dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    W zupełności się zgadzam....a jeszcze o czymś tu zapomniano a jest w zaleceniach dla pustaków ceramicznych wszelkiej "maści"

    W celu wywiercenia otworu pod kołki należy użyć wiertarki przewodowej lub akumulatorowej oraz wierteł przeznaczonych do pustaków ceramicznych. Ważne jest wyłączenie przy tym funkcji udaru. Uzyskujemy w ten sposób precyzyjnie wykonany okrągły otwór odpowiadający średnicy wiertła. Włącznie udaru może spowodować rozbicie ścianek wewnętrznych pustaków, co w efekcie skutkuje zmniejszeniem lub całkowitą utratą nośności połączenia.
    W punkt!

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    ​i tak trzeba byłoby się zastanowić jeśli mamy do wywiercenia kilkadziesiąt otworów, bruzd, otworów przelotowych na instalację hydrauliczne , kanalizacyjne czy puszek pod włączniki i gniazda to czy ich wiercenie bez udaru jest naprawdę mało uciążliwe ? - chyba nie. A jak na razie nie widzę zalet tego materiału w budownictwie jednorodzinnym. A rozpisywanie się o "zdrowym materiale" o "naturalnym" czy jakimś regulowaniu wilgoci, klimacie to bzdury rozpowiadane przez producentów i powielane przez nadgorliwców tego materiału.
    Znów celnie Sugeruję spróbować wykonać bruzdy w ceramice vs innym materiale. Do tego przygotować 100-200 puszek elektr. (zwykła ilość w dzisiejszych domach!) to pogadamy
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    W punkt!


    Znów celnie Sugeruję spróbować wykonać bruzdy w ceramice vs innym materiale. Do tego przygotować 100-200 puszek elektr. (zwykła ilość w dzisiejszych domach!) to pogadamy
    Mam w domu z Porothermu ponad 100 puszek i elektryk nie robił z tego problemu. Kto kładzie przewody w bruzdy, podaj jeden argument "za".
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Niech buduje z ceramiki, za rok wróci z pytaniem jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.
    Mam dom z ceramiki, nawet stropy, zeszły rok zamknął się w kwocie 4000 zł za ogrzewanie, gotowanie, przygotowanie CWU (wszystko gaz ziemny). Co ja mam zmniejszać, podpowiesz?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mam w domu z Porothermu ponad 100 puszek i elektryk nie robił z tego problemu. Kto kładzie przewody w bruzdy, podaj jeden argument "za".
    Powtórzę. Przyczynkiem mojej odpowiedzi był absurdalny wpis kolegi Aarnn, który wychwalał cermaikę:
    mury wychodzą równiutkie
    Żaden pustak nie miał pęknięć
    Możesz w nich wiercić, kuć i co jeszcze zapragniesz
    Przycina się tak samo łatwo jak beton komórkowy

    Nie zamierzam argumentować że niebieski jest lepszy od zielonego (tym bardziej, że wieele więcej rzeczy jest ważniejszych od tego z czego mamy wykonaną konstrukcję nośną), ale nie sposób się zgodzić że czarny jest jaśniejszy od żółtego

    W BK pracuje się najłatwiej.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Powtórzę. Przyczynkiem mojej odpowiedzi był absurdalny wpis kolegi Aarnn, który wychwalał cermaikę:
    mury wychodzą równiutkie
    Żaden pustak nie miał pęknięć
    Możesz w nich wiercić, kuć i co jeszcze zapragniesz
    Przycina się tak samo łatwo jak beton komórkowy

    Nie zamierzam argumentować że niebieski jest lepszy od zielonego (tym bardziej, że wieele więcej rzeczy jest ważniejszych od tego z czego mamy wykonaną konstrukcję nośną), ale nie sposób się zgodzić że czarny jest jaśniejszy od żółtego

    W BK pracuje się najłatwiej.
    W sumie racja, dziurę w pumeksie da się wydrapać łyżeczką.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mam dom z ceramiki, nawet stropy, zeszły rok zamknął się w kwocie 4000 zł za ogrzewanie, gotowanie, przygotowanie CWU (wszystko gaz ziemny). Co ja mam zmniejszać, podpowiesz?
    Brawo! Jeśli cały rok, to masz oszczędny dom!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Brawo! Jeśli cały rok, to masz oszczędny dom!
    Ja wiem czy oszczędny, może kwestia temperatury 21,5 zadanej, gdybym podbił do 23 to i rachunek by się zmienił.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ja wiem czy oszczędny, może kwestia temperatury 21,5 zadanej, gdybym podbił do 23 to i rachunek by się zmienił.
    Skoro w tym jest całoroczne CWU i grzanie 140 m2 chałupy, to nie jest źle, wręcz bardzo dobrze. Pytanie, ile w tym grzaniu jest klimy zimą.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ale przecież autor chce tradycyjną zaprawą - wyjdzie idealnie
    Załącznik 463432

    zresztą ceramika dobrze się łączy z innymi materiałami na ścianach więc chyba jest rozwiązanie?
    Załącznik 463433

    można też wymurować "szczelne" ściany, a co ....przyjdzie ocieplenie to się uszczelni
    Załącznik 463434


    ale tutaj najwięcej wskazówek jak nie robić https://www.muratorplus.pl/technika/...dAZx-p9LS.html
    Można też w miarę równo i czysto, nawet na tradycyjnej zaprawie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moja ceramika (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	463462
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Można też w miarę równo i czysto, nawet na tradycyjnej zaprawie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moja ceramika (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	463462
    Zapewne, ale ile teraz jest dobrych fachowców, starannych nie z łapanki? To zdjęcie jest sprzed lat.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Zapewne, ale ile teraz jest dobrych fachowców, starannych nie z łapanki? To zdjęcie jest sprzed lat.
    Zdjęcie dokładnie z 2015 roku, miałem świetną ekipę budowlaną.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Skoro w tym jest całoroczne CWU i grzanie 140 m2 chałupy, to nie jest źle, wręcz bardzo dobrze. Pytanie, ile w tym grzaniu jest klimy zimą.
    Nie grzeję klimą, dla mnie ten rodzaj chwilowego ciepła jest nie do przyjęcia. Klimatyzator tylko na lato. Zresztą, przy takich cenach energii (taryfa G11) to bym z torbami poszedł.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kto kładzie przewody w bruzdy, podaj jeden argument "za".
    Ten kto chce zapłacić mniej za tynk,szczególnie gdy ma proste ściany i sam tynkuje.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ten kto chce zapłacić mniej za tynk,szczególnie gdy ma proste ściany i sam tynkuje.
    ...i ma mikro dom z 30 puszkami elektrycznymi.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie grzeję klimą, dla mnie ten rodzaj chwilowego ciepła jest nie do przyjęcia. Klimatyzator tylko na lato. Zresztą, przy takich cenach energii (taryfa G11) to bym z torbami poszedł.
    Ile kosztuje kWh gazu i z klimatyzatora?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ...i ma mikro dom z 30 puszkami elektrycznymi.
    No właśnie nie, bo im większy dom, tym więcej tynku. Później ludziska zaskoczeni, że ktoś zapłacił mniej za m2 tynku. Przy tynkach gipsowych np, w małych pomieszczeniach kładziemy przy pomocy pacy zębatej 5mm a na większych listwa 6mm, oczywiście jak kable są w bruzdach. Jak są kable na wierzchu, 15mm to minimum.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ile kosztuje kWh gazu i z klimatyzatora?
    zależy jaki COP klimatyzatora, ale pewnie podobnie. Gaz wychodzi chyba 35 gr, a klima przy cop 3 30 gr (lub 45 gr po przekroczeniu 2MWh)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie z jaką sprawnością ta energia z gazu jest przekazywana do pomieszczeń.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jeszcze pytanie z jaką sprawnością ta energia z gazu jest przekazywana do pomieszczeń.
    Ceramika nie jest idealna, ma swoje wady ale pisać że BK jest cudowny.... te bloczki rozpadają się od samego patrzenia... Jak można zachwalać materiał w którym można zrobić dziurę palcem. Wiem że niby stoją te domy kikladziesiat lat ale mimo wszystko wole coś trwalszego i twardszego.
    Drugi dom będe budował chyba z silikatów, chociaż to kupę kasy więcej i trudno o ekipę która chce to murować. BK byłby ostatnim wyborem.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Drugi dom będe budował chyba z silikatów, chociaż to kupę kasy więcej i trudno o ekipę która chce to murować. BK byłby ostatnim wyborem.
    O popatrz, jak budowałem ściany to wszelkie "białe" miało tą samą cenę za m3​.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony