dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Vitodens 100-W B1HF - wysokie zużycie gazu na CWU

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilsitek

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Leszczydół-Nowiny
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    4

    Angry Vitodens 100-W B1HF - wysokie zużycie gazu na CWU

    Witam,
    Jakiś czas zacząłem się interesować tym co się dzieje w mojej kotłowni i obserwować spalanie. Uwagę moją zwróciła wartość podgrzewania wody - 2m3 na dobe. Temperaturę wody użytkowej mam ustawioną na 50 stopni, boiler vitocell 100, dwie osoby dorosłe domowników
    Uważam, że to troszkę za dużo dlatego chciałbym w jakiś sposob temu zaradzić, od czego mogę zacząć?

    Widziałem ze jest mozliwosc ustawienia harmonogramu pracy, lecz nie wiem czemu w tym piecu jest ta opcja zablokowana p4. Również nie można ustawic krzywej grzewczej.. odnosze wrażenie ze ten piec nie nadaje się do 100% podłogówki i ma wiele ograniczeń w porownaniu do Vitodensa 100 o innym oznaczeniu.. A możę się mylę ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W kotle Vitodens 100 B1HF można ustawić dowolna krzywą grzewczą o ile jest ustawiony w tryb pogodowy. Koiol ten moze tez pracować w trybach: stałotemperaturowy, OpenTherm, stałotemepratrowy z termostatem i ze smarttermostatem. Kazdy z trybów daje inne możlwości.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilsitek

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Leszczydół-Nowiny
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Konsultant Viessman, w jaki sposób ustawic kocioł w tryb stalotemperaturowy ? Dlaczego nie mogę włączyć opcjj p.4. ? Proszę podpowiedzieć co mam zrobić by osiągnąć niższe spalanje gazu przy grzanie CWU.. można w jakikolwiek ustawic aby grzało jedynie w momencie korzystania z wody ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Zmiane trybu pracy mozna zrobić podczas "pierwszego uruchomienia". Co do CWU to pytanie jaki jest zamontowany kocioł?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilsitek

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Leszczydół-Nowiny
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Vitodens 100-W B1HF - 19 seria: 7544688110936129 jest możliwość zrobienia cos z tym CWU? Dodatkowo proszę o poradę jaki tryb pracy bedzie najlepszy przy 100 % podłogówce.. Obecnie sterownik on/off, lecz wydaje mi sie ze dla kotla kondesacyjnego lepiej bylo by ciagle pracowac = podłączyć zewnetrzny sterownik pogodowy. Czytałem ze wystarczy sterownik zewnetrzy i ustawic mozna krzywą na kotle - nie trzeba kupowac dodatkowego regulatora ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Przy każdym rodzaju ogrzewania, a już na pewno przy ogrzewaniu o dużej pojemności cieplnej jedynym komfortowym i ekonomicznym sposobem sterowania jest sterowanie pogodowe.
    Żaden termostat wł./wył. nigdy nawet nie zbliży się do komfortu jaki da w/w sterowanie. Niestety automatyka pogodowa wymaga dokładny ustawień a to bez projektu jest bardzo trudne. Oczywiście "pan Henio” instalator będzie promowe sterowanie wł./wył. gdyż bardzo łatwo ukrywa ono wszystkie błędy jakie popełni on wykonując instalację.
    Kotły Vitodens 100-W B1xF maja wbudowaną zaawansowaną automatykę startującą pozwalająca pracować w trybie pogodowym po dołożeniu czujnika temperatury zewnętrznej


    Co do sterowania ciepłą wodą, możliwość włączenia/ustawienia przedziału czasowego w tym kotle istnieje ale za pomoca aplikacji ViCare. Przepisy polskiego prawa wymagają utrzymanie w punkie poboru wody o temperaturze nie mniejszej niż 55*C więc obecne 50*C jest nawet zbyt niską temepraturą.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 20-12-2022 o 08:10
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilsitek

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Leszczydół-Nowiny
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam aplikacje vicare i polaczony kociol.. jedyne co moge zrobić to zmienic temperature zasilania obiegu grzewczego i zmienic temperatury wody uzytkowej, i zobaczyc informacje diagnostyczne urzadzenia.. Wchodze w ustawienia (tryb pracy, krzwywa grzewcza, asystent czasowy) i jest u jedynie obieg grzewczy 1 " aktywne ogrzewanie i podgrzew cwu".. Nic wiecej..

    Rozumiem ze jak podlacze czujnik temperatury zewnetrznej to trzeba od nowa wykonac uruchomienie kotła i ustawic aby pracował według krzywej grzewczej ( czujnika pogodowego ) ?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Sterowanie czasowe z poziomu aplikacji jest dostepne w trybie pogodowym i stałotemepraturowym.
    W trybie OpenTherm sterowanie oddawane jest do zewnętrznego sterownika.
    W trybie satalotemepraturowym jest mozliwe sterowanie jedynie temperaturą CWU.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony