dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablopikaso

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    27

    Domyślnie Nieogrzewany garaż przyklejony do domu a wspólne pokrycie dachu

    Cześć,

    chciałbym zbudować domu typu stodoła z garażem dwustanowiskowym (około 40 mkw) w bryle budynku (wymogi MPZP).

    Garaż byłby nieogrzewany. Powstałby na osobnej płycie fundamentowej oddylatowanej od płyty mieszkaniowej, miałby osobny mur oraz osobne wiązary.

    Czy w takim przypadku jest możliwość zrobienia wspólnego pokrycia (tak, aby dach wyglądał jako jeden wspólny)?

    Tutaj przykład jakby miał wyglądać garaż przyklejony do domu
    https://i.postimg.cc/YSrGw01S/image.png

    Tutaj przykład jakbym chciał, aby wyglądał dach
    https://www.studioatrium.pl/projekty...-bis,1415.html

  2. #2

    Domyślnie

    A nie lepiej płaski dach nad garażem?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablopikaso

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    27

    Domyślnie

    Taki był plan. Pytałem nawet w urzędzie. Jednak mam tak zwiły MPZP, że garaż musi być w bryle budynku i mieć dach skośny. Dodatkowo 60% budynku musi być w linii zabudowy, więc wysunięcie garażu też odpada

  4. #4

    Domyślnie

    I to jest pytanie które nie należy do łatwych bo z jednej strony estetyka budynku a z drugiej dylatacja konstrukcyjna.
    Podstawowa obróbek dylatacji wskazuje na bezwzględne przeniesienie dylatacji konstrukcyjnych.
    Nie jestem specjalista od dachów podejrzewam ze systemowego rozwiązania producenta paneli nie będzie, pozostaje kombinatoryka na własną rękę i odpowiedzialność albo wydzielanie konstrukcyjne dachów i maskowanie połączenia co będzie widoczne.
    Chociaż często budynki w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej łączy wspólny dach a ściany rozdzielone konstrukcyjnie i dopiero teraz to zauważyłem.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie w PZP tez są dachy skośne min 25% na budynkach mieszkalnych ale nie ma słowa o garażach, a projektant który załatwił pozwolenie stwierdził ze spróbujemy z płaskim stropodachem bo nie był bym pierwszym w okolicy i pyk pozwolenie wydane i dach płaski jest na garażu .
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 13-01-2023 o 14:09

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablopikaso

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    27

    Domyślnie

    Ja próbowałem zrobić bardzo podobnie, jednak odrzucono mój projekt. Jako, że dom chcemy "sotdołowaty" i mam ograniczenia w wielkości obszaru zabudowy zdecydowaliśmy się na jeden długi front z garażem, stąd pytanie o zrobienie jednego wspólnego dachu. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie wskazówek czy można takie coś poprawnie zrobić.

  7. #7

    Domyślnie

    To pozostaje chyba tylko rozdzielić oba dachy taką attyką



  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Skoro dom na płycie fundamentowej i garaż też na płycie to moim zdaniem nie ma żadnych obaw. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablopikaso

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Skoro dom na płycie fundamentowej i garaż też na płycie to moim zdaniem nie ma żadnych obaw. Pozdrawiam.
    Z gdyby dom i garaż były na osobnych fundamentach klasycznych? Wtedy byłby problem?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To zależałoby od stabilności gruntu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony