dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Połączenie węża odpływowego w pralce i syfonu w

    Cześć,
    do tej pory miałem przez długi czas wsadzony wąż bezpośrednio do odpływu pod pralkę. Ostatnio zaczęło to lekko cieknąć, więc postanowiłem kupić syfon.
    Wsadziłem wąż na syfon, ledwo co wszedł. Dodatkowo zacisnąłem opaską jak na zdjęciu i cieknie bardzo. Powinienem zastosować jeszcze jakąś uszczelkę ? W jaki sposób to uszczelnić ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przecież to nie powinno przeciekać. Sprawdź wewnątrz czy kulka nie jest zablokowana czy lekko się podnosi. To jest szczelne nawet bez tej opaski zaciskowej a głównym powodem jest zanieczyszczenie syfonu, które jeśli się pamięta jest bardzo rzadkie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Syfon kupiony wczoraj został, jest sprawny.
    Zdałem sobie jednak sprawę, że na końcu tego węża do chyba jakaś taka gumowa część powinna być czy coś ?
    Czyżbym miał kupić i zamontować nowy wąż odpływowy ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No fakt jest ta guma, nie zwróciłem uwagi.
    Może da się na syfon nawinąć jakąś gumową taśmę izolacyjną na to wąż karbowany i ponowić zaciskanie. Trzeba wypełnić karbowanie tego węża by było szczelne.
    Może być też taśma teflonowa do gwintów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    do tej pory miałem przez długi czas wsadzony wąż bezpośrednio do odpływu pod pralkę. Ostatnio zaczęło to lekko cieknąć
    Jakim cudem to mogło cieknąć? Jedyne wytłumaczenie to że za płytko włożony lub sam wąż jest nieszczelny.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  6. #6

    Domyślnie

    włożony lub sam wąż jest nieszczelny.
    Po prostu ostatnio pralka, mimo tego że wypoziomowana trochę lubi się przemieścić, więc właśnie pewnie po kilku praniach lekko wąż wychodzi.
    Pomyślałem że kupię syfon i zrobię jak trzeba, a wyszło gorzej niż było ....

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Ile masz zapasu tego węża, tzn. ile może wejść do odpływu w ścianie? Jeśli 5cm lub więcej, to ja bym się nie bawił w żadne syfony (swoją drogą widzę coś takiego pierwszy raz na te pięć podłączeń pralki które w życiu widziałem ), tylko kupił nowy ten pierścień gumowy wchodzący do odpływu, u mnie on tak ciasno opina wąż od pralki, że trzeba się szarpać żeby go wyjąć.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony