dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 81
  1. #61

    Domyślnie

    W takim razie, zakładając, że czasowo dam radę to dobry plan prac ?
    2023 przed zimą - stan SSZ + elektryka + tynki + hydraulika/podłogówka etc. + wylewki
    2024 od wczesnej wiosny - ocieplenie/elewacja + ocieplenie i zabudowa poddasza + wykończeniówka

    Teraz pytanie na jakim etapie zacząć ogrzewać budynek/posadzki?

    Czy taki układ miałby sens? Czy wylewki mimo wszystko należałoby wygrzewać krótko po robocie? Ewentualnie co byście zrobili inaczej?

    Chodzi też o to, że czas budowy chciałbym na tyle ile się da (ale nie za wszelką cenę) ograniczyć do jak najkrótszego z uwagi, że mieszkanie będę sprzedawał za które będzie wykończeniówka więc też będzie presja czasu na wyprowadzkę.
    Ostatnio edytowane przez piotr1991 ; 25-01-2023 o 08:15

  2. #62

    Domyślnie

    Wylewki możesz wygrzewać miesiąc po wylaniu jak z mixokreta, anhydryt chyba można wcześniej. Wylewki wygrzewasz 21/28 dni zależy z jakiego przepisu skorzystasz.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    plan planem. Jak wyjdzie sam zobaczysz Jeśli zakładasz wygrzewanie, to byle nie kłaść w mrozach (przed utwardzeniem).
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #64

    Domyślnie

    Waszym zdaniem który etap budowy domu jest najlepszy jako ostatni przed zimą ?

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr1991 Zobacz post
    Waszym zdaniem który etap budowy domu jest najlepszy jako ostatni przed zimą ?
    U mnie na jesień skończyli dach i w październiku miałem okna. Od stycznia robili hydraulike, elektryke, później chyba marzec tynki, kwiecień wylewki, w czerwcu je wygrzewałem. Póżniej ocieplenie stropu sufity itd
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #66

    Domyślnie

    Mi początek marca mają zaczynać, ekipa aż do dachówki. Wykonawca twierdzi, że zejdzie się 3-4msc w zależności od pogody. Ta sama firma w 2022 budowała kuzynowi i wyrobili się w 3msc z podobnym domem. Szkoda mi trochę czekać z dalszymi pracami aż do wiosny, dlatego chciałbym jak najwięcej się da zrobić przed zimą.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr1991 Zobacz post
    Mi początek marca mają zaczynać, ekipa aż do dachówki. Wykonawca twierdzi, że zejdzie się 3-4msc w zależności od pogody. Ta sama firma w 2022 budowała kuzynowi i wyrobili się w 3msc z podobnym domem. Szkoda mi trochę czekać z dalszymi pracami aż do wiosny, dlatego chciałbym jak najwięcej się da zrobić przed zimą.
    U mnie taka kolejność wynikała z dostępności ekip, produkcji wiązarów. Później już poukładałem sobie hydraulika i elektryka bo 7 miesięcy wcześniej wiedziałem kiedy będę miał tynki. Miałem też 1,5 miesiąca obsuwy z gazem, a co za tym idzie z wygrzewanie podłogówki i wykonywaniem podłóg itd. Wszystkiego nie przewidzisz, ale mimo wszystko i tak poszło w miarę sprawnie.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr1991 Zobacz post
    Waszym zdaniem który etap budowy domu jest najlepszy jako ostatni przed zimą ?
    SSZ. Wiosna instalacje, tynki, posadzki.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    SSZ. Wiosna instalacje, tynki, posadzki.
    Nawet gdyby SSZ udało się ukończyć w sierpniu? Zostawić i kiedy ruszać?

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    No to kupa czasu na kolejne prace. Jak dobrze pójdzie to zrobisz deweloperkę. Policz ile masz czasu na poszczególne etapy. Zapewne pojawią się opóźnienia (jak to w życiu) - niesolidne ekipy, oszuści, braki, wypadki etc.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cześć. Pewnie kiepskie będzie to odniesienie , bo nie te lata, ale budowałem Malinówki 11. Budowa rozpoczęta w czerwcu 2021. Ekipa od fundamentu po dach skasowała mnie wtedy 45 tyś zł za robociznę. SSO z dachówką ceramiczną i dwoma oknami dachowymi wyszło 135 tyś zł. I ten etap jest najtańszy oraz najprzyjemniejszy, mieszkamy od 3 stycznia 2023. Co do kwot to nie rozpisze Ci tego wszystkiego, bo mam to gdzieś na prywatnym laptopie, ale:

    Na dzień dzisiejszy mamy do zrobienia jeszcze:
    Górna łazienka (koszt ok 24 tyś zł - z projektu jaki nam się podoba).
    Tynk na elewacji ok 10 tyś zł. (mamy styro + sitka + biały klej).
    O zagospodarowaniu terenu się nie wypowiadam, bo nie mamy w sumie wiele, jest zrobiony wjazd gotowy pod układanie kostki oraz wejście do domu z podestem i dwoma schodkami z płyt betonowych polbruk 60x40.

    Kwota na dzień dzisiejszy jaką wydaliśmy to ok 480 tyś zł, raczej nie oszczędzałem na materiałach (ale tez nie brałem najdroższych rzeczy). Z tym, że ja zanim zamówiłem jakiś materiał to obdzwoniłem wszystkie składy w okolicach i sprawdzałem wszędzie ceny, tak samo z wykonawcami.

    Z rzeczy które zrobiłem sam to: rekuperacja (ze znajomym), rozkładanie styropianu, układanie wełny na strychu (mam tam reku), malowanie całego domu, montaż osprzętu elektrycznego.

    Aha z meblami też u nas dość krucho jak chodzi o pokoje i salon

    Mamy: rekuperacje, rolety zewnętrzne podtynkowe, okna z oknoplast dwustronny antracyt + slide 3.3m, w górnej łazience okno balkonowe (a nie takie krótkie jak w projekcie).

    Można by sporo zaoszczędzić rezygnując z wielu rzeczy, ale nie wiem czy jest sens się potem wkurzać, że czegoś nie zrobiłem jak chciałem?

    Więc nie chce demotywować, ale te 650 tyś zł to tak może być na styk, bo dom sporo większy. Musisz wszystko liczyć i kalkulować, bo niestety jak SSO wyjdzie w miarę tanio to można się potem dość zapętlić w wydatkach. Np głupi osprzęt elektryczny którego podczas robienia elektryki nie brałem pod uwagę, a też kosztowało to sporo, itd..
    Ostatnio edytowane przez tentypmich ; 25-03-2023 o 10:41

  12. #72

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za konstruktywny komentarz ! Staram się właśnie podchodzić do tego racjonalnie. Kalkuluję, szukam materiałów sam, porównuję ceny.

    Ruszamy z budową prawdopodobnie pod koniec kwietnia, a już pękło 100k (działka, dokumentacja itd) .. ale to kwota której nie wliczam w to "650tys".

  13. #73

    Domyślnie

    Odświeżam trochę wątek. Budowa wystartowała jakiś czas temu. Aktualnie mam stan zero, udało się zmieścić w zakładanych 50k. Dziś zjechał gazobeton i ekipa zaczęła stawiać ściany.
    Chciałem się podpytać o czym teraz głównie pamiętać, na jakie materiały już się przygotowywać. Bardziej chodzi mi o to co na zamówienie.
    Aktualnie zbieram oferty na strop (teriva). Z informacji jakie uzyskałem czas realizacji ok 7dni od zamówienia. Czy coś jeszcze już na tym etapie musiałbym ogarniać z rzeczy na zamówienie których nie ma od ręki na składach ? Oczywiście wstępne wyceny na wieźbię, okna itd mam.

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    281

    Domyślnie

    Nie wiem jak z dachówkami w tym sezonie.
    Na pewno warto już dogrywać okna. Jak tylko będą ściany i otwory niech przyjadą na ostateczny pomiar i puszczają do fabryki. 6-8 tygodni na pewno to potrwa więc lepiej zacząć szybko. Z oknami możesz myśleć o instalacjach i tynkach.

  15. #75

    Domyślnie

    Niestety tak, na okna aktualnie terminy po ok 6-8tyg, pewnie też z uwagi na okres wakacyjny i to że większe koncerny się zamykają i mają przerwę.
    Druga sprawa, że dopóki nie będę miał ścian szczytowych z otworami to i tak na nic mi zamawianie okien, więc muszę z tym czekać bo sam dół nic nie da raczej..
    Wykonawcę od wod/kan/co mam wstępnie wybranego. O tynkach jeszcze nie myślałem, ale to czy zrobię to jeszcze w tym roku okaże się kiedy mój wykonawca wyrobi się z SSZ.

  16. #76

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat. Aktualnie jestem na etapie kładzenia dachówki. Prace murarskie zrobione w całości. Czekamy za oknami, montaż prawdopodobnie około połowy września, następnie elektryk i część hydrauliki. No i tynki - planujemy je zrobić do połowy października. Co myślicie ? Czy to wystarczająco czasu przed zimą, aby przeschło tyle ile trzeba ? W domu nie planuję grzać w tym roku podłogówką - jedynie osuszacze i nagrzewnice - jak to prawidłowo powinno wyglądać ? Jednocześnie to i to przy w pełni zamkniętym domu ? Czy wietrzyć i jedynie osuszać ?
    No i przy okazji co z tynkami, które polecacie CW czy gipsowe twarde ? Co w tym okresie będzie lepszym rozwiązaniem z uwagi na pogodę ? Czy gipsowe faktycznie są niezdrowe?

  17. #77

    Domyślnie

    Czemu mają być niezdrowe? Ja u siebie kładę gipsowe

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr1991 Zobacz post
    No i tynki - planujemy je zrobić do połowy października. Co myślicie ? Czy to wystarczająco czasu przed zimą, aby przeschło tyle ile trzeba ? W domu nie planuję grzać w tym roku podłogówką - jedynie osuszacze i nagrzewnice - jak to prawidłowo powinno wyglądać ? Jednocześnie to i to przy w pełni zamkniętym domu ? Czy wietrzyć i jedynie osuszać ?
    No i przy okazji co z tynkami, które polecacie CW czy gipsowe twarde ? Co w tym okresie będzie lepszym rozwiązaniem z uwagi na pogodę ? Czy gipsowe faktycznie są niezdrowe?
    Późno te tynki. Koniec października/listopad to już nie czas na suszenie pogodą. Zastanów się nad włączeniem ogrzewania. Powinno być taniej niż osuszacze i nagrzewnice.
    Dom nie powinien być "w pełni zamknięty:. Potrzebujesz wentylacji. Jeśli dość grzejesz, to mogą to być uchylone okna.
    Ja mam tynki gipsowe i następnym razem wezmę CW. Nie jest to jednak kwestia wybitnie ważna. To i to robi tylko za "przykrycie".
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  19. #79

    Domyślnie

    No też trochę mnie martwi ta pora, jak się uda to będzie to zrobione raczej do połowy października. Grzać nie będę, mam w planach PC i kotłownie przewidziana na przyszły rok. Czekam też za umową na prąd i decyzję czy uda się wejść w taryfę G (wnioskowałem o prąd na blaszaka).

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Broken1Winggs

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Kod pocztowy
    66-470
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Późno te tynki. Koniec października/listopad to już nie czas na suszenie pogodą. Zastanów się nad włączeniem ogrzewania. Powinno być taniej niż osuszacze i nagrzewnice.
    Dom nie powinien być "w pełni zamknięty:. Potrzebujesz wentylacji. Jeśli dość grzejesz, to mogą to być uchylone okna.
    Ja mam tynki gipsowe i następnym razem wezmę CW. Nie jest to jednak kwestia wybitnie ważna. To i to robi tylko za "przykrycie".
    A można wiedzieć dlaczego tynki CW a nie gipsowe ? Nie jest to złosliwość tylko czysta ciekawosc z mojej strony. Jakieś znaczące różnice miedzy jednymi a drugimi ? Oczywiscie po za strukturą.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony