dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problem z ciśnieniem ciepłej wody

    Witam.
    Od kilku dni ciśnienie w kranach jest kiepskie. Mam od 2 m-ce nowy kocioł na pellet i nową instalację. Bojler na wodę z grzałką CWU. Woda zimna leci bez problemu, wiem, że sitka kranów nie są zatkane tak samo jak i rury gdyż były wymieniane jak wspomniałem z kotłem. Sam bojler ma okolo 2 lat. Dziwne jest kiedy w momencie włączenia ciepłej wody w pierwszej sekundzie woda tak jakby wystrzeliwuje pod ciśnieniem i zaraz zaczyna tego ciśnienia brakować, czasami po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach zaczyna lecieć w miarę normalnie. Tak samo jest w łazience jak i w kuchni.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zbyt mała wydajność - źle dobrany o nieodpowiednim przepływie zawór termostatyczny mieszający np ATM.
    To jest tzw współczynnik Kvs ma być od 2,5 m3/h do więcej

  3. #3

    Domyślnie

    na tym moim jest napisane KVS 3.2

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonim3D Zobacz post
    na tym moim jest napisane KVS 3.2
    No to powinno być dobrze. Warto sprawdzić wszelkie wprowadzone zmiany. Czy nie ma gdzieś znaczącego przewężenia instalacji, sitek w zawodach i przed nimi, zaworów grzybkowych itp.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Kurcze zmian w sieci CWU w sumie nie było tylko nowe "miedziaki" od bojlera. Ciśnienie wchodzące jest duże bo nawet zawór bezpieczeństwa "sie poci". Ekspertem nie jestem ale wedle logiki coś z bojlerem moze !?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1672675865555.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	463143
    na zdjeciu wyjscie ciepłej i kolanko to w dół do kuchni za sciane a w prawo leci do łazienki. tak wiec sam już nie wiem
    Ostatnio edytowane przez Anonim3D ; 02-01-2023 o 16:14

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Napisz jeszcze jak się redukuje ta instalacja?bo coś z bojlera cal, potem widzę 3/4 a dalej...1/2 ten trójnik? I wkręcony na on odpowietrznik tak niefortunnie? bo przecież on nie działa nie ma skąd zbierać powietrza jak jest w ten sposób. Mam podejrzenie że odpowietrznik bo jest z zaworem wkręconym skutecznie dławi przepływ(jego grzybek)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony