dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Izolacja akustyczna podłoga

    Dzień dobry, gryzłem się gdzie to umieścić - może ściany, może podłogi? Ale izolacja to przecież też izolacja akustyczna, więc witam raz jeszcze.

    Zaczęło się od remontu kupionego mieszkania w bloku z wielkiej płyty wyb. w roku 1981, piętro 4 (ostatnie), 2 mieszkania na piętro, mieszkanie w środku więc nie szczytowe.

    Remont obejmował m.in wyrównanie posadzek podkładem samopoziomującym marki Kreisel.
    W jednym pokoju to było ok. 2mm, w drugim ok. 2 cm w trzecim zaś ok 3-4cm.
    Zrywane zostały wszystkie elementy podłogi, nawet takie gumoleum zwarte w starym podkładzie betonowym. No i Panowie majstry tak się zdaje, że zapomniali jak dziś mi się wydaje o jednym ważnym szczególe… DYLATACJA. Wprowadziliśmy się ok. 2 miesiące temu, raz ciszej raz głośniej, ale na miłość boską nie raz nie idzie wytrzymać.
    Zapieprzyłem tuleje w rurach od ogrzewania pianką izolującą, bo się niósł hałas ale dupa. Nic nie dało. Hałas nawet jest słyszalny ze strony gdzie nie ma ani rur, ani kominów wentylacyjnych ani niczego. Gęsta ściana i wylewka o grubości większej o 4 cm. Ten hałas jakby rodził się spod łóżka na całej płaszczyźnie pokoju. Opisałbym ten hałas jako dźwięki o niskiej częstotliwości, dudnienie męskiego głosu, czasem dźwięki uderzeniowe się trafią. Wieczorem nawet przyłożyłem ucho do podłogi i ścian i cholera! Jakbym przyłożył stetoskop - słychać nawet po ścianach ten dźwięk.

    Teraz proszę o bardzo miłą i mądrą dusze, aby rozwiała moje wątpliwości. Czy taki stan rzeczy jest przez niewykonanie dylatacji obwodowej pomieszczeń?

    Drugie pytanie za 100 pkt. Jak ją zrobić jeśli już są wylewki.. czy można byłoby naciąć szlifierką kątową wszystkie ściany na grubość taśmy dylatacyjnej, zamontować ową taśmę i następnie co? Dolać betonu? Zakleić pianką resztę szczeliny? Czy da to efekt zamierzony czy tylko narobie sobie roboty, a problem będzie dalej mi towarzyszył?

    Wielkie pozdro dla mądrych głów.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Czy pierwszy raz mieszkasz w bloku z wielkiej płyty?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, pierwszy raz, ale nie sugeruj proszę, że jestem francuskim pieskiem, mieszkałem teraz w domu jednorodzinnym przez 5 lat ale wcale się nie przyzwyczaiłem do wygody.. wcześniej mieszkałem w ponad 100 letniej kamienicy na śródmieściu, była ona zaniedbana, warunki w mieszkaniu też nie były na wysokim standardzie więc nie było luksusu a sąsiada słyszałem tylko jak ostro puścił muzykę z basami.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No coś Ty mnie nie o to chodziło
    Wielka płyta jest praktycznie identyczna we wszystkich miastach, mieszkałem w niej na Śląsku i w Łodzi, na Lubelszczyźnie i w Słupsku i muszę Ci napisać , że akustyka jest kiepska , a im nowocześniej wykończone mieszkanie tym gorzej!!
    Trzeba niestety mieć zasłony i dywany, panele najlepiej na tekturze a o WC czy łazienkach bo tutaj jest różnie albo są razem albo osobno w klaustrofobicznym stylu to naprawdę wszystko słychać czy "1" czy "2" jak załatwia sąsiad. Wszystko zależy również od pory dnia jak i jaki to jest dzień. Wielokrotnie również myliłem się co jest na obiad po zapachu....niestety sąsiad bardziej lubiał mięsko niż moja połówka

    A w Twoim przypadku to podcięcie podłogi/wylewki nic nie pomoże, to konstrukcja nośna tak przenosi dźwięki i pustka pomiędzy łączeniami płyt - tak jak napisałem wyżej tylko ciężkie materiały wygłuszą przestrzeń.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem, choć z tych objawów/problemów, które wymieniłeś to u mnie żadnego do tego stopnia nie ma. Pod panelami mam kolejno - wspomnianą wylewkę, folię paroizolacyjną, piankę poliuretanową, i dopiero panele 8mm na brzegach przyklejone ze spinkami listwy mdf 8cm x 1,2cm. Mamy w każdym pomieszczeniu założone lamele ścienne ale bez filcu tylko do ściany są przyklejone. Dużo mebli w sypialni i ona w sumie jest mega głucha, najlepsze pomieszczenie a najbardziej słychać te rumory z dołu. W kibelku i z kibelka sąsiada to nic nie słychać, obiadu też nie czuje, także nie ma tragedii. Aha zasłony są w sypialni solidne i klops. Może dywany na ścianach jak u ruskich?

  6. #6

    Domyślnie

    Postanowiłem zerwać panele, listwy przypodłogowe i wziąć się za położenie 2mm korka (niestety tylko tyle z powodu już zamontowanych lameli - nie mogłem folgować z grubością podkładu)

    Całość kosztowała mnie ok. 420zł - 20m.kw
    Czas roboty dla totalnego amatora - 30-35h
    Efekt - jest odczuwalna jakaś różnica - nie jest ogromna ale jest.
    Materiały :
    - 2x10m.kw podkładku korkowego 2mm = 260zł (castorama najtaniej stacjonarnie) można za 100 wyrwać na olx albo allegro.
    - 3x Korek natryskowy do dylatacji i uszczelnień ( w moim przypadku zawalenie wszystkich szpar dylatacyjnych po obrzeżach pokoju) - 44zl szt. stacjonarnie, za 30 na allegro
    - 1x klej mamut - 30zł
    - 1x wyciskacz do mas uszczelniających - najtaniej za 30zł - uwaga! Trzeba często dokupić końcówki do aplikatora, a jest to rzadkość w sklepach!!
    - 1x Akryl - 10zł
    I farba do ew. podmalowania uszkodzeń podczas zrywania mdf-ek ze ścian.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3DB16A58-6D81-4559-84C9-F6D118DB5DA3.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	463463
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61425B50-E2F5-4696-93BE-FD68663AEC72.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	463464
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4A5A4238-F925-404B-808A-D1A49783AB22.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	463465
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8179501F-D056-4756-9760-B7590C207D8F.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	7,9 KB
ID:	463466

    I w końcu po 16 dniach bałaganu można wszystko złożyć i mieszkać z małą poprawą.

    P.S. Sąsiad po prostu jest głośnym jazzmanem i niestety nasze rozmowy z nim o 2 w nocy czasem coś dawały więc wytoczyliśmy mu na razie średnie działa w postaci administracji oraz wezwaliśmy o 7:15 policje ale tutaj zrobił unik bo zdążył się ulotnić między naszym telefonem a przyjazdem policji. (10 minut! Nieźle co?)

    Zachęcam ludzi, którzy mają problemy takie jak ten, a jest ich sporo z tego co widzę po forach internetowych, aby nie zadręczali się, i po prostu działali.

    Pozdrowionka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony