dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Poprzedni odczyt przed południem. Licznik w ogrodzeniu. Chyba powinni poinformować przy wymianie?
    Nie tylko poinformować, ale przedstawić odbiorcy do podpisu zlecenie wymiany z danymi starego i nowego licznika.
    W tym roku zdarzyło mi się, że człowiek z poza PGE wymieniał liczniki na zlecenie i błądził po terenie szukając miejsca instalacji. Ponoć zrezygnowali już z tej formy wymiany. Zamknij skrzynkę pomiarową własną kłódką to nikt nie będzie dłubał przy liczniku bez Twojej wiedzy.

  2. #22

    Domyślnie

    To wygląda na to , że coś się zepsuło. Przeciętnie od kwietnia do grudnia zużywam około 4000kwh. Nie jest możliwe mieć taką autokonsumpcję. Czekam ze stresem na fakturę, bo już sobie wyobrażam pisanie reklamacji i kontakty z ludźmi z zakładu energetycznego. Brrr....
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Mam identyczny. Na podkarpaciu oprogramowanie PGE pod kodem 1.8.0 i 2.8.0 wskazuje bieżącą wartość. Ja mam jeszcze 1.8.1, 1.8.2, 2.8.1, 2.8.2 (taryfa G12w).
    Dla "ułatwienia" jeszcze np. 1.8.1.1, 1.8.1.2 itd. Pod kodem 1.8.0.1 jest odczyt na koniec ostatniego miesiąca, 1.8.0.2 - dwa miesiące wstecz itd.
    Witam
    Mam taki sam licznik, też PGE, ale tych odczytów z końca miesiąca (1.8.1.1 itd) to nie znajduję, przeklikałem od dołu do góry z powrotem i nie ma.
    Jakaś tajemna kombinacja przycisków ???
    pozdrawiam Tinek
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Zamknij skrzynkę pomiarową własną kłódką to nikt nie będzie dłubał przy liczniku bez Twojej wiedzy.
    Zestaw złączeniowo pomiarowy należy do energetyki więc słaby pomysł, żeby kłódkę zakładać.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    Witam
    Mam taki sam licznik, też PGE, ale tych odczytów z końca miesiąca (1.8.1.1 itd) to nie znajduję, przeklikałem od dołu do góry z powrotem i nie ma.
    Jakaś tajemna kombinacja przycisków ???
    Na moim liczniku są dwa przyciski i przyciskając je , zmieniam powyższe numery na wyświetlaczu. Nie wiem, czy dokładnie są takie jak podałeś. Ja skupiam się na 180 i 280.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    Witam
    Mam taki sam licznik, też PGE, ale tych odczytów z końca miesiąca (1.8.1.1 itd) to nie znajduję, przeklikałem od dołu do góry z powrotem i nie ma.
    Jakaś tajemna kombinacja przycisków ???
    pozdrawiam Tinek
    Po prostu przewijam przyciskami i wyświetlają mi się kolejne wskazania. Mam widoczne po 6 rejestrów na koniec ostatnich 6 miesięcy. Wszystko zależy od oprogramowania. Najwyraźniej mój rejon energetyczny tak programuje liczniki. Możesz próbować nacisnąć i przytrzymać przycisk. Albo obydwa. Na pewno nic nie zepsujesz, a możesz tym sposobem uzyskać dodatkowe informacje.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Zestaw złączeniowo pomiarowy należy do energetyki więc słaby pomysł, żeby kłódkę zakładać.
    To masz szczęście. Ja musiałem własnym kosztem i staraniem przygotować miejsce na montaż licznika - czytaj zamontować skrzynkę złączowo-pomiarową. ZE założył plomby na złączu kablowym przed licznikiem oraz zainstalował i oplombował licznik. Podejrzewam, że gdyby jakiś wandal rozwalił licznik to ZE obciążyłby mnie kosztem wymiany. Zatem zamykam skrzynkę, a odczytać można przez okienko w drzwiczkach albo zdalnie.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Po prostu przewijam przyciskami i wyświetlają mi się kolejne wskazania. Mam widoczne po 6 rejestrów na koniec ostatnich 6 miesięcy. Wszystko zależy od oprogramowania. Najwyraźniej mój rejon energetyczny tak programuje liczniki. Możesz próbować nacisnąć i przytrzymać przycisk. Albo obydwa. Na pewno nic nie zepsujesz, a możesz tym sposobem uzyskać dodatkowe informacje.
    dziękuję za radę, ale chyba faktycznie inaczej jest zaprogramowany, u mnie tych wskazań nie ma, po dłuższym przytrzymaniu przycisku wskakują dodatkowe parametry (tysiące parametrów) ale tych nie ma
    wszystkiego najlepszego w nowym roku
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony