dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wentylator i kinkiet na jednym łączniku

    Witam,

    Z łącznika podwójnego mam wyprowadzony przewód do kinkietu i chciałbym, żeby jednym przyciskiem włączany był kinkiet, a drugim wentylator. Kabel od wentylatora poprowadzony jest niestety nie do puszki a jedynie do miejsca, gdzie ze ściany wychodzi zasilanie biegnace od łącznika (docelowo na kiniet). Czy w takim układzie da się w ogóle wykorzystać oba przyciski łącznika?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16714643928611850179200372628270.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	462904
    Ostatnio edytowane przez Speyson ; 19-12-2022 o 15:40

  2. #2

    Domyślnie

    Dyskwalifikacja całkowita ze względu na elektrykę alternatywną, jaką propaguje CityMatic.

    W następstwie dostałem taką wiadomość od forumowicza :

    ty ciapaku nakrapiany gowno wiesz i w dupie byłeś wiec ryjka sowjego nie wciskaj
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 20-12-2022 o 09:56
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego schematu rozumiem, że należałoby niebieski przewód (N) podłączyć pod żarówkę i wentylator, fazowy tylko pod żarówkę, a co z żółtym przewodem z rysunku? Z przewodu z puszki idą 3 żyły (L, N i ochronny) a od wentylatora tylko L i N.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy "elektryka alternatywna" niosłaby tutaj jakieś zagrożenie? Wolałbym nie kombinować z jakimiś rozwiązaniami w stylu dodatkowego włącznika (np na wisząca linke) gdzieś przy kinkiecie i wykorzystać już zamontowany łącznik podwójny.
    Jescze raz: 3 żyłowy przewód idzie od puszki i wychodzi w tym samym miejscu, co 2 żyłowy od wentylatora (na zdjęciu widać jak połączyłem żeby chociaż wentylator dzialal- uruchamia się jednym z przycisków łącznika na ten moment.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Speyson Zobacz post
    Czy "elektryka alternatywna" niosłaby tutaj jakieś zagrożenie? Wolałbym nie kombinować z jakimiś rozwiązaniami w stylu dodatkowego włącznika (np na wisząca linke) gdzieś przy kinkiecie i wykorzystać już zamontowany łącznik podwójny.
    Jescze raz: 3 żyłowy przewód idzie od puszki i wychodzi w tym samym miejscu, co 2 żyłowy od wentylatora (na zdjęciu widać jak połączyłem żeby chociaż wentylator dzialal- uruchamia się jednym z przycisków łącznika na ten moment.
    Jeśli naprawdę nie wiesz co narysowałem to chyba ELPAPIOTR ma rację, należy mi się "ban" za udzielenie Tobie takiej odpowiedzi.

    Skasowałem, bo wiem co to może oznaczać dla kogoś jak Ty może nie teraz ale za rok zapomnisz co zrobiłeś i będzie nieszczęście.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 28-12-2022 o 22:27 Powód: Dołożyłem info odnośnie przyczyny skasowania odpowiedzi
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jeśli naprawdę nie wiesz co narysowałem to chyba ELPAPIOTR ma rację, należy mi się "ban" za udzielenie Tobie takiej odpowiedzi.

    Skasowałem, bo wiem co to może oznaczać dla kogoś jak Ty może nie teraz ale za rok zapomnisz co zrobiłeś i będzie nieszczęście.
    Czy coś niewłaściwie odczytałem ze schematu? Nie jestem elektrykiem, ale umiem podłączyć lampę czy połączyć złączkami przewody z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony