dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Sam mur będzie wystawał ponad 120 cm powyżej poziomu gruntu, ponieważ sąsiad skutecznie podkopał mi ogrodzenie. Wcześniej było tam może z 70 cm. JA się pozwoleń nie boję, wręcz będę chciał mieć jak najwięcej dupokrytek od urzędników w razie jakichkolwiek roszczeń czy problemów. Sam nie chcę się podejmować robienia muru na oko, bo mur ma wytrzymać rozjeżdżanie ziemi ciężarówką - na działkę od tej strony będzie wjeżdżać wóz asenizacyjny.

    Na górze chcę dać słupki i siatkę ogrodzeniową. Słupki odkuję z obecnego ogrodzenia i pomaluję, siatkę dam nową.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    1,2m to sporo......według fotek i wzroku obecnie to 0,5 - 0,7m ponad w najgłębszym miejscu ścieku który schodzi w dół, no ale jeśli będziesz równał i podwyższał to ok.
    Studzienka przy bramie więc to chyba od szamba i asenizacja stoi chyba w bramie na ulicy.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 09-01-2023 o 13:32
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Szambo jest głęboko z tyłu, nie widać go na zdjęciu. Poza tym możliwe, że postawię tam z tyłu np PV na trakerze albo wiatę pod auto. Mur musi być zatem solidny, żadnych półśrodków. Wiem, będzie kosztować, wiec póki co robię rozeznanie od strony technicznej i możliwych zaburzeń w relacjach międzysąsiadzkich.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    wiec póki co robię rozeznanie od strony możliwych zaburzeń w relacjach międzysąsiadzkich.
    Robiąc totalną rozpierduchę w stosunku do terenu niczyjego doprowadź go do stanu poprzedniego.
    Tak aby sąsiad i sąsiadka nadal mogli odprowadzać tam swoje.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wiesz, nie ja podkopuję ogrodzenie i nie ja je komuś podmywam. Mam na swojej działce dwie studnie chłonne i zbiornik 10-cio tonowy na deszczówkę. Zapłaciłem za wszystko z własnej kieszeni, żeby nie zalewać komuś działki, a teraz ja jestem czarną owcą? Ja mam prawo postawić nowy mur zgodnie z projektem i nie przejmować się 20-metrowym odcinkiem wydłubanego w ziemi rowu. Woda jest odprowadzana ostatecznie na działkę gminną i nie wiem, czy już w momencie zgłoszenia do urzędu nie wyda się cała sprawa. I będzie to poza moją złą lub dobrą wolą.
    Prawo masz i nikt tego nie kwestionuje ale gdy Twoje prawo zaburzy stan który istnieje to sąsiad i sąsiadka nie będą raczej patrzyli na nielegalność swoich instalacji ale na winnego zmian.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Robiąc totalną rozpierduchę w stosunku do terenu niczyjego doprowadź go do stanu poprzedniego.
    Tak aby sąsiad i sąsiadka nadal mogli odprowadzać tam swoje.
    Naprawa mojego ogrodzenia wynika z tego, że sąsiad i sąsiadka odprowadzali tam swoje. Niestety oni będą musieli coś z tym zrobić.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Robiąc totalną rozpierduchę w stosunku do terenu niczyjego doprowadź go do stanu poprzedniego.
    Tak aby sąsiad i sąsiadka nadal mogli odprowadzać tam swoje.
    .
    Nie ma terenów niczyich. Każdy grunt ma właściciela. Niekiedy są to spadkobiercy w liczbie mocno mnogiej i ułamkowymi udziałami. W księdze wieczystej bywaja wpisane ostrzeżenia o nieaktualnym stanie prawnym np. wobec śmierci jednego ze współwłaścicieli (jesli nie ujawniono spadkobierców). Jeśli grunt Skarbu Państwa, to obowiazki właścicielskie wykonuje np. PGWWPRZGW..., albo KOWR lub PGL czy Starostwo Powiatowe lub jeszcze pewna liczba innych osób prawnych.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Nie ma terenów niczyich. Każdy grunt ma właściciela. Niekiedy są to spadkobiercy w liczbie mocno mnogiej i ułamkowymi udziałami. W księdze wieczystej bywaja wpisane ostrzeżenia o nieaktualnym stanie prawnym np. wobec śmierci jednego ze współwłaścicieli (jesli nie ujawniono spadkobierców). Jeśli grunt Skarbu Państwa, to obowiazki właścicielskie wykonuje np. PGWWPRZGW..., albo KOWR lub PGL czy Starostwo Powiatowe lub jeszcze pewna liczba innych osób prawnych.
    Nie czepiaj się słówek. Pesel mi mówi że prawdopodobnie wiesz o czym mówię.

    Tam gdzie dwóch rozmawia Ciebie uczyli aby być tym trzecim?

    "Niczyje" w sensie mieszkańców tej ulicy, a wiadomo że Skarbu Państwa ( Gminy ).
    Oni nie przyjdą że mu sąsiad ogród zalewa, chyba że znajdzie się jakiś " Sygnalista"

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Naprawa mojego ogrodzenia wynika z tego, że sąsiad i sąsiadka odprowadzali tam swoje. Niestety oni będą musieli coś z tym zrobić.
    Ja ich wcale nie usprawiedliwiam.
    Myślę że zrozumiałeś o czym piszę. Jeśli nie to możesz się zwrócić do winnych aby pokryli naprawę Twojego płotu.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-01-2023 o 07:47
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Ja ich wcale nie usprawiedliwiam.
    Myślę że zrozumiałeś o czym piszę. Jeśli nie to możesz się zwrócić do winnych aby pokryli naprawę Twojego płotu.
    Jak był uszkadzany, to nie był mój. Nabyłem działkę z takim ogrodzeniem, poprzedni właściciel machnął ręką i nie chciał "się kłócić". Jak wiadomo, kozy skaczą na pochyłe drzewo i sobie pozwalają na coraz więcej. NB, zapłaciłem za działkę bardzo niewiele m.in. ze względu na ogrodzenie do naprawy.

    Jednak, teraz muszę naprawić. Nie chodzi mi o odszkodowania za przeszłość, tylko o zaprzestanie powodowania szkód dalszych. Sąsiadka oszczędziła na studni chłonnej, ale nie ma darmowych obiadów i przecież ktoś i tak zapłaci za to pójście na skróty.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony