dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie dobor zabezpieczenia nadpradowego dla ladowarki auta

    witam, na wstepie - jestem totalnie zielony w elektryce. Na dzien dzisiejszy ani mi sie sni kupowac auto elektryczne, wiec nie mam pojecia jaka bedzie ladowarka itp. Ale zeby pozniej nie orac dzialki, profilaktycznie polozylem od domu do planowanej lokalizacji ladowarki auta kabel 5x6 (albo 5x10, musialbym w naturze sprawdzic).

    Elektryk robi mi wlasnie rozdzielnice i pyta jaki prad przewiduje do tego auta, zeby dobrac zabezpieczenie.

    Co ja mam mu powiedziec
    a) zeby nie podlaczal tego kabla do rozdzielnicy i nie wstawial zadnego zabezpieczenia, bo to nie ma sensu nie wiedzac jaka ladowarka etc?
    b) zrobic rachunek typu mam instalacje 17kw minus zapotrzebowanie zainstalowanych sprzetow 10kw = do dyspozyji dla auta 7kw, wiec niech instaluje zabezpieczenie 3F 10A ?
    Ostatnio edytowane przez gryziciel ; 01-01-2023 o 23:40

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Producent danej ładowarki zapewne umieścił stosowne dane o zabezpieczeniu oraz przekrojach przewodów w dokumentacji dtr urządzenia.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    a) Jest sensownym rozwiązamiem i bezpiecznym a elektryk niech zostawi miejsce w rozdzielnicy na zabezpieczenie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Niech zamontuje zabezpieczenie rząd wielkości niżej niż zabezpieczenie główne domu. Ładuje się głównie nocą(więc zasada jednoczesności się nie sprawdza), ładowarka ma wewnętrze zabezpieczenie(trzystopniowe). Dla elektryka dosyć szybka ładowarka to 22kW(3f) dla Plugin-a 4kW(1f).
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony