dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Kilka pytań o kominek z płaszczem wodnym. Czy to jest ok?

    Dzień dobry
    Chciałbym poradzić się w następującej kwestii posiadam kominek z płaszczem wodnym Kratki Maja 8. Oprócz tego w instalacji jest piec 20 letni piec dwufunkcyjny Junkers z zasobnikiem wody. Kominek i piec połączone są wymiennikiem (zdjęcie instalacji załączam). Dom to 109m2 do ogrzania (48 m2 to pokoje ogrzewane grzejnikami, reszta to salon kuchnia i łazienki ogrzewane podłogówką).

    Teraz pozwolę sobie zadać pytanie, które wynikają głównie z przeczucia że coś z moją instalacją nie jest do końca tak:
    1) Czy ten kominek jest wystarczający do ogrzania domu
    2) Obecnie mam sterownik MSK Glass ustawiony tak że pompki załaczają się w temp. 60 stopni i taką temp. sterownik ma utrzymywać. Czy można coś tutaj ustawić lepiej?
    2) Średnio przez 5h palenia spaliłem w nim 1 opakowanie brykietu RUF bukowego - 10kg o wartości energetycznej ok 18.000 kJ/kg (wg producenta), oraz ok 5kg klocków bukowych. Kaloryfery mam wystarczająco ciepłe w pokojach 20.5 oC. Pytanie brzmi czy to do nazwijmy to dobry wynik?
    3) Myślę o dołożeniu bufora ciepła czy w mojej instalacji ma to sens?
    4) Patrząc na moją instalację czy warto coś poprawić / dołożyć / usprawnić? Ma ona już 20 lat więc może coś z nią warto zrobić. Przykładowo część rur w kotłowni nie jest izolowana, nie mam też termometrów mierzących temperaturę wody, czy jest coś co warto rozwaźyć?

    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam ciepło
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2023-01-05 at 17.00.05.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	463180  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony