dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Sufit problem

  1. #1

    Domyślnie Sufit problem

    Witam wszystkich
    To moj pierwszy post/zapytanie
    Mam problem z sufitem (na zdjeciu ciemniejsze plamy) i nie wiem co dalej zrobic
    Ale po kolei
    Na suficie jest polozona gladz polimerowa i byla gladzona na mokro, po tym etapie sciana byla gladka, pod swiatlo nie bylo zadnych razacych problemow (miejscami male zalamanie swiatla spowodowane pojedynczymi malymi garbami) ale ogolnie efekt w pelni mnie satysfakcjonowal, zeby po malowaniu tak wygladalo nie mialbym zadnych problemow z tym. Nastepnie sufit byl zagruntowany Acryl Putz gr43. No i potem to nieszczesne malowanie. Lepiej mi wychodzi malowanie walkiem z taboretu niz na teleskopie. Pierwsza warstwa rownolegle do okna a nastepnego dnia prostopadle. Z racji ze malowalem z taboretu pasy mialy nie caly metr. No i taki efekt Farba sniezka eko (dodalem troszeczke wody ale konsystencja na tyle gesta ze nic nie kapalo z walka) walek wlosie 9mm.
    I co teraz?
    Wstawiam link do zdjecie bo niestety odrzuca mi wstawianie

    https://drive.google.com/file/d/1L0T...ew?usp=sharing

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Kup sobie matowego beckesa czy tikkurilę a podejrzewam, że problem zniknie.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.205

    Domyślnie

    Mi to wygląda na niedomalowane miejsca albo ze względu na szpachlowanie nie do końca fachowe gładż z niektórych miejsc zeszła i przykleiła się do wałka. Taka ewentualność istnieje gdy farba jest za gęsta lub szpachlowanie jest na powierzchnię nie do końca odkurzoną lub zagruntowaną samym gruntem bez wody.
    Gumowata powierzchnia tworząca się po unigruncie nie pozwala na przyklejenie się gładzi lub farby.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    problem może tkwić w przygotowaniu podłoża (pozostałości pyłu na powierzchni). Proponuję przeszlifować sufit, dokładnie go odpylić, zagruntować cienką warstwą gruntu i pomalować. Jeśli konieczne jest jeszcze wyrównanie powierzchni, to można całościowo nałożyć cienką warstwę gładzi. Do malowania najlepiej wybrać głęboko matową farbę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony