dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Instalacja zapowietrza się cyklicznie co tydzień

    Dzień dobry,
    Instalacja CO ma 60 lat, jednak 20 lat temu została przerobiona na miedź i od tamtej pory było zero problemów aż do tej zimy. Instalacja zapowietrza się prawie, że zegarkowo co tydzień, wody nie ubywa. Odpowietrzalem już tak jakieś 8 razy, liczyłem, że gdzieś jest bańka która tworzy zator. Jedyna możliwość odpowietrzenia, to zakręcenie dopływu do bojlera, wtedy pompa pcha bardziej wodę na kaloryfery. Zauważyłem, że po zakręceniu bojlera i odpowietrzeniu, kiedy odkręcam zawory słychać uderzenie (ciśnienia?). Nie mam pojęcia gdzie może być problem, od początku nie było żadnych problemów i nagle tak się stało. W samej pompie nie ma powietrza. Macie pomysły od czego zacząć sprawdzać? Za każdym razem zapowietrza się na tych samych grzejnikach, tj łazienkowy który jest najwyżej, ale cały czas grzeje i przestaje grzać w drugim pokoju który jest na końcu. Zbiornik wyrównawczy jest na poddaszu.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jaki i ile wlałeś do układu płynu z inhibitorem?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie masz ustawionego co tydzień wygrzewania legionelli?
    Sprawdź ciśnienie wstępne we wszystkich naczyniach przeponowych.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Lol najlepszy doradca na forum, jakie forum tacy doradcy
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5

    Domyślnie

    Czlowiek renesansu, taki forumowy Da Vinci
    ***** ***

  6. #6

    Domyślnie

    Prawie jak na elektrodzie. Gdyby ktoś miał coś do powiedzenia to zapraszam bo problemu nadal nie rozwiązałem

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zakręć automatyczne odpowietrznik i jeśli są w instalacji. Być może pompa obiegowa wytwarza podciśnienie i tą drogą trafia powietrze do układu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reynald Zobacz post
    Prawie jak na elektrodzie. Gdyby ktoś miał coś do powiedzenia to zapraszam bo problemu nadal nie rozwiązałem
    Akurat Elka to bardzo dobre forum, gdzie dba się o poziom.

    A co do Twojego problemu - nawet nie podałeś schematu instalacji, więc jak mamy Ci pomóc? Nawet nie odpowiedziałeś na pytania CityMatic'a i Kazien'a.
    Mamy zgadywać?
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 27-12-2022 o 10:14
    ***** ***

  9. #9

    Domyślnie

    Automatycznych odpowietrzników nie mam. instalacja najprostsza z możliwych robiona przez szwagra po litrze wódki 60 lat temu. Pion nad piecem z pompą CO, dalej rozgałezienie na grzejniki w domu i bojler przy piecu. Instalacja spartolona, ale kupe lat grzało bez problemów, większość ciśnienia z pompy idzie na bojler, odpowietrzenie jest możliwe dopiero po odcięciu bojlera. Ciągle zapowietrza się jeden grzejnik, jest ciepły do połowy, ale za to w nastepnym pomieszczeniu wszystkie 3 są już zimne. Dlaczego ciągle ten sam się zapowietrza mimo, że sa manualne odpowietrzniki, jakie są możliwośći? Możliwe, że przez termostat albo ten odpowietrznik ciągnie powietrze?

  10. #10

    Domyślnie

    Mam podobną sytuacje w najwyżej położonym u mnie grzejniku.
    Jest to drabinka łazienkowa na poddaszu. Co ok. kilkanaście dni ostatni szczebelek staje się chłodny. Staram się nie dopuścić do ochłodzenia coraz niższych "szczebelków", dlatego regularnie odpowietrzam ten grzejnik.
    Zatem nie jesteś sam z takim problemem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony