dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Piecyk gazowy - coraz zimniejsza woda

    Witajcie,

    wynająłem mieszkanie, w którym znajduje się piecyk gazowy (podgrzewacz wody firmy Junkers, model 4200 WR 10-4KB). Urządzenie jest w miarę nowe. Instalowane w okolicach kwietnia 2022. Całe lato wszystko grało. Od kiedy temperatura na zewnątrz spadła, czyli powiedzmy od listopada, piecyk zachowuje się dość dziwnie. Kiedy go uruchamiam, to woda jest tak ciepła, jak "zawsze". Jednak tylko przez kilka minut. Później stopniowo staje się coraz chłodniejsza. Wtedy ustawiam na kranie cieplejszą i jest mniejsze ciśnienie, ale woda jest cieplejsza. Kolejne kilka minut i znowu muszę wykonać ten trik - aż do bardzo niskiego ciśnienia wody, bo inaczej musiałbym się myć w zimnej.

    Jeżeli tylko ja chcę się umyć, to w zasadzie nie ma problemu. Kilka minut i po sprawie. Jednak kiedy ja wskoczę pod prysznic, a później chce skorzystać ktoś inny - to już robi się problem.

    Nie znam się na tego typu sprzęcie, więc nie mam zamiaru niczego kombinować. Poproszę speca o przegląd, jednak chciałbym was prosić o poradę. Czego mogę się tu spodziewać? To jakaś pierdoła, czy jakaś oznaka poważnej awarii?
    Ostatnio edytowane przez kantona ; 19-12-2022 o 10:53

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Witam,

    A nie jest tak, że wydajność podgrzewacza jest niska?
    Dopasować trzeba wielkość przepływu wody, jej temperaturę, do możliwości podgrzewacza. Na temperaturę poboru wody nie masz wpływu. Zimą jest ona niższa, niż late. Dlatego wydajność podgrzewacza jest wyższa latem.
    Dane producenta:
    Moc 17 kW

    Komfort daje piec z zasobnikiem na wodę, gdzie utrzymywana jest temperatura.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3

    Domyślnie

    Wygląda więc na to, że lepiej poczekać. Jeżeli temperatura na zewnątrz się podniesie i wszystko wróci do normy - to będę już wiedział, czego się spodziewać kolejnej zimy.

    Jednak jeżeli nic się nie zmieni wiosną, to jednak zawołam speca do zerknięcia na ten piecyk.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze perlatory/sitka w bateriach, być może są zanieczyszczone i piecyk samoistnie obniża moc z zależności od oporów przepływu.
    Trzeba je odkręcić i wyczyścić mechanicznie bądź odkamienić preparatem chemicznym.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Tą "część" już zrobiłem - ale dzięki za sugestię. To mi przypomniało, że muszę kupić jeden perlator

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz też wymienić perlatory czy dać ograniczniki przepływu na energooszczędne, np. tak żeby nie przekraczały tych 5l/min. Wtedy zawsze odkręcasz kran na full a perlator puści tyle żeby piec wydoił. W wersji z napowietrzeniem nie zauważysz różnicy chyba że będziesz nalewał 10l wody do garnka na rosół. Nie przesadź tylko żeby przepływ nie był zbyt mały bo piec się nie załączy. Możliwe też że taka operacja będzie wymagała poprawek uszczelnienia baterii/wężyków z powodu wzrostu ciśnienia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony