dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Agregat Fogo - jak wpiąć w sieć domową TN-S?

    Witam serdecznie
    Zwracam się do Was jako ekspertów i proszę o wyrozumiałość.
    Kupiłem agregat Fogo 4001 ise, używam sporadycznie do zasilania przez przedłużacz narzędzi.
    Teraz chciałbym wpiąć agregat w sieć domową TN-S za pomocą przełącznika sieć – agregat np Hager przełącznik sieć-agregat 1-0-2 4P 40A SFT440.
    W instrukcji jest tylko by podpiął do sieci elektryk albo osoba która wie co robi.
    Zadzwoniłem do kilku elektryków, ale każdy mówi co innego
    Bardzo proszę by mi ktoś łopatologicznie wytłumaczył czy dobrze rozumiem. Żebym w razie czego wiedział i sprawdził to co zostanie przez elektryka zrobione.

    1. Mam na wyjściu gniazda w agregacie L1=115V i L2=115V. Podłączam L1 do przewodów fazowych na wyłączniku (mostkuję trzy fazy), L2 do N na wyłączniku. Tylko w domu w gniazdkach też na N będzie 115V. Zacisk uziemienia agregatu podłączam do PE sieci domowej.

    2. Inny elektryk mówi, że np L1 który nie idzie przez zabezpieczenie w agregacie spiąć z PE, Wówczas jak twierdzi na L2 pojawi się 230V.

    3. Spotkałem się z różnymi opiniami co do uziemienia agregatu. Jedni mówią podpiąć pod PE instalacji domowej, a drudzy mówią nie podpinać do PE tylko wbić szpilkę do ziemi i podłączyć do uziemienia agregatu. Która metoda jest odpowiednia?

    4. Za wyłącznikiem sieć-agregat będzie wyłącznik różnicowoprądowy, czy będzie zabezpieczał sieć domowa przy pracy agregatu?

    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    83

    Domyślnie

    Witam,
    Odpowiedzi na zadane pytania znajdziesz w rozdziale 3.5 i 4 publikacji:
    http://www.edwardmusial.info/pliki/o...lin_elektr.pdf
    Na marginesie, warto uważnie przeczytać cały artykuł, autor jest szanowanym autorytetem w tej dziedzinie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony