dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przechowywanie drewna opałowego w saunie.

    Dzień dobry.

    Małymi krokami myślę o budowie niewielkiej sauny ogrodowej.

    Zastanawiam się nad tym aby w przestrzeni która powstanie po osadzeniu siedzisk zrobić skład na drewno opałowe.

    Co prawda kominka w domu nie zakładałem, ale całkiem możliwe, że jakieś palenisko na ogniska przy domu powstanie, stąd trochę drewna się przyda.

    Generalnie mam już poprowadzony przewód siłowy gdzie ma stanąć sauna, ale jeżeli miałbym schowek na drewno to mogę rozważyć hybrydę w postaci pieca na opał jak i elektrycznego (o ile będzie na to miejsce).

    Całość zabudowy siedzisk w takim przypadku musiała by zostać tak skonstruowana, żeby ewentualne drewno które opadnie na spód, można było wymieść przed kolejnym załadunkiem w sposób, który nie pozostawi jakiś drzazg na ziemi.

    Co sądzicie o takim pomyśle, czy leżakujące drewno nie będzie podczas typowego saunowania negatywnie wpływać pod względem zdrowotnym bądź zapachowym na osoby w środku?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Drewno w saunie to powszechny materiał, świeże może pachnąć ładnie, chyba fajny pomysł

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe czy razem z drewnem robaki się tam nie zadomowią. W moimi brzozowym chrupały aż miło. Jak przyniosłem do kominka i zostało na kilka dni to zastanawialiśmy się co tak pyka... aż okazało się że to robale pod korą.
    Szybciutko wynosiłem te resztki i teraz jeśli palę wprost do o paleniska wkładam.
    Dom: Z28GL p.u 171m2, kubatura ok. 550m3. Rok bud. 2007. Podłogówka (parter) + grzejniki (poddasze). Temp. 21 (20). Ściany: 15cm styro, posadzka: 18cm styro, fundam: 10/5cm styro (biały/XPS), poddasze 30cm wełna.
    Kocioł Vaillant 186/3-5 + VRC630 (pogodowy), 2 obiegi (ze sprzęgłem). Zasobnik CWU Vaillant 120L + cyrk. Reku: Brak, PV: Brak
    Domowników: 2, Dzienne zużycie gazu (2008-2022) średnio 3,96 m3 (1,1 cwu)

  4. #4

    Domyślnie

    Robaki, larwy, ani jaja chyba nie przeżyją w temperaturze saunowej. Trzeba tylko korzystać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony