dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Brązowe plamy na nowej elewacji

    Witam,
    Mam świeżo wykonaną elewacje ( 2 miesiące) tynkiem silikonowym białym Mapei Silancolor na której zaczęły pojawiać się brązowe plamy. Ocieplenie z wełny Techniocol technocada. Wełna była szpachlowana klejem Kabe dwukrotnie, później grunt Mapei i dwie warstwy tynku.
    Kolkowane wkretami Wkret-Met Eco-drive W.
    Z czego mogą wynikać te plamy?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1671031843143.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	104,1 KB
ID:	462774   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1671031843121.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	462775   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1671031843100.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	462776  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Wykonywałes izolacje na jakimś konkretnym systemie? Sugerowałbym kontakt wóczas z systemodawcą. Jeżeli robiłeś składaka to porozmawiaj z doradztwem od producenta tynk oraz izolacji
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Plamy były już przed instalacją falownika czy pojawiły się już po. Jeśli są tylko dwie na całej elewacji to poszedł bym jednak tym tropem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Na tej ścianie co jest falownik mam 4 takie plamy , ale kolejna wyszła już na innej ścianie. Tak jak napisałem wyżej, wełna klejona na Kabe WM2 , później 2 warstwy szpachlowania tym klejem , grunt Mapei i tynk Silancolor.
    Przyszły mi na myśl jescze okrągłe zaślepki z wełny do kołków Wkret-Met, może one były jakieś felerne i teraz wychodzi z nich korozją������

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Zaślepki wełniane do tależyków raczej nie korodują. Inną ewentualnością był by nie dobity metalowy wkręt którego łepek wystaje na wierzch pokrywki.

    Zauważyłem że na tym zabarwionym tynku jest bardzo mało ziarenek tynku a istnieje tylko mleczko..Tak jak by było niedokładnie zatarte.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pezet85 Zobacz post
    Przyszły mi na myśl jescze okrągłe zaślepki z wełny do kołków Wkret-Met, może one były jakieś felerne i teraz wychodzi z nich korozją������
    Zrób termowizję - upewnisz się, czy te plamy są tam, gdzie kołki (na termowizji będzie je wyraźnie widać). Jak tak, to masz chyba poważniejszy problem, bo to oznacza, że masz w wełnie wilgoć i korodują metalowe kołki.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Kołki teoretycznie są w ocynku a stalowa główka dodatkowo zabezpieczona tworzywem. Albo zastosowano inne kołki niż podano albo fajtłapy uszkodziły ochronę w nastu egzemplarzach.

    Ja bym raczej obstawiał, że podczas tynkowania coś cięto szlifierką w pobliżu i drobne opiłki trafiły do masy tynkowej lub wprost na ścianę. Albo też używano pac czy innych narzędzi ze zwykłej stali zamiast z nierdzewki.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ile razy widziałem takie plamy na elewacji wełnie wychodzące po pewnym czasie od montażu to zawsze była wina płyt z wełny, a dokładniej jej jakości.
    Jeśli mam racje to w tym miejscu w wełnie znajdziesz taki zbity glut który przebarwia klej a potem tynk.

  9. #9

    Domyślnie

    Hej,
    Dzisiaj zeskrobalem 2 plamy z tynku i doszedłem do kleju. Pod tynkiem nie widać nic co by było rdzawe
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1671205524880.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	462811   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1671205524866.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	462812   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1671205524837.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	462813   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1671205524851.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	462814  

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    sprawdzałeś może temrowizją czy jest to w miejscu występowania łącznika czy nie ?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Jeśli faktycznie pod tynkiem tego nie ma to możliwe że w samym tynku był metalowy skrawek.
    Np: z metalowego mieszadła które się już rozpadało.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    dzwon do producenta welny.
    im ten temat jest doskonale znany bo wystepuje dosyc czesto.
    czesc z producentow nawet ma juz gotowe opracowane rozwiazanie zwiazane z tym tematem.
    na 100% jest to rdzawa plama wychodzaca wlasnie z welny.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13

    Domyślnie

    Cześć,

    temat zgłoszony jako reklamacja do dystrybutora. Na początku stycznia ma być przedstawiciel Technonicol. Między czasie był również doradca techniczny z Mapei i skonsultował wcześniej to ze specjalistą od dociepleń i obaj Panowie stwierdzili, że to wina wełny i jakiegoś spoiwa które barwi w taki sposób.
    Dam znać po spotkaniu z producentem wełny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony