonik, więc więcej rur odpada. Drogie rozwiązania też odpadają

    Pozdrawiam
    Wiara to jeszcze nie wiedza ale zrobisz jak wierzysz. To obejście też nie tak jak powinno wyglądać. Puszczanie spalin przez rury by promieniowaniem grzały akumulację to też taki sobie pomysł ale jak masz doświadczenie tylko z jednym rozwiązaniem to nie znasz zalet innych. Miejsca masz tyle by wszedł fajny słupek akumulacyjny ale to twój cyrk i twoje malpy, pozostaje życzyć powodzenia. Będziemy kibicować, powodzenia.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Wiem że obejście powinno być wysoko:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obejscie 1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	6,7 KB
ID:	466644

    ale kupiłem już materiał, więc dopasowałem do niego ewentualną przeróbkę.

    Czy jest sens dawać słupek akumulacyjny (cokolwiek to jest) skoro ceglasta zabudowa i tak akumulacyjnie będzie przekraczała możliwości małego 9kw kominka?

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Wiem że obejście powinno być wysoko:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obejscie 1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	6,7 KB
ID:	466644

    ale kupiłem już materiał, więc dopasowałem do niego ewentualną przeróbkę.

    Czy jest sens dawać słupek akumulacyjny (cokolwiek to jest) skoro ceglasta zabudowa i tak akumulacyjnie będzie przekraczała możliwości małego 9kw kominka?
    Może i nie jest specjalistą ale w Twoim przypadku obudowa (owszem akumulacyjna) będzie nagrzewała się poprzez gorące powietrze w nim zgromadzone, w minimalnym stopniu przez promieniowanie. A w przypadku jak na zdjęciu gorące spaliny przechodzą bezpośrednio przez materiał odbierający ciepło. Moim zdaniem Twoja obudowa będzie się bardzo długo nagrzewała tym bardziej, że planujesz jeszcze wstawiać kratki, którymi ciepłe powietrze będzie uciekało.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Swierol słuszna sugestia. Zwrócił mi na to uwagę forumowicz Remiks - że to "taki sobie pomysł"

    Nie przeszkadza mi wolne nagrzewanie się akumulacji (bo podejrzewam że sama dwu-szyba będzie przegrzewała już pomieszczenie, mała kratka też chyba jest obowiązkowa?), co raczej większa strata ciepła, które to pójdzie w komin. Niestety, sam nie wykonam kanału z szamotu, trzeba by fachowca.

    Oczywiście będę wdzięczny za każde rady. Jestem laik. Zastanawiam się nawet czy smarować uszczelniaczem sznur nawinięty na rurę, która wchodzi bezpośrednio w ceramikę komina, a w internecie brak informacji

    Tym bardziej dziękuję za odpowiedzi

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony