dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Regulacja drzwi zewnętrzynych Pol-Skone B30.

    Witam,

    jak wyregulować drzwi Pol-Skone B30? Drzwi trochę opadły i delikatnie odstaje lewa górna część drzwi. Są trzy zawiasy na klucz imbusowy. W czeluściach internetu nie znalazłem instrukcji, który zawias, za co odpowiada. Czy ktoś z Was wie jak wyregulować drzwi, by je trochę podnieść i tak, by lewa górna część drzwi bardziej przylegała do ościeżnicy?
    W załącznikach zdjęcia zawiasów. Są trzy takie same zawiasy.

    Dziękuję z góry za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221229_125654580_HDR.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	463075   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221229_125641947.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	463076  
    Ostatnio edytowane przez Sosna40 ; 29-12-2022 o 12:21

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie jestem pewny czy te zawiasy mają regulacje.. bo na pewno aktualne B30 mają "zwykłe" zawiasy czopowe z widocznymi regulacjami.
    Z opisu wygląda że się wykrzywiło skrzydło. Można prosić zdjęcie całości?
    Jak kręcisz imbusami to coś się w ogóle dzieje? Jak już nic nie znajdziesz, to może pozostanie pogłębianie gniazd pod zawiasami..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie jestem pewny czy te zawiasy mają regulacje.. bo na pewno aktualne B30 mają "zwykłe" zawiasy czopowe z widocznymi regulacjami.
    Z opisu wygląda że się wykrzywiło skrzydło. Można prosić zdjęcie całości?
    Jak kręcisz imbusami to coś się w ogóle dzieje? Jak już nic nie znajdziesz, to może pozostanie pogłębianie gniazd pod zawiasami..
    Dziękuję za odpowiedź.
    Jak kręcę nic się nie dzieje. Dawno temu był serwis i twierdził, że z drzwiami jest ok - zgłaszane, że trochę skrzydło odchodzi. Szukając w internecie, jak wyregulować opadające drzwi, gdzieś na forach przeczytałem, że odchodzące skrzydło drzwi, to może być kwestia regulacji zawiasów. Czy tak jest, nie wiem.
    Drzwi wyglądają jak na zdjęciach. Nie wiem dlaczego zdjęcie jest w poziomie, skoro załączałem w pionie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221229_151735973.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	463079   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221229_151652567.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	463080  

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Po pierwszych zdjeciach myślałem że to jakaś bezprzylgowa wersja.. ale po całych już widzę że jest normalna.
    "Odchodzi" w sensie góra odstaje od ościeżnicy? To by wyglądało jak wypaczenie skrzydła (poziomica pokaże prawdę) ew. zawias się obluzował..
    Jakby opadło to drzwi szorowałyby po progu, ew. można zmierzyć luz na górze skrzydła (ale to do nieczego nie prowadzi poza zaspokojeniem ciekawości).

    Zrób foto każdego zawiasu na otwartych drzwiach zaczynając od góry... Może uda się namierzyć jakieś rozwiązanie.

    Ps. Serwis takich producentów nie jeździ... był raczej ktoś ze strony sprzedawcy...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, delikatnie górna lewa część drzwi odstaje od ościeżnicy. Masz racje, poziomica pokazała, że delikatnie górna lewa część drzwi odstaje. I pokazuje również, że drzwi delikatnie opadły w kierunku lewy dół i dlatego ocierają o próg.
    Usterkę drzwi zgłaszałem na infolinii producenta, możliwe, że wysłali kogoś od sprzedawcy.
    Zawiasy w załącznikach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	góra.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	463084   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	środek.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	463085   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dół.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	463086  

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No cóż. Nie pomogę. Nie znam tego zawiasu. Próbój może przez infolinię (jestem zaskoczony że raz Ci zadziałała )
    Jeśli nie ma regucji i nie wchodzi w grę korekta montażu (poprawienie przekątnej, wyparcie dolnego zawiasu oraz ustawienie belki zamkowej) to chyba pozostaje rzeźba w ościeżnicy, czyli odkręcenie zawiasów i pogłębienie otworu pod gornym i odpowiednio mniej środkowym zawiasie.

    ps. Chciałbym wierzyć, że pojawi się tu ktoś mądry i napisze że jest regulacja..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No cóż. Nie pomogę. Nie znam tego zawiasu. Próbój może przez infolinię (jestem zaskoczony że raz Ci zadziałała )
    Jeśli nie ma regucji i nie wchodzi w grę korekta montażu (poprawienie przekątnej, wyparcie dolnego zawiasu oraz ustawienie belki zamkowej) to chyba pozostaje rzeźba w ościeżnicy, czyli odkręcenie zawiasów i pogłębienie otworu pod gornym i odpowiednio mniej środkowym zawiasie.

    ps. Chciałbym wierzyć, że pojawi się tu ktoś mądry i napisze że jest regulacja..
    Dzwoniłem na infolinię. Pani twierdziła, że jest możliwość regulacji. Wysłałem maila z prośbą o przesłanie instrukcji. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
    Dziękuję za pomoc i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Obawiam się że w najlepszym wypadku przyślą instrukcję do aktualnych zawiasów ( czopowych)
    Liczę że jak dostaniesz właściwą, to się nią podzielisz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Obawiam się że w najlepszym wypadku przyślą instrukcję do aktualnych zawiasów ( czopowych)
    Liczę że jak dostaniesz właściwą, to się nią podzielisz.
    Po kilku telefonach otrzymałem informację, że nie mają już instrukcji do tych drzwi, ale że technolog przekazał, że należy kręcić tymi śrubami na imbus.
    Wykręciłem każdą po 4-5 obrotów i drzwi się podniosły. Natomiast to jedyna regulacja tych drzwi, czyli góra/dół.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sosna40 Zobacz post
    Po kilku telefonach otrzymałem informację, że nie mają już instrukcji do tych drzwi, ale że technolog przekazał, że należy kręcić tymi śrubami na imbus.
    Wykręciłem każdą po 4-5 obrotów i drzwi się podniosły. Natomiast to jedyna regulacja tych drzwi, czyli góra/dół.
    Dzięki za info. Pozostaje Ci rzeźba w drewnie pod zawiasami
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Drzwi po paru dniach opadły. Na nowo je "wyregulowałem" 2 dni ok, ponownie opadły... Czy jest możliwość wymiany zawiasów na inne, które umożliwia regulację?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony