dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    To konkretne masz w edytowanym wyżej poście.
    Masz na myśli "tutaj masz przykład Rotenso Roni 3,3kW."? Serio to wybijało B16?

    https://rotenso.com/pl/produkt/roni/#specyfikacja

    Nawet jednostka 6,8kW ma "PRĄD PRACY (A)Nom. (Min. - Maks.)9,0 (2,3- 13,7)" Nie ma szans, żeby przy takim prądzie zadziałało zabezpieczenie B16A (a co dopiero przy ponad połowę mniejszej). Jeżeli zadziałało, to jest jakiś problem z urządzeniem albo z instalacją.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    83

    Domyślnie

    Proponuje aby treść rozdziało 6.4.2 usystematyzował zagadnienie kiedy należy stosować charakterystykę B a kiedy C
    https://bezel.com.pl/2018/08/01/dobo...nie-przewodow/

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz na myśli "tutaj masz przykład Rotenso Roni 3,3kW."? Serio to wybijało B16?

    https://rotenso.com/pl/produkt/roni/#specyfikacja

    Nawet jednostka 6,8kW ma "PRĄD PRACY (A)Nom. (Min. - Maks.)9,0 (2,3- 13,7)" Nie ma szans, żeby przy takim prądzie zadziałało zabezpieczenie B16A (a co dopiero przy ponad połowę mniejszej). Jeżeli zadziałało, to jest jakiś problem z urządzeniem albo z instalacją.
    Oj zna https://rotenso.com/pl/produkt/roni/#specyfikacja przewiń w dół i ściągnij kartę katalogową Roni X 3,3 kW. Masz niewielkie pojęcie skoro dla Ciebie prąd pracy to wszystko.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Oj zna https://rotenso.com/pl/produkt/roni/#specyfikacja przewiń w dół i ściągnij kartę katalogową Roni X 3,3 kW. Masz niewielkie pojęcie skoro dla Ciebie prąd pracy to wszystko.
    Przewinąłem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotenso.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	462964

    I upierasz się, że to wywala B16A?

    Powiesz, co to ten kurs SEP?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przewinąłem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotenso.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	462964

    I upierasz się, że to wywala B16A?

    Powiesz, co to ten kurs SEP?
    Ja się nie upieram podlinkowałem Ci to co producent zamieścił w specyfikacji, jak chcesz możesz to sobie podłączyć na b6 jeśli klientowi wystawisz fakturę i dasz gwarancję.

    Sam piszesz o "uprawnieniach SEP" i wiesz że takich nie ma więc nie czepiaj się, brak merytoryki to napiszmy cokolwiek. Zaczynasz uciekać od tematu, wróć do przestudiowania charakterystyk zabezpieczeń.
    Ps. Nie wysiliłeś się przewiń jeszcze do Roni X 3,3 kW
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 21-12-2022 o 21:21
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Ja się nie upieram podlinkowałem Ci to co producent zamieścił w specyfikacji, jak chcesz możesz to sobie podłączyć na b6 jeśli klientowi wystawisz fakturę i dasz gwarancję.
    Pytałem o urządzenia, które wybijają B16A a działają na C16A.
    Czyli nie spotkałeś się z takim urządzeniem i to tylko takie teoretyczne pitu pitu?



    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Sam piszesz o "uprawnieniach SEP" i wiesz że takich nie ma
    A widzisz różnicę między:
    Z "mądrym" fajnie podyskutować.
    a
    Z mądrym fajnie podyskutować.
    ?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-12-2022 o 02:13

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pytałem o urządzenia, które wybijają B16A a działają na C16A.
    Czyli nie spotkałeś się z takim urządzeniem i to tylko takie teoretyczne pitu pitu?





    A widzisz różnicę między:
    Z "mądrym" fajnie podyskutować.
    a
    Z mądrym fajnie podyskutować.
    ?
    No super o 3 w nocy to napisać. Poczytaj moją stopkę, bez odbioru.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #48

    Domyślnie

    Mam do was jedno pytanko oturz w mojej rozdzielni ogranicznik przepiec jest podłączony równolegle lecz gdy wyłączę prąd całkowicie to na ograniczniki cały czas jest prąd czy tak ma być bo mam wodploaci . Raczej chyba powino być jak wyłączam prąd w rozdzielni to produ już nie powino byc
    Ostatnio edytowane przez Karol2505 ; 23-12-2022 o 12:11

  9. #49

    Domyślnie

    Od której strony jest zasilanie?
    Czy jest GSW?
    Jak wygląda dokumentacja projektowa (no, chociaż wykoanwcza?
    Bo ja tu widzę zupę po włosku, nie rozdzielnicę.

    PS. Otóż, otóż
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #50

  11. #51

    Domyślnie

    Czy ja o to pytałem? Kierunek zasilania idzie do rozdzielnicy od dołu, czy od góry?
    Czyli - kabel zasiljący jest wprowadzony z dołu, czy z góry tej skrzynki?
    No i gdzie odpowiedzi na pozostałe pytania?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Czy ja o to pytałem? Kierunek zasilania idzie do rozdzielnicy od dołu, czy od góry?
    Czyli - kabel zasiljący jest wprowadzony z dołu, czy z góry tej skrzynki?
    No i gdzie odpowiedzi na pozostałe pytania?
    Od dołu
    Żadnej dokumentacji nie posiadam
    Ostatnio edytowane przez Karol2505 ; 23-12-2022 o 16:52

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol2505 Zobacz post
    Mam do was jedno pytanko oturz w mojej rozdzielni ogranicznik przepiec jest podłączony równolegle lecz gdy wyłączę prąd całkowicie to na ograniczniki cały czas jest prąd czy tak ma być bo mam wodploaci . Raczej chyba powino być jak wyłączam prąd w rozdzielni to produ już nie powino byc
    Ochronnik powinien być za rozłącznikiem. To będzie pierwszy problem rozdzielnicy
    Chociażby dlatego aby podczas wymiany uszkodzonego modułu mieć możliwość rozłączenia go od napięcia.

    Drugi problem według mnie to rozdział przewodu neutralnego na oczku wyłącznika różnicowo-prądowego

    Trzeci to nie wiem jakiego typu 1 czy 2 jest ów ochronnik ale przekrój przewodu PE widoczny na fotce nie wygląda mi na 6mm2 a już na pewno nie jest to 16mm2

    Odnośnie makaronu to elektryk na początku jeszcze się troszkę starał i widać nawet spięte wiązki przewodów natomiast potem już chyba mu się spieszyło.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "
    To niby wypominasz mi, że nie stosuję się do Twojego motto?

  15. #55

    Domyślnie

    Proszę mi powiedzieć czy u siebie jak mam wyłączniki nadprądpwe c16 na obwodzie gniazdek muszę wymieniać na b16 czy mogę pozostać te c16?

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol2505 Zobacz post
    Proszę mi powiedzieć czy u siebie jak mam wyłączniki nadprądpwe c16 na obwodzie gniazdek muszę wymieniać na b16 czy mogę pozostać te c16?
    W domu oprócz małych i większych AGD nie ma sprzętu który ma charakter indukcyjny lub pojemnościowy i powodował by częste zadziałanie zabezpieczeń typu B16
    Jaką ilość gniazdek zawiera Twój obwód gniazd ?
    Wychodząc z założenia iż zabezpieczenie jest po to aby coś zabezpieczać, jeżeli jeden bezpiecznik odpowiada za jedno pomieszczenie to wymień na B16 natomiast jeśli istnieje tylko jedno zabezpieczenie i wszystkie obwody gniazd w domu są podpięte do niego to pozostaw C16
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 04-01-2023 o 09:13
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  17. #57

    Domyślnie

    Ok no to tak
    Salon mam gniazdek
    5 podwójnych wejść c16a
    Kuchnia
    3 podwójne c16a
    Łazienka z kotłownia
    4 podwójne c16a
    No i poddasze
    5 podwójne c16a
    A d drugim obwodzie
    6 podwójne wyłącznik c16a

  18. #58

    Domyślnie

    Witam.
    Jakie jest uzasadnienie stosowania wyłączników samoczynnych o charakterystyce C w instalacjach domowych?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  19. #59

    Domyślnie

    Nie wiem tego. Instalacje robił elektryk z papierami który musiał się podpisać i dać pieczęć i numer uprawnień w dzienniku budowy który był u kierownika budowy

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał "Karol2505'
    Nie wiem tego. Instalacje robił elektryk z papierami który musiał się podpisać i dać pieczęć i numer uprawnień w dzienniku budowy który był u kierownika budowy
    Elektryk bez UB nie jest uczestnikiem procesu budowlanego i nie ma prawa dokonywać wpisów do dziennika budowy, proszę pana.
    PS. Czyli on też nie wie, a przecież są stosowane w odbiornikach/instalacjach przemysłowych (silniki, wentylatory, transformatory itd.) Taki to elepstryk z "papierami"
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony