dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie Czym wyrównać ściany w łazience i jak przygotować je do kładzenia płytek

    Hej,

    Mam kilka nierówności w łazience z tynkami cementowo wapiennymi. Tynki są dość sypkie, trąc ręką okruszki się odrywają, z łatwością jestem w stanie zrobić dziurę narzędziem w ręku, oczywiście nie odłażą, chodzi mi o to, że są bardzo łatwe w obróbce no i ponieważ są sypkie i dość gruboziarniste (napewno chłonne) to na pewno bezpośrednio na nie nie zamierzam kleić płytek ani nakładać masy wyrównującej.

    Mam różne produkty pozostałe po wykończeniu - grunt Ceresit CT17, grunt polimerowy Acryl putz GK 42, beton kontakt, goldband rotband, klej Kerakoll H40, oraz gips szpachlowy Cekol GS 100, którego pewnie nie powinienem używać w tym zadaniu.

    Pytanko mam, które produkty nadają się do zadania a które nie. Przed kładzeniem płytek zamierzam zagruntować wszystko. Najwygodniej byłoby mi to zrobić Cerseitem CT17 i wałkiem. Także wyrównywana powierzchnia będzie zagruntowana a po wyrównaniu ponownie ją zagruntuję. Czy do wyrównania mogę użyć goldband rotand albo Kerakoll H40 ?

    Nie ma problemu z zakupem innych produktów, jeśli te co mam sa nieodpowiednie, szkoda by tylko było ich nie wykorzystać.
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 14-12-2022 o 15:44

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Nie wiem po co chcesz to równać skoro mają przyjść płytki no ale !
    Materiał do równania jest uzależniony od rodzaju nierówności.
    Jeśli nierówności są spore powyżej 3 mm a klej do płytek nie będzie w stanie ich wyrównać to z materiałów które posiadasz możesz użyć goldbanda lub rotbanda.
    Są to oczywiście zaprawy gipsowe ale kleju typu Kerakoll będzie chyba szkoda.
    Możesz zagruntować całość aby powstrzymać sypanie się kamyczków z tynku a następnie położyć warstwę wywównującą w/wym zaprawą .
    Jeśli to łazienka to pod płytkami na gotową wyrównaną i zagruntowaną powierzchnię wypadało by położyć hydroizolację z wtopionymi taśmami w narożnikach i przy podłodze.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    W sumię mogę wyrównać klejem pod płytki prawda ? Nigdy nie kleiłem płytek, ale po nabraniu wprawy w różnych pracach, łazienki też planuję sobie zrobić sam. Wielogodzinne kursy na YT i głowa pełna informacji Teoria to jeszcze nie praktyka więc pomyślałem, żeby wyrównać ściany i nie pchać się w dwie czynności naraz czyli naklejanie i równanie ale mam tyczkę, laser, wszystko co potrzeba, wiedzę z hydroizolacji i kupione materiały. Czyli opcja klejenia i wyrównywania jest najsensowniejsza.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Tak myślę ale wszystko tu zależy od wielkości nierówności na ścianie. Tak jak pisałem nierówności rzędu 3 mm śmiało wyrównywałem klejem bez specjalnego męczenia się. Klej zębami zawsze nakładamy na ścianę a gładką na płytkę. Zresztą do nierówności zawsze można dobrać grubsze zęby pacy do nakładania kleju lub małymi zębami zarówno na ścianę jak i płytkę sprawdzi się znakomicie..
    W tym przypadku to będzie najsensowniejsze aniżeli babranie tynku cementowego tynkiem gipsowym.
    Jeśli faktycznie tynk jest sypki przez co podczas nakładania kleju pojawił by się problem to pisałem o gruntowaniu i hydroizolacji.
    Przy wprawie poziomica i krzyżyki do fug powinny wystarczyć a jeśli masz jeszcze laser to zupełnie OK.
    Przy braku wprawy i nierównościach kup sobie zestaw samopoziomujący z klinami zrywanymi.
    Przy nierównościach podłogi lub ścian gdy równamy klejem skurcze zaprawy podczas wysychania mogą powodować niekontrolowane fałdy lub uskoki na fugach dlatego poziomowanie sprawdzi się.
    Aby się nie naciąć na szajs CHLR w markecie a potem nie używać to polecam zestaw Kubala.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 15-12-2022 o 11:43
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    przed wyrównaniem ściany warto zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Najlepiej usunąć wszystkie luźno związane fragmenty tynku, a całość dokładnie odpylić. Do gruntowania można wykorzystać ten grunt, który Pan posiada – Acryl Putz GK42. Zawiera on kruszywo kwarcowe, nadające powłoce szorstką strukturę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony