dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mandary

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    2

    Domyślnie Podjazd z bruku > co, kiedy i jak ?

    Wracam do tematu budowy domu. Pierwszy zbudowałem ponad 20 lat temu ale widzę że sporo się zmieniło. Przekopałem trochę wątków z tego forum, staram się znaleźć odpowiedzi na pytania związane z wykończeniem podjazdu do garażu dla normalnego samochodu. Czyli odwieczne pytanie: kostka brukowa, klinkierowa czy granitowa

    - Na jakim etapie budowy domu decydować o sposobie wykończenia podjazdu ?
    - Czy architekt albo projektant ogrodu coś Wam projektował/rekomendował w zakresie wykończenia podjazdu ?
    - Skład budowlany i brukarz. Kto, kiedy i jak pomagał Wam przy podjęciu decyzji ?
    - Gwarancja producenta ? Ma to znaczenie czy ważniejsza jest rola wykonawcy ?
    - Gdzie poza tym forum jeszcze szukać wiedzy w internecie - jakiejś grupy na Facebooku ? Strony producentów ? Gdzie jeszcze ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zbuduj dom a potem baw się w bruki. Inaczej ekipy ci zniszczą.

    Jak klient chce to mu do projektu ogrodu dobieram kostkę, kolorystykę, wzory.

    gwarancja producenta - jak poczytasz, to producent zwykle umywa ręce i zwala winę na złe przechowywanie/układanie/użytkowanie/parametry wypisane małym druczkiem na setnej stronie zasad gwarancji

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mandary Zobacz post
    Wracam do tematu budowy domu. Pierwszy zbudowałem ponad 20 lat temu ale widzę że sporo się zmieniło. Przekopałem trochę wątków z tego forum, staram się znaleźć odpowiedzi na pytania związane z wykończeniem podjazdu do garażu dla normalnego samochodu. Czyli odwieczne pytanie: kostka brukowa, klinkierowa czy granitowa

    - Na jakim etapie budowy domu decydować o sposobie wykończenia podjazdu ?
    - Czy architekt albo projektant ogrodu coś Wam projektował/rekomendował w zakresie wykończenia podjazdu ?
    - Skład budowlany i brukarz. Kto, kiedy i jak pomagał Wam przy podjęciu decyzji ?
    - Gwarancja producenta ? Ma to znaczenie czy ważniejsza jest rola wykonawcy ?
    - Gdzie poza tym forum jeszcze szukać wiedzy w internecie - jakiejś grupy na Facebooku ? Strony producentów ? Gdzie jeszcze ?
    1. Etap wykańczania. Wcześniej = efekt jak napisała Elfir.
    2. Tak, w projekcie jest napisane jak. Nie ma to znaczenia, decyzję podejmiemy sami.
    3. Decyzję zawsze należy podejmować samemu. Ani ten, ani ten. Filmiki na YT udzieliły mi więcej odpowiedzi niż "fachowcy".
    4. Zawsze zalecam korzystanie z rękojmi zamiast gwarancji. Jest ona prawie zawsze korzystniejsza. Poboczny wątek - odpowiedzialność producenta - często jest papierowa, gdyż w razie odmowy pozostaje tylko sąd. Wykonawca ma większy wpływ na to jaki otrzymujemy efekt końcowy. Jeśli chodzi o koszt wykonania podjazdu, to jeśli ma się chęci, to jest nie prosta sprawa. Można dużo zaoszczędzić.
    5. To jest prawdziwy problem. Uważam, że ogarnięty kierbud, magazyn murator oraz YT pozwala zbudować sobie wyobrażenie. Szczególnie polecam kanał faceta z Bydgoszczy - brukarz cośtam. Dużo widać i dużo tłumaczy. Od tego możesz zacząć

    Pozdrawiam.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Podjazd, dróżki itp.to etap tuż przed zamieszkaniem kiedy meblujemy dom i myślimy o ogrodzie.
    U mnie podjazd na 5mb ma 0,5 m wysokości więc dość stromom dlatego ze względu na warunki zimowe wybrałem granit i się nie zawiodłem.
    Ostre krawędzie i nieregularny. kształt dobrze radzi sobie z lekkim śniegiem.
    Decyzję o wyborze podejmowałem sam zmuszony warunkami panującymi na działce. Trochę wyobraźni podglądania innych i jest.
    Z internetu raczej korzystałem na etapie wyboru projektu budowy i wykańczania. Mam tu na myśli blog Mojabudowa.pl na którym znalazłem swój projekt i realizujących go osoby które zamieszczały zdjęcia i opisy kolejnych etapów budowy
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 05-01-2023 o 20:17
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ktoś zabiera się za budowę domu i pierwsze o co pyta to z czego podjazd? Podaje kod TVP i wieś z kujawsko-pomorskiego? Nie ma projektu (bo jakby miał, to by wiedział, że jego częścią jest zagospodarowanie działki, w tym podjazd). I ktoś bierze ten temat na poważnie?
    Przecież zaraz ktoś wpadnie i poleci jedynie słuszną kostkę. Jak to wyższa szkoła marketingu to nie będzie to pierwszy post.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mandary

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ktoś zabiera się za budowę domu i pierwsze o co pyta to z czego podjazd? Podaje kod TVP i wieś z kujawsko-pomorskiego? Nie ma projektu (bo jakby miał, to by wiedział, że jego częścią jest zagospodarowanie działki, w tym podjazd). I ktoś bierze ten temat na poważnie?
    Przecież zaraz ktoś wpadnie i poleci jedynie słuszną kostkę. Jak to wyższa szkoła marketingu to nie będzie to pierwszy post.
    Bez obaw, nie jestem trollem ani słupem reklamowym. Miałem kiedyś konto na forum, ale nawet nie pamiętam na jaki adres mailowy je rejestrowałem. Pytam o podjazd w tym wątku, inne tematy eksploruje na razie sam albo w innych źródłach. Widzę jak wiele się zmieniło i chcę uniknąć błędów przy domy numer dwa w swoim życiu

    Z tego co widzę to projekt zagospodarowania terenu a potem realne wykonanie podjazdu to dwa różne światy. Byle by się miejsce na planie zgadzało, ale kształt, detale, wykończenie - to już zupełna dowolność na etapie wykończenia.
    Ostatnio edytowane przez mandary ; 12-01-2023 o 15:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony