dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Gwintowane łączenia pod stelażem gk

    Witam

    Mam instalacje z rurek pp. Na jednej ze ścian nośnych będzie zabudowa gk aby schować stelaż wc i rury kanalizacyjne. W ścianie są gotowe wyjścia z gwintem do WC, baterii prysznicowej i umywalkowej. W ściance gk wyjścia wodne będą nieco w innych miejscach, prysznic wyzej, umywalka niżej. Czy zgodne ze sztuką będzie zostawienie obecnych wyjść, wkręcić w nie kolanka i dalej już łączyć rurki zgrzewając?

    Normlanie wykułbym duże bruzdy tak zeby zmiesciła się zgrzewarka i leciał z rurkami pp. Jenak jest to blok i ściana nośna.

    Jednyne co mnie zastanawia to czy dozwolone jest zostawianie gwintowanych łączeń pod stelarzem?

    Pisania dużo a sprawa błaha raczej i nie wiem.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    W czym widzisz problem. Instalacja wodna to nie gazowa więc gwintowane połączenia pod zabudową tak samo jak i zgrzewane jeśli będą zrobione solidnie nie stworzą problemu. Do gwintowanego połączenia w ścianie jeśli ma być zabudowane warto przewidzieć zawór kulowy który np. będzie dostępny po usunięciu jednej z mniej widocznych płytek zabudowy stelaża WC tak aby na czas ewentualnej awarii, wymiany automatycznego zaworu w stelażu nie pozbywać się wody w całym domu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony