dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie Jakiej mocy kominek do domu

    Hejka, mam bardzo duży problem z dopasowaniem mocy kominka do salonu 45m2 i aneksu kuchennego 15m2. Dom jest piętrowy, nie wiem czy powinnienem brać pod uwagę również jego metraż na gorze, ale logika podpowiada, ze nie mając rozprowadzonego płaszcza wodnego jest to pozbawione sensu.
    Sprzedawca w sklepie kratki polecał mi dwa dostępne modele Lucy i Nadia, ale moim skromnym zdaniem 12 czy 14kw to zbyt dużo. Mam racje?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli kominek ma być do reakreacyjnego palenia dla wytworznia atmosfery "ognia w domu", to bierz jak najmniejszy mocowo.

    Jeżeli masz inny cel, to trzeba wziąć pod uwagę więcej rzeczy, niż tylko m2 ogrzewanych pomieszczeń.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Moc kominka będzie zależała od ilości i jakości opału. Jak nie nawalisz pod sufit to nie będzie nadmiernych kw. Weź większy z panoramiczną szybą zmieszczą się większe kawałki drewna dłużej i lepiej się palą.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Moc kominka będzie zależała od ilości i jakości opału. Jak nie nawalisz pod sufit to nie będzie nadmiernych kw. Weź większy z panoramiczną szybą zmieszczą się większe kawałki drewna dłużej i lepiej się palą.
    Niby tak, ale jeśli da się z kolei za mało drewna do zbyt dużego kominka to ponoć bardzo szybko można okopcić szybę i w ogóle więcej problemów niż pożytku. Kominek będzie używany do celów rekreacyjnych, pewnie ze fajnie będzie czasami ogrzać nim dolna kondygnacje, ale nie będzie to nigdy głównym źródłem ogrzewania.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał bols86 Zobacz post
    Niby tak, ale jeśli da się z kolei za mało drewna do zbyt dużego kominka to ponoć bardzo szybko można okopcić szybę i w ogóle więcej problemów niż pożytku. Kominek będzie używany do celów rekreacyjnych, pewnie ze fajnie będzie czasami ogrzać nim dolna kondygnacje, ale nie będzie to nigdy głównym źródłem ogrzewania.
    kopcenie to przy mokrym drewnie oraz smolnym i małej ilości powietrza wielkość kominka nic to nie ma do rzeczy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bols86 Zobacz post
    Niby tak, ale jeśli da się z kolei za mało drewna do zbyt dużego kominka to ponoć bardzo szybko można okopcić szybę i w ogóle więcej problemów niż pożytku. Kominek będzie używany do celów rekreacyjnych, pewnie ze fajnie będzie czasami ogrzać nim dolna kondygnacje, ale nie będzie to nigdy głównym źródłem ogrzewania.

    Mało drewna w dużym kominku to przede wszystkim bardzo mała sprawność i krótkie palenie - chyba nawet przy rekreacyjnym paleniu nie o to chodzi.
    Brudna szyba to w przysłowiowych 99% przypadków wina mokrego drewna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony