dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy Buderus Logano G115 jest nieefektywnym źródłem ogrzewania - CzystePowietrze?

    Cześć,

    Pytanie jak w temacie. Czy piec olejowy Buderus Logano G-115 kwalifikuje się jako piec wymieniany w programie Czyste powietrze.
    Od tygodnia jestem użytkownikiem gruntowej pompy ciepła i nie mogę znaleźć informacji jaki piec kwalifikuje się do tego programu.

    Będę wdzięczny za informację wraz ze źródłem.
    Pozdrawiam
    ZnowuJa

  2. #2

    Domyślnie

    No a dlaczego nie zajrzysz do tzw. antysmogowej swojej i co, że bo niby Cię napadło do tego wszystkiego z tym kotłem na olej opałowy - to niby czyste powietrze to uważasz, że z niego tak na wszystko czerpać sobie można - czy co ???
    Masz już względem powietrza tego ekologiczne źródło ogrzewania - i co - dofinansowania na nie nie wziąłeś lub od podatku nie odpisałeś tego sobie ???

  3. #3

    Domyślnie

    No widze, ze kultura wypowiedzi dotarla nawet tu.
    Kolega jakis sfrustrowany. Polecam relaks z kaiazka co wieczor i godzinny spacerek zamiat TVP czy Netflixa.

    Nie wszyscy sa tak sprytni, zeby wsrod reklam i marketingu jakim jest Internet znalezc dobra odpowiedz.
    Moglbym odszukac przynajmniej dwa wpisy na roznych stronach branzowych ktore wspominaly, ze olejowe tez sie lapia. Ponadto nie znalazlem w dokumentacji producenta informacji o zadnej klasie pieca. Domniemywalem zatem, zejak bez klasy to moze sie zalapie.
    Zawsze stawialem na ekologie dlatego kazdy sezon grzewczy kosztowal mnie 10 kpln. Ale jak ekologia mialaby mnie kosztowac 20 kpln za sezon to dziekuje. Wreszcie uciulalem na PC to pomyslalem, ze zbadam temat.

    Dzis zadzwonilem do koordynatora programu i dostalem odpowiedz jasna. Nie nie kwalifikuje sie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZnowuJa Zobacz post
    No widze, ze kultura wypowiedzi dotarla nawet tu.
    Znaczy się, że serio o kocioł olejowy pytałeś i nie jesteś jakimś przedstawicielem handlowym którego w szczytowym okresie tej nowomody uśpili a teraz właśnie z hibernacji wybudzony zostałeś bez uświadamiania Ci tego, że jeśli o koszty ogrzewania chodzi, to na ostatnim miejscu jest teraz ogrzewanie elektryczne bez akumulacji czyli w G11, później podajnikowe na groch który pewnie po 4000 zł/t był liczony, teraz ten Twój na olej a przed nim na gaz z butli przed domem i jeszcze elektryczne ogrzewanie akumulacyjne w G12 - ranking ten otwiera Twoje PC gruntowe jako najtańsze obecnie źródło ogrzewania.
    Z tych też względów – skąd zdumienie Twoje ???
    Jeśli się rozglądasz za czymś na wypadek „W”, to nic Ci po kotle olejowym.
    Do tej tzw. antysmogowej też nie zaglądałeś, bo jakoś nie kojarzę by w którejś olejowe były uznane za nieekologiczne – ten koordynator – no nie wiem jeśli ktoś faktycznie chce i się uprze, to dlaczego by nie miał dostać dofinansowanie na źródło którego posiadania nie zabrania ta tzw. antysmogowa i np. rezygnuje z tzw. śmieciucha lub przechodzi na bardziej ekonomiczne źródło ogrzewania np. ze starego trupa gazowego na kondensacyjny. W rozmowie z koordynatorem – poinformowałeś go, ze masz już jako główne ogrzewanie PC – czy nie ???
    Do tego masz jeszcze obowiązkowe zeznanie do CEEB i są jeszcze inne źródła skąd dofinansowanie dostać można na ekologiczne źródła ogrzewania – brać/wybierać/przebierać, bo obiecują, że dają na wszystko ale prawda i rzeczywistość z tym związana może być odmienna z oczekiwaniami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony